ADMINISTRACJA PUBLICZNA

PROAV Systemy Audiowizualne projektuje, wdraża i uruchamia systemy AV w instytucjach administracji publicznej. Wśród naszych klientów znajdują się ogólnokrajowe, lokalne oraz regionalne organy administracyjne, w tym m.in. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sąd Najwyższy, sądy powszechne, ministerstwa i urzędy wojewódzkie.

Ze względu na doniosłe skutki decyzji podejmowanych przez organy administracyjne, wdrażane w instytucjach tych systemy AV mają szczególne znaczenie. Wpływają one bowiem na bezpieczeństwo głosowań, pozwalają moderatorowi na zarządzanie porządkiem obrad oraz zapewniają transparentność prowadzonych dyskusji, umożliwiając synchronizowanie i prezentowanie danych o oddanych głosach, a także służą do wyświetlania kluczowych założeń projektów ustaw czy uchwał. W PROAV Systemy Audiowizualne doskonale rozumiemy, jak ogromne znaczenie mają urządzenia wdrażane w instytucjach publicznych, dlatego zawsze rekomendujemy jedynie sprawdzone, certyfikowane produkty, które zapewniają nie tylko dostęp do wielu funkcjonalności, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Wśród systemów AV przeznaczonych dla organów administracji publicznej znajdziesz systemy projekcji wideo, wideokonferencje, wyświetlacze Digital Signage służące do zarządzania treścią, ściany wizyjne/LED, centralne sterowanie, nagłośnienie, urządzenia z zakresu prezentacji bezprzewodowej i komunikacji personalnej, a także systemy dyskusyjne.

Wdrożenie wymienionych powyżej rozwiązań, zintegrowanie ich ze sobą oraz odpowiednia konfiguracja może skutkować utworzeniem systemu AV nieustępującego rozwiązaniom wykorzystywanym w światowych organach administracji. Warto nadmienić, że proponowane przez nas marki urządzeń audiowizualnych takie jak Tiden są powszechnie stosowane w organach parlamentarnych w krajach takich jak Chiny oraz instytucjach międzynarodowych np. ONZ.


Przykładowe rozwiązanie AV dla administracji publicznej może składać się z systemów dyskusyjnych połączonych z systemem naprowadzania kamer oraz monitorami wielkoformatowymi, na których będą wyświetlane nie tylko informacje o wynikach głosowania, ale także widok przemawiającego w danej chwili delegata. Każdy uczestnik obrad będzie wyraźnie słyszeć dźwięk dzięki nowoczesnym słuchawkom przystosowanym do obsługi tłumaczeń symultanicznych, natomiast przewodniczący zgromadzenia będzie mieć możliwość centralnego zarządzania działaniem mikrofonów oraz pulpitów delegatów. Dodatkowo wybrane monitory rozbudowane o systemy wideokonferencyjne umożliwią prowadzenie zdalnych konsultacji z przedstawicielami środowiska naukowego czy kadry medycznej.


Jeśli są Państwo zainteresowani wdrożeniem rozwiązań AV w instytucjach administracyjnych, służymy pomocą. Chętnie przedstawimy rekomendacje dotyczące rozmieszczenia oraz potencjalnego zastosowania wybranych urządzeń. Zamontujemy wybrane produkty, a także przeszkolimy kadrę pracowniczą z obsługi systemów i ich funkcjonalności.

Administracja publiczna

Zastosowane rozwiązania:

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Możliwości systemów dyskusyjnych doskonale prezentują rozwiązania, które wdrożyliśmy w sali posiedzeń Krajowej Rady Sądownictwa. W instytucji tej zamontowaliśmy Televic Confidea G3 – urządzenie, które po konfiguracji pozwala na prowadzenie obrad, moderację dyskusji, a także wyświetlanie agendy oraz wyników głosowań na dużym monitorze w taki sposób, aby mogli się z nimi zapoznać wszyscy uczestnicy posiedzenia. Ponadto model Confidea G3 jest odporny na uszkodzenia protokołu korekcji błędów oraz jest wyposażony w zaawansowane algorytmy szyfrujące. Cała sieć dyskusyjna składa się z jednostki centralnej, 28 pulpitów delegatów, 2 pulpitów przewodniczącego, 50 kart RFID i programatora RFID. Co istotne, dzięki połączeniu systemu dyskusyjnego z oprogramowaniem zarządzającym, przewodniczący obrad zyskał dostęp do szeregu funkcjonalności takich jak: udzielanie i odbieranie głosu, sterowanie funkcjami audio czy określanie ilości aktywnych pulpitów w danym czasie.

Ściany wideo w organach administracji publicznej przydają się do wyświetlania materiałów przetargowych, prezentacji czy projektów uchwał. Dodatkowo mogą one zostać wyposażone w system nagłośnienia oraz przystosowane do prowadzenia wideokonferencji – tak jak ściana wideo o układzie 2 na 2, którą zamontowaliśmy w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie. Wideo-wall został zbudowany w oparciu o monitory bezszwowe LG 55VL5F i połączony z czarną zabudową meblową oraz soundbarem JBL generującym przyjemny dla uszu dźwięk.

Podczas rozpraw i dyskusji plenarnych w instytucjach państwowych wydajne systemy projekcyjne, zapewniające nienaganny obraz przy wysokim nasłonecznieniu pomieszczenia, pozwalają uczestnikom śledzić losy uchwał czy głosowań. Przykładem podobnego rozwiązania jest system projekcji wideo zamontowany w sali głównej posiedzeń Sądu Najwyższego. W ramach projektu AV wykorzystaliśmy rzutniki lampowe NEC P554U o jasności 5300 ANSI. Urządzenia te mają rozdzielczość WUXGA 1920×1200, która w połączeniu z wysokim zoomem oraz samodzielną kalibracją geometrii sprawia, że wszelkie wyświetlane na ekranach projekcyjnych treści są doskonale widoczne nawet z odległości kilkunastu metrów.

Systemom projekcji wideo, a także systemom wideokonferencyjne w miejscach takich jak urzędy czy sale posiedzeń często towarzyszą zaawansowane technologicznie, dotykowe, przewodowe bądź bezprzewodowe pulpity dyskusyjne. Urządzenia te pozwalają na oddawanie głosu podczas obrad nad projektami uchwał, kontrolowanie porządku rozmów poprzez udzielanie głosu uczestnikom obrad, a także ustalanie agendy spotkania i wyświetlanie jej na ekranach projekcyjnych lub monitorach wielkoformatowych. Niektóre urządzenia, takie jak pulpity TAIDEN z serii HCS-5300, zamontowane przez nas w Ministerstwie Edukacji i Nauki, będą nieocenioną pomocą nie tylko w trakcie obrad lokalnych, ale również w trakcie spotkań wideokonferencyjnych. Dzięki zamontowanym przez nas promiennikom IR pulpity mogą być integrowane z systemem bezprzewodowo.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę