Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Bankowy Fundusz Gwarancyjny to instytucja o znaczeniu szczególnym dla polskiego porządku finansowego. Z tego powodu zarówno wykorzystywany w niej model pracy, jak i narzędzia audiowizualne muszą cechować się jak największą wydajnością. Klient, zwracając się do nas z prośbą o pomoc, potrzebował nowoczesnych technologii, które usprawnią komunikację wewnętrzną oraz zewnętrzną, zoptymalizują proces zarządzania biurem oraz zapewnią przestrzeń dla współpracy zespołowej.

W biurze zleceniodawcy wdrożyliśmy rozbudowany system audiowizualny, składający się z następujących rozwiązań: wideokonferencja, systemy projekcji wideo, nagłośnienie, system rezerwacji sal konferencyjnych, system dyskusyjny.


Bankowy Fundusz Gwarancyjny - informacje o kliencie


Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) to instytucja, która stoi na straży systemu finansowego, chroniąc klientów przed utratą oszczędności w przypadku upadłości banku. Aby zapobiec takiemu scenariuszowi, BFG na bieżąco monitoruje stan polskich organizacji obracających depozytami. Jeśli specjaliści tej instytucji orzekną ryzyko niewypłacalności banku, BFG jest odpowiedzialne za udzielenie pomocy oraz przeprowadzenie restrukturyzacji w takiej organizacji. Siedziba BFG znajduje się w samym sercu stolicy, przy ulicy Księcia Ignacego Jana Skorupki.

Problemy i oczekiwania klienta


Klient zwrócił się do nas z prośbą o pomoc, gdyż dotychczasowo wykorzystywane przez niego urządzenia AV nie spełniały jego potrzeb.


Ze względu na spory metraż sali zarządu wykorzystywany przez klienta system kamer nie był w stanie precyzyjnie wykadrować osób zasiadających na końcu pokoju. Naszym zadaniem było zaproponowanie urządzenia, które będzie samodzielnie dostosowywać kadr do mówcy bez znaczącej utraty jakości obrazu nawet przy zoomie. Zmienny układ stołów konferencyjnych sprawiał, że zleceniodawca potrzebował też uniwersalnego systemu audio, który dobrze zbiera dźwięk z każdej części sali, niezależnie od aktualnej aranżacji pomieszczenia.


Gabinet zarządu miał również zostać wyposażony w system mikrofonów bezprzewodowych, który pozwalałby na prowadzenie dyskusji offline i online w większym gronie, a także nowy system projekcji wideo do wyświetlania bardzo dobrze widocznych prezentacji. Dodatkowo klient chciał, aby system wideokonferencyjny był zintegrowany z wykorzystywaną w biurze centralą telefoniczną Asterix.


W biurze klienta trwały właśnie prace nad wdrożeniem modelu Bring Your Own Device. Dlatego w małych salach spotkań konieczny okazał się montaż praktycznych zestawów wideokonferencyjnych współpracujących z każdym komputerem po USB. Aby ułatwić pracownikom adaptację do tego modelu pracy, zamontowaliśmy też system rezerwacji sal z dotykowymi, podświetlanymi panelami LCD.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Zastosowane rozwiązania:

Marki:

Odbiorcy:

Nowoczesne wyposażenie audiowizualne w biurze Bankowego Funduszu Gwarancyjnego obejmuje: telefon konferencyjny Poly Trio 8800, moduł Poly Visual PRO, mikrofony stołowe Poly IP Mic, kamery Poly Eagle Eye Director II, wideobary Poly Studio USB, panele rezerwacyjne EVEO LOBO, oprogramowanie do systemu rezerwacji sal EVEO URVE, projektor laserowy NEC P605UL, ekran projekcyjny KAUBER i system mikrofonowy marki SHURE.

Po serii testów w sali zarządu wdrożyliśmy rozbudowany system wideokonferencyjny, który pokrywa wszystkie potrzeby klienta. Kamery Eagle Eye Director II (z modułem Visual PRO) są wyposażone w system śledzenia i automatycznego kadrowania sylwetki mówcy. Funkcjonalność ta w połączeniu z 12-krotnym zoomem optycznym i rozdzielczością Full HD sprawia, że prelegent jest zawsze dobrze widoczny w kadrze, a wszyscy uczestnicy spotkania mogą śledzić jego mimikę oraz mowę ciała. Za uruchamianie wideokonferencji, nawiązywanie połączeń, a także bieżącą obsługę konferencji odpowiada panel Poly Trio 8800, wyposażony w intuicyjny interfejs dotykowy. Instalując na suficie dwa dedykowane mikrofony Poly, rozwiązaliśmy problem związany z okazjonalną zmianą układu stołów. Całość została zintegrowana z infrastrukturą wykorzystywaną w biurze klienta.

Posługując się tak skonfigurowanym systemem wideokonferencyjnym, klient może organizować spotkania w modelu Bring Your Own Device. Rozwiązanie jest kompatybilne z praktycznie dowolną platformą komunikacyjną, w tym z ZOOM-em (dzięki tzw. Zoom Room Connector’om SIP/H323).

Aby umożliwić klientowi prowadzenie dyskusji nad materiałami tekstowymi i graficznymi, w sali zarządu wdrożyliśmy bezprzewodowy system mikrofonowy marki SHURE z serii MXW dla 16 osób. Rozwiązanie jest wyposażone w wiele przydatnych technologii takich jak automatyczne zarządzanie częstotliwością. Dzięki niemu w trakcie przemowy nie pojawiają się zakłócenia, a głos mówcy wybrzmiewa głośno i wyraźnie. Tabele, dokumenty tekstowe oraz wykresy są wyświetlane przez projektor laserowy NEC P605UL o sile światła 6000 ANSI. Wysoka jasność tego urządzenia pozwala na prezentację materiałów przy umiarkowanej ilości światła dziennego. Dopełnieniem systemu projekcji wideo jest ekran projekcyjny marki Kauber.

Mniejsze sale konferencyjne przystosowaliśmy do wykonywania pracy w modelu Bring Your Own Device. W tych pomieszczeniach zamontowaliśmy wideobary Poly Studio USB, które przypadły klientowi do gustu ze względu na prostotę montażu oraz niewielką ilość połączeń kablowych. Urządzenia te działają natychmiast po podłączeniu ich do komputera, zatem można z nich korzystać bez obaw o brak kompatybilności. W każdej sali znalazły się również monitory LG z serii UL3G przeznaczone do prowadzenia konferencji online i współpracy zespołowej.

Przed każdą z sal zamontowaliśmy 10-calowy panel dotykowy EVEO LOBO z podświetleniem LED, które informuje o dostępności pomieszczenia. Urządzenia te zostały połączone sieciowo z oprogramowaniem serwerowym EVEO URVE. Dzięki niemu pracownicy biura mogą rezerwować pokoje konferencyjne z poziomu Outlooka lub za pomocą ekranu. System rezerwacji posiada wiele przydatnych funkcji takich jak zamawianie cateringu, potwierdzanie przybycia, wyszukiwanie sal na podstawie atrybutów czy wyświetlanie treści reklamowo-informacyjnych (gdy ekran nie jest używany).

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę