WIDEOKONFERENCJA

Wideokonferencja to dziś bardzo często spotykany termin wśród wielu naszych klientów. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę sprzętów wideokonferencyjnych, od małych urządzeń typu All-in-One, aż po rozbudowane systemy wielokamerowe i/lub wielomonitorowe z funkcją śledzenia twarzy prelegenta.

Systemy i zestawy wideokonferencyjne z najwyższej półki


Zależnie od sytuacji oferujemy systemy wideokonferencyjne z kamerami FullHD / 4K , mikrofonami montowanymi na ścianie, na stole, w blacie stołu lub w suficie, oraz systemy mogące usprawnić pracę w modelu hybrydowym, łączące pracowników zdalnych z biurami w różnych lokalizacjach, zapewniając komfortowe warunki pracy. Wszystko po to, abyś mógł skupić się na tym co najważniejsze, nie marnując czasu na dojazdy.

Systemy do wideokonferencji są nieocenioną pomocą w firmach i korporacjach posiadających oddziały w różnych miastach oraz krajach. Przełamując bariery komunikacyjne wynikające z dużych odległości, przyczyniają się one do większej oszczędności czasu i budżetu. Zestawy do wideokonferencji bardzo przydają się nie tylko w biznesie, ale też w szeroko pojętej administracji publicznej: w trakcie szkoleń i wydarzeń okolicznościowych dla samorządów, jednostek rządowych czy służb mundurowych.


Współpraca, doświadczenia i emocje jak na żywo: zalety wideokonferencji


Aby zyskać nowe możliwości w zakresie komunikacji audiowizualnej, która w ogromnym stopniu usprawnia prowadzenie biznesu i pomaga budować bliższe relacje z klientami, należy wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb system wideokonferencyjny.

W naszej ofercie znajdziesz zestawy i kamery wideokonferencyjne takich producentów jak: Poly, Yealink, Cisco, Logitech oraz opcjonalne Sony i Avonic, współpracujące z szeregiem natywnych oraz zewnętrznych platform wideo takich jak m.in. Microsoft Teams czy Zoom Rooms. Oferujemy łatwe w użyciu wysokiej jakości sprzęty wideokonferencyjne dla wszystkich rozmiarów pomieszczeń i kompatybilność z wieloma platformami komunikacyjnymi.


Jak dobrać odpowiedni system do wideokonferencji?


Zanim zdecydujesz się na zlecenie wdrożenia systemu wideokonferencyjnego, powinieneś zastanowić się, jakich korzyści oczekujesz. Znając Twoje potrzeby oraz specyfikę pracy, możemy dobrać, a następnie precyzyjnie skonfigurować wszystkie elementy tak, aby stworzyć personalizowane rozwiązanie, które pozwoli Ci się rozwijać.

Każdą instalację powinien poprzedzać projekt systemu wideokonferencyjnego, w którym na podstawie oczekiwań klienta, jego budżetu oraz parametrów pomieszczenia proponujemy odpowiednie urządzenia do wideokonferencji. Pomieszczenia dzielimy wielkością i są to: huddle room, mała sala, średnia sala, duża sala.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat wideokonferencji biznesowej, projektu oraz wyceny systemu, zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Wideokonferencja

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Huddle room. Z definicji jest to małe i prywatne miejsce spotkań, głownie używane do sesji burzy mózgów (brainstorming) i pracy zespołowej w mniejszych grupach. Podobnie jak tradycyjna sala konferencyjna, te małe pomieszczenia przeznaczone do narad są zazwyczaj wyposażone w sprzęt wideokonferencyjny, system wyświetlania czy monitor interaktywny. Pomieszczenia tego typu są w stanie pomieścić od 2 do 6 osób. Jednak to standardowe rozmiary sal konferencyjnych gwarantują bardziej wydajne i oparte na współpracy spotkania. Do popularnych, niewielkich rozmiarów huddle room polecane są zwykle videobar’y All In One, w tym videobar’y USB, bez wbudowanego systemu wideokonferencyjnego.

Mała sala konferencyjna. Mała sala konferencyjna jest zazwyczaj przeznaczona dla od 5 do 10 uczestników. Odbywają się w niej mniejsze spotkania, które mogą obejmować połączenie pracowników biurowych i zdalnych. Ciesz się spotkaniami z kolegami i klientami, które mają bardziej osobisty charakter. W przypadku pomieszczenia tej wielkości rozważ sprzęt wideokonferencyjny z dobrymi opcjami łączności i łatwym wdrożeniem, taki jak np. videobar’y (zawierające kamerę wideokoferencyjną, głośniki i mikrofony), które umieszczone są nad lub pod monitorem / monitorami wyświetlającymi obraz prowadzonej wideokonferencji.

Średnia sala konferencyjna. Najbardziej praktyczną z sal konferencyjnych jest średniej wielkości sala konferencyjna, która zwykle ma od 8 do 10 krzeseł. Konfiguracja pomieszczenia i elastyczność – ponieważ mieszczą się w tej kategorii pomiędzy małymi salami konferencyjnymi, a dużymi salami konferencyjnymi, pokoje średniej wielkości mogą się znacznie różnić pod względem liczby krzeseł, wielkości pomieszczenia, kształtu stołu, a nawet liczby stołów. Z tego powodu mądrze jest wybrać rozwiązania do pomieszczeń, które są wystarczająco elastyczne, aby pomieścić różne rozmiary i konfiguracje. Prawdopodobnie najważniejszą kwestią jest rodzaj kamery wideokonferencyjnej i systemu, który zastosujesz w swoich średnich pokojach – urządzenia do wideokonferencji ze zmienną optyką, śledzenie prelengenta, mikrofony kierunkowe, redukcja nieporządanych dźwięków (acoustic fence), udostępnianie pulpitów na oddzielnych monitorach, możliwość rejestracji wideokonferencji oraz inne specyficzne funkcjonalności.

Duża sala konferencyjna. Cel: Spotkania działów, spotkania z klientami, szkolenia. Obłożenie 12-20 osób w normalnych warunkach 6-10 z dystansem fizycznym. Idealny rozmiar: 50 metrów kwadratowych lub więcej. Wyposażenie: stół, krzesła, tablica, bezprzewodowe łącze internetowe, gniazdka, monitory wielkoformatowe lub projektory i ekrany projekcyjne, przyłącza stołowe, nagłośnienie – głośniki i mikrofony w sali konferencyjnej. Urządzenia do wideokonferencji ze zmienną optyką, śledzenie prelengenta, mikrofony kierunkowe, redukcja nieporządanych dźwięków (acoustic fence), udostępnianie pulpitów na oddzielnych monitorach, możliwość rejestracji wideokonferencji oraz inne specyficzne funkcjonalności.

Według Fortune Business Insight wartość rynku wideokonferencji podwoi się do 2029 roku i będzie wynosić niemal 15 miliardów dolarów. Przygotowywane w Polsce regulacje prawne dotyczące pracy zdalnej oraz coraz większa otwartość pracodawców na hybrydowy model pracy pozwalają przypuszczać, że również w naszym kraju wideokonferencja jest i będzie w przyszłości ważnym narzędziem komunikacji w firmach.

Urządzenia do wideokonferencji pokrywają coraz więcej potrzeb biznesowych. Dziś w kontekście spotkań online nie mówimy o standardowych, niczym niewyróżniających się kamerkach, lecz o rozbudowanych zestawach wideokonferencyjnych wyposażonych w algorytmy sztucznej inteligencji, systemy automatycznego uruchamiania po wykryciu ruchu, możliwość udostępniania i edycji treści czy zautomatyzowaną optymalizację obrazu wraz z naprowadzaniem obiektywu. Obecnie wideokonferencja przełamuje granicę między światem wirtualnym i rzeczywistym.

Mniej zaawansowane technologicznie kamery do wideokonferencji montowane w 4-6 osobowych salach spotkań potrafią zaskoczyć parametrami i funkcjonalnościami. Rozdzielczość Full HD powoli staje się standardem, zaś coraz więcej urządzeń oferuje 4K. Wybierając kamery Poly czy Logitech, możemy cieszyć się doskonałą jakością połączenia, kompatybilnością z niemal dowolnymi platformami komunikacyjnymi, czy obiektywami szerokokątnymi, dzięki którym w kadrze są widoczni wszyscy uczestnicy spotkania.

W średnich i dużych pomieszczeniach mamy znacznie większe możliwości montażu zestawów wideokonferencyjnych czy zintegrowanych sieci AV. Począwszy od wideobarów z dodatkowymi głośnikami i bezprzewodowymi panelami dotykowymi do obsługi spotkań aż po systemy wideokonferencyjne połączone z mikrofonami delegatów, prezentacją bezprzewodową czy projekcją wideo. To właśnie w tych przestrzeniach nasze rozwiązania ukazują swój pełny potencjał, przyczyniając się do zwiększenia efektywności pracy czy oszczędności czasu pracowników.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę