Technologie AV dla instytucji

PROAV Systemy Audiowizualne projektuje, wdraża i uruchamia systemy AV w instytucjach administracji publicznej. Wśród naszych klientów znajdują się ogólnokrajowe, lokalne oraz regionalne organy administracyjne, w tym m.in. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sąd Najwyższy, sądy powszechne, ministerstwa i urzędy wojewódzkie.

Technologie AV dla instytucji: najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości


Ze względu na doniosłe skutki decyzji podejmowanych przez organy administracyjne, wdrażane w instytucjach tych systemy AV mają szczególne znaczenie. Wpływają one bowiem na bezpieczeństwo głosowań, pozwalają moderatorowi na zarządzanie porządkiem obrad oraz zapewniają transparentność prowadzonych dyskusji, umożliwiając synchronizowanie i prezentowanie danych o oddanych głosach, a także służą do wyświetlania kluczowych założeń projektów ustaw czy uchwał. W PROAV Systemy Audiowizualne doskonale rozumiemy, jak ogromne znaczenie mają urządzenia wdrażane w instytucjach publicznych, dlatego zawsze rekomendujemy jedynie sprawdzone, certyfikowane produkty, które zapewniają nie tylko dostęp do wielu funkcjonalności, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.


Systemy multimedialne dla urzędów, sądów, ministerstw: nasza oferta rozwiązań


Wśród systemów AV przeznaczonych dla organów administracji publicznej znajdziesz systemy projekcji wideo, videokonferencje, wyświetlacze Digital Signage służące do zarządzania treścią, ściany wizyjne/LED, centralne sterowanie, nagłośnienie, urządzenia z zakresu prezentacji bezprzewodowej i komunikacji personalnej, a także systemy dyskusyjne.


Wdrożenie wymienionych powyżej rozwiązań, integracja oraz odpowiednia konfiguracja skutkuje utworzeniem systemu AV, który pod względem wydajności przypomina rozwiązania wykorzystywane w światowych organach administracji publicznej. Warto nadmienić, że proponowane przez nas marki urządzeń audiowizualnych takie jak Tiden są powszechnie stosowane w organach parlamentarnych m.in. w Chinach, a także w instytucjach międzynarodowych np. ONZ.


Przykładowa konfiguracja urządzeń AV dla urzędu


Przykładowe rozwiązanie AV dla administracji publicznej może składać się z systemów dyskusyjnych połączonych z systemem naprowadzania kamer oraz monitorami wielkoformatowymi, na których będą wyświetlane nie tylko informacje o wynikach głosowań, ale także widok przemawiającego delegata. Posługując się nowoczesnymi słuchawkami z funkcją obsługi tłumaczeń symultanicznych, każdy uczestnik obrad będzie wyraźnie słyszeć dźwięk.

Przewodniczący zgromadzenia będzie natomiast mieć możliwość centralnego zarządzania działaniem mikrofonów oraz pulpitów delegatów. Dodatkowo wybrane monitory rozbudowane o systemy wideokonferencyjne umożliwią prowadzenie zdalnych konsultacji z przedstawicielami środowiska naukowego czy kadry medycznej.


Jeśli są Państwo zainteresowani wdrożeniem rozwiązań AV w instytucjach administracyjnych, służymy pomocą. Chętnie przedstawimy rekomendacje dotyczące rozmieszczenia oraz potencjalnego zastosowania wybranych urządzeń. Zamontujemy wybrane produkty, a także przeszkolimy kadrę pracowniczą z obsługi systemów i ich funkcjonalności.


Więcej o naszych rozwiązaniach audiowizualnych dla instytucji


Nowe zdobycze technologiczne na dobre zadomowiły się w wielu firmach. Jak to jednak wygląda w instytucjach publicznych? Zarówno w Polsce, jak i za granicą widzimy coraz większą otwartość na wdrażanie kompleksowych systemów AV dla administracji. Digital Signage, konferencje wideo, zintegrowane oraz strefowe nagłośnienie urzędów – wszystkie te technologie wspierają pracę stacjonarną oraz zdalną, przyczyniając się do zwiększenia produktywności oraz usprawnienia wielu procesów.


Nagłośnienie instytucji


Obrady na szczeblu lokalnym oraz ogólnokrajowym nie mogą pozostawiać miejsca na niedopowiedzenia. Dlatego podstawowym elementem wyposażenia sal posiedzeń w urzędach, sądach czy ministerstwach są głośniki. Urządzenia te są ściśle dopasowane do aranżacji przestrzeni oraz sposobu jej wykorzystania. Jeśli pomieszczenie ma być dzielone za pomocą ścian mobilnych, wdrażamy systemy strefowe z niezależnym zarządzaniem ścieżkami audio oraz parametrami dźwięku w każdej ze stref.

Po zaprogramowaniu wszystkie strefy nagłośnienia instytucji mogą połączyć się w jedną, co gwarantuje doskonałe wrażenia słuchowe na dużej przestrzeni.

Podstawowy podział głośników dotyczy sposobu montażu. Masz do dyspozycji urządzenia wiszące, sufitowe oraz egzemplarze biurkowe, jednak należy pamiętać, że wybór musi być poprzedzony analizą. Moc, dyspersja, napięcie czy rozmiar – każdy z tych parametrów powinien współpracować z właściwościami akustycznymi danej przestrzeni.


Zarówno audio, jak i pozostałe rozwiązania mogą być zarządzane w sposób scentralizowany za pomocą jednego interfejsu. To jest możliwe za sprawą oprogramowania do centralnego sterowania technologiami AV w instytucji publicznej. Potrzebujesz jedynie laptopa bądź smartfona.

Administracja publiczna

Zastosowane rozwiązania:

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Możliwości systemów dyskusyjnych doskonale prezentują rozwiązania, które wdrożyliśmy w sali posiedzeń Krajowej Rady Sądownictwa. W instytucji tej zamontowaliśmy Televic Confidea G3 – urządzenie, które po konfiguracji pozwala na prowadzenie obrad, moderację dyskusji, a także wyświetlanie agendy oraz wyników głosowań na dużym monitorze w taki sposób, aby mogli się z nimi zapoznać wszyscy uczestnicy posiedzenia. Ponadto model Confidea G3 jest odporny na uszkodzenia protokołu korekcji błędów oraz jest wyposażony w zaawansowane algorytmy szyfrujące. Cała sieć dyskusyjna składa się z jednostki centralnej, 28 pulpitów delegatów, 2 pulpitów przewodniczącego, 50 kart RFID i programatora RFID. Co istotne, dzięki połączeniu systemu dyskusyjnego z oprogramowaniem zarządzającym, przewodniczący obrad zyskał dostęp do szeregu funkcjonalności takich jak: udzielanie i odbieranie głosu, sterowanie funkcjami audio czy określanie ilości aktywnych pulpitów w danym czasie.

Ściany wideo w organach administracji publicznej przydają się do wyświetlania materiałów przetargowych, prezentacji czy projektów uchwał. Dodatkowo mogą one zostać wyposażone w system nagłośnienia oraz przystosowane do prowadzenia wideokonferencji – tak jak ściana wideo o układzie 2 na 2, którą zamontowaliśmy w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie. Wideo-wall został zbudowany w oparciu o monitory bezszwowe LG 55VL5F i połączony z czarną zabudową meblową oraz soundbarem JBL generującym przyjemny dla uszu dźwięk.

Podczas rozpraw i dyskusji plenarnych w instytucjach państwowych wydajne systemy projekcyjne, zapewniające nienaganny obraz przy wysokim nasłonecznieniu pomieszczenia, pozwalają uczestnikom śledzić losy uchwał czy głosowań. Przykładem podobnego rozwiązania jest system projekcji wideo zamontowany w sali głównej posiedzeń Sądu Najwyższego. W ramach projektu AV wykorzystaliśmy rzutniki lampowe NEC P554U o jasności 5300 ANSI. Urządzenia te mają rozdzielczość WUXGA 1920×1200, która w połączeniu z wysokim zoomem oraz samodzielną kalibracją geometrii sprawia, że wszelkie wyświetlane na ekranach projekcyjnych treści są doskonale widoczne nawet z odległości kilkunastu metrów.

Systemy projekcji wideo, a także rozwiązania wideokonferencyjne w sądach, urzędach czy salach posiedzeń często są rozbudowane o zaawansowane technologicznie, dotykowe, przewodowe bądź bezprzewodowe pulpity dyskusyjne. Urządzenia te umożliwiają głosowanie podczas obrad nad projektami uchwał, zwiększają kontrolę nad porządkiem rozmów (za sprawą scentralizowanego włączania i wyłączania głosu), a także dają operatorowi możliwość wyświetlenia agendy na ekranach projekcyjnych lub monitorach wielkoformatowych. Niektóre urządzenia, takie jak pulpity TAIDEN z serii HCS-5300, zamontowane przez nas w Ministerstwie Edukacji i Nauki, będą nieocenioną pomocą nie tylko w trakcie konsultacji stacjonarnych, ale również podczas spotkań wideokonferencyjnych. Dzięki zamontowanym przez nas promiennikom IR pulpity mogą być zintegrowane z systemem bezprzewodowo.

Narzędzia do prowadzenia wideokonferencji w trakcie rozprawy w sądzie

Wideokonferencja w sądzie może prezentować się naprawdę profesjonalnie. Wystarczy, że zostanie ona połączona z kamerami PTZ, które śledzą twarz mówcy i automatycznie kadrują jego sylwetkę, a także z wielkoformatowymi technologiami wyświetlania obrazu. Taką rolę może pełnić duży ekran projekcyjny, wideowall, bądź kilka monitorów rozmieszczonych w różnych zakątkach sali rozpraw. Tego typu urządzenia mogą być uruchamiane przewodowo bądź bezprzewodowo za pomocą tzw. systemów centralnego sterowania. Dzięki temu pracownicy instytucji nie muszą za każdym razem poświęcać czasu na indywidualne uruchamianie poszczególnych sprzętów.

Pracujesz w instytucji zajmującej się bezpieczeństwem energetycznym, opieką zdrowotną lub wodociągami i potrzebujesz systemu, który pozwoli Ci lepiej analizować złożone zbiory danych bądź kontrolować wskaźniki? Control roomy, czyli nowoczesne, urzędowe dyspozytornie stają się coraz popularniejsze. Konstrukcje te składają się z kilku połączonych ze sobą ekranów wielkoformatowych. Urządzenia mogą być ustawione w jednej linii lub tworzyć ścianę o praktycznie dowolnym układzie. Kluczowym elementem rozwiązania jest oprogramowanie. Jego zadaniem jest przesyłanie sygnałów AV na monitory oraz wyświetlanie alertów w sytuacji, gdy wskaźniki pobierane z zewnętrznych źródeł będą odbiegać od normy.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę