LG Business

LG Business to marka należąca do jednej z najbardziej rozpoznawalnych i jednocześnie najstarszych firm technologicznych na świecie. W swoim portfolio produktowym posiada ona nowoczesny sprzęt IT, urządzenia AV, monitory wielkoformatowe, a także oprogramowanie. Koncern LG, w zgodzie ze sloganem marki „Life is Good”, skupia się na poprawianiu jakości życia konsumentów, przedsiębiorców oraz pracowników, oferując przede wszystkim funkcjonalne sprzęty klasy premium.

Spółka z Korei Południowej udoskonala swoje produkty za pośrednictwem wyspecjalizowanych jednostek naukowych. Każdy podzespół czy element obudowy powstaje z myślą o połączeniu wydajności z funkcjonalnością, która ułatwi życie użytkownikom. Zatrudniając ponad 220 000 osób, firma ta dystrybuuje produkty niemal do każdego kraju na świecie.


Rozwiązania LG w profesjonalnych systemach AV


Urządzenia LG Business są wykorzystywane przez nas do tworzenia profesjonalnych, rozbudowanych systemów audiowizualnych m.in. w korporacjach, obiektach administracji publicznej oraz placówkach edukacji wyższej. Przykładowe rozwiązania uwzględniające zastosowanie sprzętów tej marki, jakie możemy Ci zaoferować, to ściany wideo, systemy zarządzania treścią Digital Signage oraz systemy wideokonferencyjne.


Wzbudzaj pozytywne emocje głębią obrazu


Najbardziej prestiżowe rozwiązanie AV w tej kategorii to ściany wideo/ LED. Te wielomonitorowe, bezramkowe konstrukcje mogą stać się nośnikiem przyciągających uwagę treści reklamowych, wyraźnych i bardzo szczegółowych materiałów dydaktycznych lub komunikatów firmowych.

Rozwiązania typu wideowall są najczęściej montowane z modułów bezszwowych, dzięki czemu gotowa instalacja, składająca się z kilku bądź nawet kilkudziesięciu ekranów, tworzy jednolitą całość pozbawioną widocznych łączeń.


Do konstruowania tego typu rozwiązań wybieramy najlepsze moduły: zapewniające głęboką czerń, jasne kolory oraz jak najwyższy poziom szczegółów. Priorytetem jest dla nas tworzenie oszałamiających wizualnie, widocznych z dużych odległości ścian, które zachwycą zarówno naszych klientów, jak i ich gości.


Ściana wideo z modułów LG: klienci o Tobie nie zapomną


Potężne, wielometrowe konstrukcje typu wideowall mają zastosowanie nie tylko czysto praktyczne. Rozwiązania te doskonale nadają się do podnoszenia renomy firmy w oczach pracowników, partnerów biznesowych oraz gości. Na Twoje zamówienie przygotujemy ścianę LED wkomponowaną w designerską zabudowę meblową. Konstrukcja ta stanie się integralnym, charakterystycznym elementem biura, który wpłynie pozytywnie na odbiór Twojej firmy i zwiększy jej rozpoznawalność.


Digital Signage od LG: wyświetlacze i oprogramowanie


W ofercie LG Business znajdziesz również monitory przeznaczone do systemów zarządzania treścią Digital Signage. Z ich pomocą stworzymy rozbudowany system komunikacji wizualnej składający się z kilkudziesięciu monitorów zamontowanych w różnych pomieszczeniach, na wielu piętrach budynku. Za pomocą tego rozwiązania będziesz zdalnie, w czasie rzeczywistym sterować układem wyświetlanych treści, przekazując na ekrany informacje organizacyjne, reklamowe bądź lokalizacyjne. Dodatkowo za pomocą dedykowanego oprogramowania sprawdzisz stan techniczny poszczególnych urządzeń, a także będziesz delegować uprawnienia do zarządzania wybranymi funkcjonalnościami systemu.


Monitory LG mogą być także uzupełnieniem systemów prezentacyjno-wideokonferencyjnych. Przykładem tego typu zastosowania urządzeń koreańskiej marki jest nasza realizacja systemu AV dla firmy technologicznej IDEMIA. W ramach instalacji monitory zostały połączone z wideobarami Poly, co pozwala na prowadzenie zdalnych spotkań bez korzystania z komputerów.

LG Business

Zastosowane rozwiązania:

Zastosowane w realizacjach:

Technologia bezszwowa, przyjemne zarządzanie contentem i doskonałe parametry wizualne

Ściany wideo są tworzone w oparciu o moduły bezszwowe o bardzo cienkich ramkach (szerokość niespełna 1 mm), a także o wysokiej jasności nawet 400cd/m2, która pozwala na wyświetlanie wyraźnych treści w widnych pomieszczeniach. Możliwość montażu w pionie i poziomie umożliwia tworzenie rozmaitych układów, w tym wielometrowych ścian o układzie horyzontalnym. Wybrane produkty są wyposażone w zintegrowany system zarządzania treścią. Dzięki niemu będziesz mógł edytować szablony przy użyciu źródeł wyświetlania – wewnętrznych i zewnętrznych –  bez korzystania z komputera. Warto również zaznaczyć, że bogaty wybór wejść sygnałowych pozwala na łatwe zarządzanie oraz rozbudowywanie systemu.

Nie można zapomnieć o tym, że moduły LG do ścian wideo dostarczają bardzo dobre wrażenia wizualne. Za sprawą głębokiej czerni, wysokiej rozdzielczości i nasyconych kolorów prezentowane treści będą widoczne z dużej odległości. Dodatkowo, wybierając urządzenia wyposażone w technologię VLC, będziesz mógł dostosować poziom jasności, różnicując go albo ujednolicając na wszystkich bądź wybranych monitorach.

Wśród urządzeń AV do zastosowania w instalacjach audiowizualnych warto wymienić także monitory przeznaczone do budowania systemów zarządzania treścią DS. Produkty LG są dostępne w rozmaitych rozmiarach, więc szybko wybierzemy egzemplarz pasujący do docelowego układu architektonicznego. Za pomocą wbudowanego managera sterowania, a także dedykowanych aplikacji oraz platform takich jak Promota i Smart Signage będziesz wygodnie, z poziomu smartfona lub komputera, zarządzać wyświetlanymi komunikatami, a także zdalnie kontrolować stan poszczególnych urządzeń.

Wysoka rozdzielczość oraz nowoczesne, matowe matryce pozwalają na generowanie żywych kolorystycznie obrazów, które będą czytelne z dużej odległości niezależnie od pory dnia czy nasłonecznienia pomieszczenia.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę