NAGŁOŚNIENIE PRZESTRZENI KOMERCYJNYCH

Nagłośnienie sali bankietowej w hotelu Grand Mercure w Warszawie

Nagłośnienie instalacyjne przestrzeni komercyjnych znajduje zastosowanie w wielu sektorach rynku – w firmowych salach konferencyjnych, korporacjach, hotelach, ciągach komunikacyjnych, centrach handlowych i medycznych, sklepach wielkopowierzchniowych, salonach sprzedaży, budynkach użyteczności publicznej, instytucjach kultury, obiektach administracji państwowej oraz we wszelkiego rodzaju przestrzeniach event’owych.

Nagłośnienie biura


PROAV Systemy Audiowizualne oferuje klientom profesjonalne systemy nagłośnieniowe do biur, w tym rozwiązania wielostrefowe, z wykorzystaniem różnych źródeł dźwięku, dystrybucję audio przy pomocy urządzeń obsługujących najnowszy cyfrowy protokół DANTE, korekcję jakości dźwięku za pośrednictwem procesorów DSP, sterowanie oraz zarządzanie nagłośnieniem przy pomocy dedykowanych interfejsów użytkownika lub systemów centralnego sterowania.


W naszych realizacjach wykorzystujemy urządzenia renomowanych, światowych producentów, w tym marek należących do grupy Harman International: JBL Professional, AKG, BSS, Crown, DBX, Soundcraft, a także asortyment firm Shure, Tascam, QSC, Biamp (dawniej Apart Audio), Ecler, Panphonics, RCF i wielu innych.

Na co wzrócić uwagę, wybierając system nagłośnienia do firmy?


Najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę, wybierając system nagłośnienia biura, to jakość dźwięku i możliwość sterowania (czyli wyboru źródeł dźwięku) oraz zarządzania wybranymi strefami audio. Kluczowa jest również akustyka wnętrza, gdyż od niej w dużym stopniu zależy działanie i układ głośników. To jednak tylko niektóre aspekty, jakie należy uwzględnić. Równie ważne są m.in. powierzchnia pomieszczenia, sposób organizacji przestrzeni (czy jest ona dzielona za pomocą ściany mobilnej), ilość stanowisk konferencyjnych czy odległość od źródeł dźwięku.


Wykonanie odpowiedniego systemu nagłośnienia wymaga specjalistycznej wiedzy. Nie wystarczy montaż losowych głośników. Naszą rolą jako integratora AV jest uświadamianie klientów o konieczności współpracy z profesjonalistami, wysłuchiwanie potrzeb, a następnie dobór właściwych produktów, które dobrze sprawdzą się w warunkach panujących w danej przestrzeni.


Inwestycja w dobrze skonfigurowane nagłośnienie będzie procentować przez wiele lat


Dobrze zaprojektowany i wykonany system nagłośnieniowy przekłada się na doskonałe wrażenia słuchowe podczas trwania event'u, prowadzenia wideokonferencji czy odtwarzania playlist oraz nie pozostawia miejsca na niedopowiedzenia. Goście i uczestnicy spotkania zdalnego wyraźnie słyszą słowa wypowiadane przez rozmówcę, dzięki czemu łatwiej jest zatrzymać ich uwagę, a także zachęcić ich do interakcji.

Nagłośnienie przestrzeni komercyjnych

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Nagłośnienie sali konferencyjnej w biurze siedziby Expondo wymagało zastosowania specjalistycznego sprzętu i odpowiedniego zaprojektowania jego układu w odniesieniu do przestrzeni, gdyż sala konferencyjna miała być dzielona na dwa mniejsze pokoje za pomocą mobilnej ściany działowej. Zastosowaliśmy głośniki o szerokiej dyspersji dźwięku i rozmieściliśmy je w kluczowych punktach pomieszczenia w taki sposób, aby każdy uczestnik spotkania mógł wyraźnie słyszeć komunikaty. Ponadto utworzyliśmy strefy audio. Klient może sterować nimi za pomocą dedykowanego touchpanelu, wybierając źródła dźwięku oraz dostosowując poziom głośności.

Projektowanie nagłośnienia w pomieszczeniach takich jak sale bankietowe czy eventowe w dużych obiektach wypoczynkowych to ogromne wyzwanie. Gęstość rozmieszczenia, ilość i moc głośników powinny ściśle odpowiadać układowi przestrzeni. System audio zamontowany w salach o układzie teatralnym (gdzie siedziska ustawione są w rzędach) będzie bowiem wyglądać zupełnie inaczej niż w aulach wypełnionych okrągłymi stolikami – umieszczonymi w różnych zakątkach sali. Bardzo istotne są również warunki akustyczne. Dźwięk jest falą, która rozchodzi się w przestrzeni na rozmaite sposoby, dlatego dobór urządzeń audio powinna poprzedzać dokładna analiza. Nie można zaakceptować sytuacji, kiedy muzyka ginie pośród dekoracji i nie dociera do odbiorców lub powstaje echo zaburzające właściwe brzmienie komunikatów. Dokładne określenie warunków akustycznych sprawia, że możemy dobrać nagłośnienie w taki sposób, by każda osoba wyraźnie słyszała muzykę oraz słowa konferansjera.

Nagłośnienie gabinetu prezesa. System nagłośnienia w pokojach, w których odbywają się obrady zarządu i podejmowane są decyzje kluczowe dla przyszłości firmy, powinien oferować doskonałe brzmienie podczas prowadzenia wideokonferencji czy odtwarzania dźwięku. Z tego powodu do pomieszczeń tego rodzaju polecamy nowoczesne głośniki o szerokim kącie rozproszenia, które – właściwe zamontowane względem umiejscowienia słuchaczy – oferują krystalicznie czysty dźwięk. Nagłośnienie możemy również połączyć z panelem systemu centralnego sterowania. Za jego pomocą operator rozwiązania może wybierać różne źródła audio (streaming, radio, Spotify, Tidal lub inne platformy, własne pliki audio z serwera) oraz sterować jego korekcją.

W miejscach takich jak stołówki, kantyny czy bistro doskonale sprawdzają się np. designerskie głośniki wiszące. Głośniki takie są dzisiaj dostępne w rozmaitych kolorach, kształtach i rozmiarach, więc łatwo jest znaleźć produkty pasujące wizualnie do wystroju wnętrza.

Instalacja profesjonalnego systemu nagłośnienia obejmuje źródła dźwięku, wzmacniacze strefowe, matryce cyfrowej dystrybucji sygnałów audio DANTE, procesory DSP i systemy sterowania. Wszystkie wymienione układy oraz urządzenia są montowane w zamkniętej szafie RACK, natomiast głośniki instalowane są na suficie lub na ścianach w pomieszczeniach czy ciągach komunikacyjnych. Dodatkowo nagłośnienie może być rozbudowane o klawiatury sterujące albo zintegrowany system sterowania z poziomu paneli dotykowych, tabletów czy smartfonów. W instalacjach komercyjnych PA (public adress) stosujemy nagłośnienie 100 V. Umożliwia ono redukcję kosztów związanych z okablowaniem i ilością użytych wzmacniaczy – przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej jakości dźwięku. Kolejną ważną zaletą stosowania instalacji 100 V jest możliwość przesyłania sygnału dźwiękowego na znacznie większe odległości niż w przypadku rozwiązań niskoimpedancyjnych.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę