Siemens

W siedzibie firmy Siemens (lokalizacja zastrzeżona przez klienta), wykonaliśmy kompleksowy system nagłośnieniowy i wideokonferencyjny spełniający oczekiwania klienta. W ramach tego projektu zastosowaliśmy imponujący ekran LED P1.6, ponad 3 m szerokości, 16:9, full HD wbudowany w zabudowę meblową na wymiar. Całość oceńcie sami.

Siemens to globalny gigant cyfrowy, doskonale znany i rozpoznawalny niemal w każdym kraju na świecie. Na polskim rynku spółka działa jako usługodawca, integrator, a także producent innowacyjnych systemów oraz produktów przeznaczonych na rozmaite rynki m.in. przemysłu motoryzacyjnego, farmaceutycznego czy energetyki wiatrowej. Przedsiębiorstwo jest również znanym popularyzatorem ochrony środowiska oraz efektywnego wykorzystania zasobów naturalnych.

Najważniejszym wyzwaniem, jakie postawił przed nami klient, było zaprojektowanie oraz instalacja systemu audiowizualnego w trzech salach spotkań. W każdej z nich miały znaleźć się wyświetlacze wielkoformatowe połączone ze sprzętem do tele i wideokonferencji. Wykorzystane urządzenia miały estetycznie współgrać z nową zabudową meblową, dlatego w trakcie wykonywania zadania mieliśmy okazję współpracować z biurem projektowym oraz pozostałymi wykonawcami projektu aranżacji.


Klient zwrócił się do nas również z prośbą o rozwiązanie problemu zbyt ciemnego obrazu wyświetlanego przez projektor cyfrowy znajdujący się w biurze. Zleceniodawca pragnął, aby w pomieszczeniu znalazł się wysokiej jasności wyświetlacz LCD lub LED, do którego można podłączyć komputer zarówno za pomocą złącza HDMI, jak i bezprzewodowo. W sali potrzebny był też sprzęt do telekonferencji współpracujący z dowolnym komputerem.


W mniejszej sali konferencyjnej miał natomiast być zamontowany nieduży wyświetlacz LCD, sprzęt do wideokonferencji oraz system bezprzewodowej prezentacji. Dodatkowo w jednym z gabinetów obok recepcji klient potrzebował prostego i skutecznego systemu wideokonferencyjnego współpracującego z dowolnym komputerem.

Siemens

Zastosowane rozwiązania:

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Ze względu na to, że dla klienta priorytetem było stworzenie nie tylko funkcjonalnej, ale też estetycznie wyglądającej przestrzeni konferencyjnej, w biurze Siemens wykorzystaliśmy: ścianę wideo Lemi LED P1.6, transmitery AV Barco Clickshare CX50, kamery do wideokonferencji Poly Studio USB, systemy audiokonferencyjne Nureva HDL300, monitor wielkoformatowy 86” Digital Signage LG 86UL3E.

Najistotniejszym elementem realizacji systemu AV dla firmy Siemens był duży, szeroki na ponad 3 metry ekran ścienny wykonany w technologii LED P1.6, wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD. Wybór technologii nie był przypadkowy. Takie rozwiązanie zapewniło odpowiedni poziom jasności obrazu przy dużym natężeniu światła dziennego, a także możliwość estetycznego wbudowania urządzenia ścianę w taki sposób, by nie były na niej widoczne żadne łączenia. Efekt jest niezwykle satysfakcjonujący – ekran przykuwa uwagę i robi pozytywne wrażenie zarówno na pracownikach, jak i na gościach firmy.

Nad ekranem zainstalowany został system telekonferencyjny marki Nureva. To urządzenie nie tylko estetycznie prezentuje się na tle jasnej ściany, ale też dostarcza doskonałe wrażenia podczas konferencji. Dzięki wbudowanym głośnikom dźwięk rozchodzący się po pomieszczeniu jest wyraźny nawet dla pracowników zajmujących miejsca na końcu sali. Mikrofony, w które wyposażony jest system, precyzyjnie zbierają głos wszystkich uczestników spotkania, ułatwiając zdalną komunikację. Montaż systemu nie wymaga wykorzystania wielu kabli – jest intuicyjny i trwa zaledwie kilka chwil.

Przy tej okazji nie można nie wspomnieć o systemie Barco Clickshare CX50, który umożliwia bezprzewodowe łączenie urządzeń konferencyjnych. Dzięki niemu zdalne spotkanie można rozpocząć po podłączeniu nadajnika Barco do komputera lub po wpięciu kabla HDMI w przyłącze stołowe.

W mniejszej sali konferencyjnej zainstalowaliśmy 86-calowy monitor LG, system wideokonferencyjny Poly oraz system bezprzewodowej prezentacji Barco Clickshare. Urządzenia zostały skonfigurowane w taki sposób, by każdy z pracowników mógł szybko dołączyć do zdalnego spotkania bez tracenia cennego czasu na sprawdzanie ustawień sprzętu.

W gabinecie konferencyjnym znalazł się także system Poly Studio USB, który – dzięki szerokokątnej kamerze z funkcją automatycznego kadrowania twarzy – doskonale sprawdza się w niedużych salach konferencyjnych.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę