Systemy rezerwacji sal

Kompleksowe wyposażenie biura Assa Abloy w systemy audiowizualne. Wdrożenie systemu rezerwacji sal renomowanej marki Evoko.

System rezerwacji sal to kompletne rozwiązanie służące do efektywnego zarządzania przestrzenią biurową. Dzięki niemu pracownicy w każdej chwili mogą zweryfikować, czy dana sala konferencyjna jest zajęta (informacje o dostępności są wyświetlane na zamontowanych w firmie monitorach LCD), a także zarezerwować wybrane pomieszczenie.

Informacje o dostępności sal są aktualizowane w czasie rzeczywistym i prezentowane w formie agendy. Pracownicy mają dostęp do zawsze aktualnych danych obejmujących wszystkie pomieszczenia znajdujące się np. na danym piętrze budynku. Tego typu rozwiązania poinformują pracowników również o przedłużających się spotkaniach w danej sali, pozwolą na wprowadzanie zmian wraz z anulowaniem rezerwacji.

W naszych projektach wykorzystujemy systemy rezerwacji sal marek takich jak Evoko, Eveo Urve (Urve), Onelan Reserva czy Sony TEOS. Za każdym razem dostosowujemy ich działanie do oczekiwań klientów, rozbudowując je o dodatkowe moduły. Ponadto integrujemy rozwiązania te z wykorzystywanymi przez klienta systemami, oferując możliwość bardziej efektywnego zarządzania firmą.

Rozwiązania kryjące się pod określeniem systemu rezerwacji sal są niezwykle komfortowe; dają pracownikom firmy ogromną elastyczność i pozwalają im zaoszczędzić czas, który musieliby poświęcić na ustalenie dostępności danej sali ze swoimi przełożonymi. Za pomocą dedykowanych paneli każda uprawniona osoba może zabookować pomieszczenie z dowolnego miejsca, w dogodnym czasie.


Warto podkreślić, że systemy do rezerwacji sal doskonale sprawdzają się nie tylko w korporacjach, w warunkach biurowych. Rozwiązania te są bardzo cenione we wszystkich obiektach, w których istotne jest łatwe zarządzanie dostępną przestrzenią, czyli np. w studiach nagraniowych czy halach widowiskowych.


Większość rozwiązań tego typu można łatwo zintegrować z systemami wykorzystywanymi w biurze, tworząc kompleksowy system zarządzania przestrzenią typu Smart Office. System rezerwacji sal może pobierać informacje o rezerwacjach m.in. z MS Exchange 2007/2010/2013/2016 (Outlook), MS Office 365, Google G-Suite, Fidelio, Zimbra. Jeśli architektura systemu jest otwarta, można rozbudować go także o dodatkowe moduły służące do zamawiania cateringu czy zgłaszania usterek sprzętu biurowego.


Na najpopularniejsze systemy rezerwacji sal składają się następujące elementy: player – na którym instalowane jest oprogramowanie, serwer – odpowiedzialny za synchronizację danych, panele LCD – na nich wyświetlane są informacje m.in. o zajętości sal, graficzny interfejs użytkownika, web manager – umożliwiający obsługę systemu dotykiem.

Systemy rezerwacji sal

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Możliwość personalizacji interfejsu – obraz na dotykowych panelach (w wybranych urządzeniach) możesz dostosować do identyfikacji wizualnej danej marki, wyświetlając na nich firmowe grafiki czy zdjęcia. Dzięki temu urządzenia, które oferujemy, mogą stać się nie tylko funkcjonalnym narzędziem, ale także gustownie prezentującą się dekoracją podnoszącą prestiż firmy w oczach gości. Panele rezerwacji sal mają niezwykle schludną obudowę oraz kolorowe diody LED, które, przybierając kolor zielony, pomarańczowy bądź czerwony, informują pracowników firmy czy dane pomieszczenie jest dostępne/zajęte, a także kiedy będzie można z niego skorzystać.

Intuicyjna obsługa systemu – łatwy w obsłudze interfejs systemu rezerwacji sal przypomina doskonale znane aplikacje mobilne. Korzystanie z niego nie wymaga nauki – na panelach wyświetlane są wyraźne ikony, grafiki oraz teksty, które mają ułatwić operatorowi składanie rezerwacji. W wybranych urządzeniach podświetlenie LED poinformuje Cię o tym, czy dana sala jest zajęta.

Zarządzanie za pomocą aplikacji mobilnej – wdrażając systemy do rezerwacji sal firm takich jak Sony, nie musisz wstawać z fotela, by sprawdzić dostępność danego pomieszczenia. Możesz to zrobić bez podłączania się do sieci firmy – z poziomu aplikacji mobilnej instalowanej na Twoim smartfonie. Wybrane rozwiązania zintegrujesz też z oprogramowaniem dostępnym na komputery z systemem operacyjnym Windows/iOS. Dane w aplikacji i panelach są aktualizowane w czasie rzeczywistym, więc Twoi pracownicy będą mieć zawsze dostęp do najnowszych, aktualnych informacji. To oznacza koniec z wielokrotnymi, nakładajacymi się na siebie rezerwacjami. Dodatkowo system rezerwacji sal może zostać (w wybranych modelach i konfiguracjach) połączony z jedną z popularnych platform do zarządzania pracą np. rozwiązaniami od firmy Microsoft. Przykładowo za pomocą Outlooka sprawdzisz pełny wykaz rezerwacji w danym tygodniu bądź miesiącu.

Zarządzanie systemem – system rezerwacji sal może być obsługiwany zdalnie przez jednego lub kilku operatorów (po wdrożeniu odpowiedniego modułu). Oddelegowany do tego zadania pracownik może kontrolować dostępność wszystkich sal oraz informacje o usterkach. W ramach systemu można również wybierać uprawnienia dla poszczególnych osób i działów. W zależności od zastosowania system rezerwacji sal można rozbudować o dodatkowe moduły.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę