Systemy rezerwacji sal

Kompleksowe wyposażenie biura Assa Abloy w systemy audiowizualne. Wdrożenie systemu rezerwacji sal renomowanej marki Evoko.

System rezerwacji sal to kompletne rozwiązanie służące do efektywnego zarządzania przestrzenią biurową. Dzięki niemu pracownicy w każdej chwili mogą zweryfikować, czy dana sala konferencyjna jest zajęta (informacje o dostępności są wyświetlane na zamontowanych w firmie monitorach LCD), a także zarezerwować wybrane pomieszczenie.

Informacje o dostępności sal są aktualizowane w czasie rzeczywistym i prezentowane w formie agendy. Pracownicy mają dostęp do zawsze aktualnych danych dla wszystkich pomieszczeń znajdujących się np. na danym piętrze budynku. Tego typu rozwiązania poinformują pracowników również o przedłużających się spotkaniach w danej sali, pozwolą na wprowadzanie zmian wraz z anulowaniem rezerwacji.

W naszych projektach wykorzystujemy systemy rezerwacji sal marek takich jak Evoko, Eveo Urve (Urve), Onelan Reserva czy Sony TEOS. Za każdym razem dostosowujemy ich działanie do oczekiwań klientów, rozbudowując je o dodatkowe moduły. Ponadto integrujemy rozwiązania te z wykorzystywanymi przez klienta systemami, oferując możliwość bardziej efektywnego zarządzania firmą.

Rozwiązania kryjące się pod określeniem systemu rezerwacji sal są niezwykle komfortowe; dają pracownikom firmy ogromną elastyczność i pozwalają im zaoszczędzić czas, który musieliby poświęcić na ustalenie dostępności danej sali ze swoimi przełożonymi. Za pomocą dedykowanych paneli każda uprawniona osoba może zabookować pomieszczenie z dowolnego miejsca, w dogodnym czasie.


Warto podkreślić, że systemy do rezerwacji sal doskonale sprawdzają się nie tylko w korporacjach, w warunkach biurowych. Rozwiązania te są bardzo cenione we wszystkich obiektach, w których istotne jest łatwe zarządzanie dostępną przestrzenią, czyli np. w studiach nagraniowych czy halach widowiskowych.


Większość rozwiązań tego typu można łatwo zintegrować z systemami wykorzystywanymi w biurze, tworząc kompleksowy system zarządzania przestrzenią typu Smart Office. System rezerwacji sal może pobierać informacje o rezerwacjach m.in. z MS Exchange 2007/2010/2013/2016 (Outlook), MS Office 365, Google G-Suite, Fidelio, Zimbra. Jeśli architektura systemu jest otwarta, można rozbudować go także o dodatkowe moduły służące do zamawiania cateringu czy zgłaszania usterek sprzętu biurowego.


Na najpopularniejsze systemy rezerwacji sal składają się następujące elementy: player – na którym instalowane jest oprogramowanie, serwer – odpowiedzialny za synchronizację danych, panele LCD – na nich wyświetlane są informacje m.in. o zajętości sal, graficzny interfejs użytkownika, web manager – umożliwiający obsługę systemu dotykiem.

Systemy rezerwacji sal

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Możliwość personalizacji interfejsu – obraz na dotykowych panelach (w wybranych urządzeniach) możesz dostosować do identyfikacji wizualnej danej marki, wyświetlając na nich firmowe grafiki czy zdjęcia.

Intuicyjna obsługa systemu – łatwy w obsłudze interfejs przypomina doskonale znane aplikacje mobilne. Korzystanie z niego nie wymaga nauki – na panelach wyświetlane są wyraźne ikony, grafiki oraz teksty, które mają ułatwić operatorowi składanie rezerwacji. W wybranych panelach podświetlenie LED poinformuje Cię o tym, czy dana sala jest zajęta.

Zarządzanie za pomocą aplikacji mobilnej – wdrażając systemy do rezerwacji sal firm takich jak Sony, nie musisz wstawać z fotela, by sprawdzić dostępność danego pomieszczenia. Możesz to zrobić bez podłączania się do sieci firmy – z poziomu aplikacji mobilnej instalowanej na smartfonie.

Zarządzanie systemem – system rezerwacji sal może być obsługiwany zdalnie przez jednego lub kilku operatorów (po wdrożeniu odpowiedniego modułu). Oddelegowany do tego zadania pracownik może kontrolować dostępność wszystkich sal oraz informacje o usterkach. W ramach systemu można również wybierać uprawnienia dla poszczególnych osób i działów.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę