WIDEOKONFERENCJA

Wideokonferencja to dziś bardzo często spotykany termin wśród wielu naszych klientów. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę rozwiązań wideokonferencyjnych, od małych urządzeń typu All-in-One, aż po rozbudowane systemy wielokamerowe i/lub wielomonitorowe z funkcją śledzenia twarzy prelegenta.

Systemy i zestawy konferencyjne z najwyższej półki


Zależnie od sytuacji oferujemy systemy wideokonferencyjne z kamerami FullHD / 4K , mikrofonami montowanymi na ścianie, na stole, w blacie stołu lub w suficie, oraz systemy mogące usprawnić pracę w modelu hybrydowym, mogące łączyć pracowników zdalnych z biurami w różnych lokalizacjach, zapewniając komfortowe warunki pracy. Wszystko po to, abyś mógł skupić się na tym co najważniejsze, nie marnując czasu na dojazdy.

Systemy wideokonferencyjne znajdują zastosowanie głównie w biznesie, pomagając przedsiębiorcom sprawnie komunikować się ze swoimi partnerami biznesowymi, współpracownikami z innych oddziałów czy z klientami z całego świata. Rozwiązania te, mogą być również wykorzystywane podczas wydarzeń okolicznościowych, szkoleń oraz w szeroko pojętej administracji publicznej, przez samorządy, służby mundurowe, jednostki rządowe.


Współpraca, doświadczenia i emocje jak na żywo: zalety wideokonferencji


Aby zyskać nowe możliwości w zakresie komunikacji audiowizualnej, która w ogromnym stopniu usprawnia prowadzenie biznesu i pomaga budować bliższe relacje z klientami, należy wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb system wideokonferencyjny, pozwalający na wysokiej jakości komunikację audiowizualną na odległość.

W naszej ofercie znajdziesz rozwiązania takich producentów jak: Poly, Yealink, Cisco, Logitech oraz opcjonalne kamery Sony i Avonic, współpracujące z szeregiem natywnych oraz zewnętrznych platform video takich jak m.in. Microsoft Teams czy Zoom Rooms. Oferujemy łatwe w użyciu wysokiej jakości rozwiązania konferencyjne dla wszystkich rozmiarów pomieszczeń i kompatybilność z wieloma platformami oprogramowania.


Jak dobrać odpowiedni system do wideokonferencji?


Podchodząc do zakupu systemu wideokonferencyjnego, należy określić w czym dokładnie wideokonferencja ma pomóc oraz jakie główne funkcje ma spełniać. Znając potrzeby jak i specyfikę pracy, możemy precyzyjnie skonfigurować wszystkie elementy i stworzyć optymalne rozwiązanie, które pozwoli Ci się rozwijać.

Każdą instalację powinien rozpocząć projekt systemu wideokonferencyjnego, w którym na podstawie oczekiwań klienta, jego budżetu oraz parametrów pomieszczenia proponujemy najbardziej odpowiednie urządzenia. Pomieszczenia dzielimy wielkością i są to: huddle room, mała sala, średnia sala, duża sala.

W celu uzyskania wyczerpujących informacji, projektu oraz wyceny zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Wideokonferencja

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Huddle room. Z definicji jest to małe i prywatne miejsce spotkań, głownie używane do sesji burzy mózgów (brainstorming) i pracy zespołowej między mniejszymi grupami w biurze. Podobnie jak tradycyjna sala konferencyjna, te małe pomieszczenia przeznaczone do narad są zazwyczaj wyposażone w sprzęt do wideokonferencji, system wyświetlania czy monitor interaktywny. Pomieszczenia tego typu są w stanie pomieścić od 2 do 6 osób. Jednak to standardowe rozmiary sal konferencyjnych gwarantują bardziej wydajne i oparte na współpracy spotkania. Do popularnych, niewielkich rozmiarów huddle room polecane są zwykle videobar’y All In One, w tym videobar’y USB, bez wbudowanego systemu videokonferencyjnego.

Mała sala konferencyjna. Mała sala konferencyjna jest zazwyczaj przeznaczona dla od 5 do 10 uczestników. Odbywają się w niej mniejsze spotkania, które mogą obejmować połączenie pracowników biurowych i zdalnych. Ciesz się spotkaniami z kolegami i klientami, które mają bardziej osobisty charakter. W przypadku pomieszczenia tej wielkości rozważ sprzęt do wideokonferencji z dobrymi opcjami łączności i łatwym wdrożeniem, taki jak np. videobar’y (zawierające kamerę videokoferencyjną, głośniki i mikrofony), które umieszczone są nad lub pod monitorem / monitorami wyświetlającymi obraz prowadzonej wideokonferencji.

Średnia sala konferencyjna. W Twojej organizacji prawdopodobnie masz sale konferencyjne każdej wielkości. Możesz mieć coraz większą liczbę pokojów narad lub kilka dużych sal na spotkania zarządu, prezentacje dla klientów i tak dalej. Ale najpraktyczniejszą z sal konferencyjnych jest średniej wielkości sala konferencyjna, która zwykle ma od 8 do 10 krzeseł. Konfiguracja pomieszczenia i elastyczność – ponieważ mieszczą się w tej kategorii pomiędzy małymi salami konferencyjnymi, a dużymi salami konferencyjnymi, pokoje średniej wielkości mogą się znacznie różnić pod względem liczby krzeseł, wielkości pomieszczenia, kształtu stołu, a nawet liczby stołów. Z tego powodu mądrze jest wybrać rozwiązania do pomieszczeń, które są wystarczająco elastyczne, aby pomieścić różne rozmiary i konfiguracje. Prawdopodobnie najważniejszą kwestią jest rodzaj kamery konferencyjnej i systemu, który zastosujesz w swoich średnich pokojach – urządzenia wideokonferencyjne ze zmienną optyką, śledzenie prelengenta, mikrofony kierunkowe, redukcja nieporządanych dźwięków (acoustic fence), udostępnianie pulpitów na oddzielnych monitorach, możliwość rejestracji videokonferencji oraz inne specyficzne funkcjonalności.

Duża sala konferencyjna. Cel: Spotkania działów, spotkania z klientami, szkolenia. Obłożenie 12-20 osób w normalnych warunkach 6-10 z dystansem fizycznym. Idealny rozmiar: 50 metrów kwadratowych lub więcej. Wyposażenie: stół, krzesła, tablica, bezprzewodowe łącze internetowe, gniazdka, monitory wielkoformatowe lub projektory i ekrany projekcyjne, przyłącza stołowe, nagłośnienie – głośniki i mikrofony w sali konferencyjnej. Urządzenia videokonferencyjne ze zmienną optyką, śledzenie prelengenta, mikrofony kierunkowe, redukcja nieporządanych dźwięków (acoustic fence), udostępnianie pulpitów na oddzielnych monitorach, możliwość rejestracji videokonferencji oraz inne specyficzne funkcjonalności.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę