Bosch

Systemy dyskusyjne Bosch to przede wszystkim samodzielne, zintegrowane rozwiązania służące do obsługi konferencji w dużych, średnich i małych salach spotkań w korporacjach, niewielkich firmach oraz instytucjach publicznych działających na szczeblu lokalnym oraz krajowym.

W ofercie tej firmy można znaleźć pojedyncze produkty takie jak mikrofony czy moduły rozszerzające, jednak największą część asortymentu stanowią rozwiązania gotowe do wdrożenia w korporacjach, niewielkich firmach, urzędach czy w miejskich ratuszach – rozwiązania będące odpowiedzią na globalny trend wdrażania zintegrowanych oraz elastycznych systemów, w których dane są udostępniane w ramach ujednoliconej sieci interfejsów i infrastruktury.

Klienci korporacyjni i instytucje publiczne doceniają rozwiązania Bosch przede wszystkim za elastyczność – możliwość rozbudowy infrastruktury oraz wielopoziomowego zarządzania przebiegiem dyskusji. Operator może m.in. moderować konferencję, ustalać język interfejsu dla wybranych uczestników głosowania/dyskusji, korzystać z transmisji obrazu w trybie live, szybkiego połączenia z Internetem oraz zróżnicowanych funkcji multimedialnych.


W ofercie systemów dyskusyjnych firmy Bosch na pierwszy plan wysuwają się 2 rozwiązania: sieciowy system DICENTIS oraz cyfrowy system dyskusyjny CCS 1000 D. Rozwiązania te krótko opisujemy w następnych akapitach. Warto jednak pamiętać, że oprócz nich w ofercie z zakresu systemów dyskusyjnych Bosch można znaleźć również bardziej tradycyjne produkty z serii DCS, a nawet bezprzewodowy system dystrybucji tłumaczeń Integrus.

Bosch

Zastosowane rozwiązania:

DICENTIS to rewolucyjna, otwarta platforma bazująca na architekturze serwerowej i protokole IP. Nowoczesne rozwiązanie firmy Bosch wyróżnia się doskonałą jakością dźwięku bez opóźnień (obsługującą niemal 100 języków), a także funkcją integracji z dodatkowymi systemami odpowiedzialnymi za zarządzanie materiałami czy strumieniowe przesyłanie audio-wideo. DICENTIS zapewnia również wysoki poziom ochrony. Protokół szyfrujący TLS SSL zwiększa bezpieczeństwo przesyłanych danych, natomiast instalacja z wykorzystaniem automatycznego generowania kluczy gwarantuje bezpieczne połączenie.

System dyskusyjny Bosch DICENTIS, w wersji przewodowej i bezprzewodowej, to rozwiązanie dedykowane zarówno dla małych firm, jak i prężnie działających, międzynarodowych korporacji. Obsługa nawet do 750 stanowisk dyskusyjnych oraz możliwość konfiguracji zgodnie z potrzebami danej organizacji czynią go jednym z polecanych przez nas rozwiązań AV.

Decydując się na wdrożenie systemów dyskusyjnych DICENTIS, klient może wybrać poszczególne urządzenia takie jak pulpit dyskusyjny z ekranem dotykowym, z funkcją wyboru języka lub głosowania, a także pulpity dyskusyjne o układzie pionowym i poziomym czy selektory języka.

Kolejny czołowy system dyskusyjny Bosch to CCS 1000 D, który ze względu na kompaktowy rozmiar oraz rozmaite możliwości konfiguracji, jest polecany przede wszystkim do małych i średnich sal konferencyjnych. System CCS 1000 D daje operatorowi możliwość zarządzania nawet 25 aktywnymi mikrofonami w tym samym czasie, sterowania kamerami czy konfiguracji wyjść audio. W tym celu wystarczy jedynie połączyć system z laptopem, komputerem stacjonarnym czy tabletem.

Szczególnie ważną cechą w kontekście prowadzenia dyskusji jest możliwość cyfrowego archiwizowania za pośrednictwem systemu nawet 4 tysięcy godzin nagrań z dyskusji. Odtwarzanie zapisanych rozmów odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej lub jednostki sterującej.

W tym kontekście nie można nie wspomnieć również o jakości dźwięku. CCS 1000 D jest wyposażony w zaawansowane cyfrowe przetwarzanie mowy oraz funkcję Digital Acoustic Feedback Suppression, która zapewnia głośny dźwięk bez efektu pisku. Dodatkowo dzięki temu, że pulpity sterujące są podłączane bezpośrednio do jednostki sterującej, konfiguracja systemu jest niezwykle szybka.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę