NAGŁOŚNIENIE PRZESTRZENI KOMERCYJNYCH

Nagłośnienie sali bankietowej w hotelu Grand Mercure w Warszawie

Czysty, głęboki dźwięk to podstawa nowoczesnych środowisk pracy. Systemy nagłośnienia odpowiadają nie tylko za emisję przyjemnej dla ucha muzyki, która tworzy unikalny klimat danej przestrzeni. Technologia ta pozwala sprawnie komunikować się na odległość podczas wideokonferencji, umożliwia prowadzenie obrad w towarzystwie kilkunastu delegatów czy odbywanie szkoleń w komfortowych warunkach.

Profesjonalne nagłośnienie biura. Przykładowe rozwiązania


PROAV Systemy Audiowizualne oferuje klientom profesjonalne systemy nagłośnienia do biur. W tym kontekście nie mówimy o prostych głośnikach biurowych, lecz o zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach, które uwzględniają szereg czynników środowiskowych. Można powiedzieć, że nasze wdrożenia są „szyte na miarę” danej przestrzeni pracy oraz potrzeb zleceniodawcy.


W portfolio naszych przykładowych rozwiązań znajdują się systemy nagłośnienia wielostrefowego pozwalające na uruchamianie różnych ścieżek dźwiękowych w wielu bądź w jednym pomieszczeniu (sali konferencyjnej dzielonej za pomocą mobilnych ścian działowych). Wszystko to z wykorzystaniem licznych źródeł audio.


Nasze wdrożenia uwzględniają odległości między miejscem projekcji dźwięku, a lokalizacją montażu urządzeń dystrybucyjnych. Z tego powodu, aby zagwarantować doskonałą, bezstratną jakość audio, stosujemy najnowsze procesory DSP, w tym produkty obsługujące cyfrowy protokół DANTE.


Standardem w wielu firmach jest oczywiście zarządzanie nagłośnieniem biura za pomocą dedykowanych interfejsów użytkownika lub systemów centralnego sterowania.


Głośniki biurowe i dystrybucja dźwięku. Marki w naszej ofercie


W naszych realizacjach wykorzystujemy głośniki biurowe oraz systemy dystrybucji dźwięku renomowanych, światowych producentów, w tym marek należących do grupy Harman International: JBL Professional, AKG, BSS, Crown, DBX, Soundcraft, a także asortyment firm Shure, Tascam, QSC, Biamp (dawniej Apart Audio), Ecler, Panphonics, RCF i wielu innych.


Nagłośnienie auli, hotelu, sali konferencyjnej


Nasze realizacje systemów nagłośnieniowych są skierowane nie tylko do firm czy korporacji. Wykonujemy nagłośnienie auli uniwersyteckich, sal bankietowych oraz stref SPA w hotelach, sal konferencyjnych czy stref socjalnych. Wykorzystujemy najnowsze kolumny, głośniki sufitowe, wiszące oraz przeznaczone do zabudowy. W naszym portfolio znajdują się również urządzenia typu soundshower służące do nagłośnienia punktowego. Sprzęt, jakiego używamy do montażu w strefach wellness, jest certyfikowany wysokim poziomem ochrony IP. To oznacza, że jest on odporny na zanieczyszczenia, wilgoć czy zachlapania.


Na co wzrócić uwagę, wybierając system nagłośnienia do firmy?


Najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę, wybierając system nagłośnienia biura, to jakość dźwięku i możliwość sterowania (czyli wyboru źródeł dźwięku) oraz zarządzania wybranymi strefami audio. Kluczowa jest również akustyka wnętrza, gdyż od niej w dużym stopniu zależy działanie i układ głośników. To jednak tylko niektóre aspekty, jakie należy uwzględnić. Równie ważne są m.in. powierzchnia pomieszczenia, sposób organizacji przestrzeni (czy jest ona dzielona za pomocą ściany mobilnej), ilość stanowisk konferencyjnych czy odległość od źródeł dźwięku.


Wdrożenie odpowiedniego systemu nagłośnienia sali konferencyjnej czy auli wymaga specjalistycznej wiedzy. Nie wystarczy montaż losowych głośników biurowych. Naszą rolą jako integratora AV jest uświadamianie klientów o konieczności współpracy z profesjonalistami, słuchanie potrzeb, a następnie dobór właściwych produktów, które dobrze sprawdzą się w warunkach panujących w danej przestrzeni.


Inwestycja w dobrze skonfigurowane nagłośnienie będzie procentować przez wiele lat


Dobrze zaprojektowany i wykonany system nagłośnieniowy przekłada się na doskonałe wrażenia słuchowe podczas trwania event'u, uczestnictwa w wideokonferencji czy odtwarzania playlist, nie pozostawiając miejsca na niedopowiedzenia. Goście i uczestnicy spotkania zdalnego wyraźnie słyszą słowa wypowiadane przez rozmówcę, dzięki czemu łatwiej jest przykuć ich uwagę, a także zachęcić do interakcji.


Głośniki sufitowe tworzą przyjemne dla ucha tło muzyczne sprzyjające dobrej atmosferze w biurze. Spokojna, stosunkowo cicha melodia przyczynia się także do zwiększenia produktywności. Unikalna ścieżka dźwiękowa to element wizerunku wielu hoteli oraz punktów sprzedaży detalicznej, która umila zakupy oraz wypoczynek.

Nagłośnienie przestrzeni komercyjnych

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Projektowanie nagłośnienia w pomieszczeniach takich jak sale bankietowe czy eventowe w dużych obiektach wypoczynkowych to ogromne wyzwanie. Gęstość rozmieszczenia, ilość, rodzaj i moc głośników powinny ściśle odpowiadać układowi przestrzeni. System audio zamontowany w salach o układzie teatralnym (gdzie siedziska ustawione są w rzędach) będzie bowiem wyglądać zupełnie inaczej niż w aulach wypełnionych okrągłymi stolikami – umieszczonymi w różnych zakątkach sali. Bardzo istotne są również warunki akustyczne. Dźwięk jest falą, która rozchodzi się w przestrzeni na rozmaite sposoby, dlatego dobór urządzeń takich jak głośniki sufitowe powinna poprzedzać dokładna analiza. Nie można zaakceptować sytuacji, kiedy muzyka ginie pośród dekoracji i nie dociera do odbiorców lub powstaje echo zaburzające właściwe brzmienie komunikatów. Dokładne określenie warunków akustycznych sprawia, że możemy dobrać nagłośnienie w taki sposób, by każda osoba wyraźnie słyszała muzykę oraz słowa konferansjera.

Nagłośnienie sufitowe, które dopasowuje się do układu przestrzeni

Nagłośnienie sali konferencyjnej w biurze siedziby Expondo wymagało zastosowania specjalistycznego sprzętu i odpowiedniego rozmieszczenia, gdyż sala konferencyjna miała być dzielona na dwa mniejsze pokoje za pomocą mobilnej ściany działowej. Zastosowaliśmy głośniki sufitowe o szerokiej dyspersji dźwięku i zamontowaliśmy je w kluczowych punktach pomieszczenia w taki sposób, aby każdy uczestnik spotkania mógł wyraźnie słyszeć komunikaty. Ponadto utworzyliśmy strefy audio. Klient może sterować nimi za pomocą dedykowanego touchpanelu, wybierając źródła dźwięku oraz dostosowując poziom głośności.

Nagłośnienie gabinetu prezesa. System nagłośnienia w pokojach, w których odbywają się obrady zarządu i podejmowane są decyzje kluczowe dla przyszłości firmy, powinien oferować doskonałe brzmienie podczas wideokonferencji czy odtwarzania audio. Z tego powodu do pomieszczeń tego rodzaju polecamy nowoczesne głośniki konferencyjne o szerokim kącie rozproszenia, które – właściwe zamontowane względem umiejscowienia słuchaczy – oferują krystalicznie czysty dźwięk. Nagłośnienie możemy również połączyć z panelem systemu centralnego sterowania. Za jego pomocą operator może wybierać różne źródła audio (streaming, radio, Spotify, Tidal lub inne platformy, własne pliki audio z serwera) oraz sterować jego korekcją.

Szukasz eleganckich głośników pasujących do aranżacji wnętrza?

W miejscach takich jak stołówki, kantyny czy bistro doskonale sprawdzają się np. designerskie głośniki wiszące. Urządzenia te są dostępne w rozmaitych kolorach, kształtach i rozmiarach, więc łatwo jest znaleźć produkty pasujące wizualnie do wystroju wnętrza. Ciekawą alternatywą są panele nagłośnieniowe soundshower przypominające podwieszane wyspy akustyczne. Sprzęt ten tworzy pewnego rodzaju audio hot spot, który zapewnia słyszalność komunikatów dźwiękowych na określonym obszarze.

Niejednokrotnie nagłośnienie integrujemy z systemami mikrofonowymi. Dzięki bezprzewodowym nadajnikom doręcznym połączonym z systemem antenowym prelegent może prowadzić prezentację albo szkolenie, przechadzając się po dużej sali konferencyjnej i aktywizując uczestników spotkania.

Instalacja profesjonalnego systemu nagłośnienia obejmuje źródła dźwięku, wzmacniacze strefowe, matryce cyfrowej dystrybucji sygnałów audio DANTE, procesory DSP i systemy sterowania. Wszystkie wymienione układy oraz urządzenia są montowane w zamkniętej szafie RACK, natomiast głośniki biurowe instalowane są na suficie lub na ścianach w pomieszczeniach czy ciągach komunikacyjnych. Dodatkowo nagłośnienie może być rozbudowane o klawiatury sterujące albo zintegrowany system sterowania z poziomu paneli dotykowych, tabletów czy smartfonów. W instalacjach komercyjnych PA (public adress) stosujemy nagłośnienie 100 V. Umożliwia ono redukcję kosztów związanych z okablowaniem i ilością użytych wzmacniaczy – przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej jakości dźwięku. Kolejną ważną zaletą stosowania instalacji 100 V jest możliwość przesyłania sygnału dźwiękowego na znacznie większe odległości niż w przypadku rozwiązań niskoimpedancyjnych.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę