Prezentacja bezprzewodowa

Wdrożenie renomowanego systemu prezentacji bezprzewodowej Barco Clickshare w połączeniu z monitorami wieloformatowymi, ścianą LED oraz systemem wideokonferecyjnym w siedzibie firmy Siemens.

Prezentacja bezprzewodowa to określenie, pod którym kryją się wszelkiego rodzaju systemy służące do bezprzewodowego prowadzenia spotkań zdalnych, w tym wideokonferencji biznesowych, warsztatów czy zajęć uczelnianych z udostępnianiem treści na odległość. Tego typu rozwiązania zapewniają sprawną komunikację między zespołami, ułatwiając interaktywną współpracę i pozwalając na łatwiejsze dzielenie się wiedzą.

Klienci, zlecając nam wdrożenie systemu do prezentacji bezprzewodowej, oczekują rozwiązań współpracujących z rozmaitymi urządzeniami peryferyjnymi, automatycznego łączenia sprzętu do wideokonferencji, możliwości edytowania treści na odległość i oczywiście płynnego przesyłania obrazu oraz dźwięku.

Z tego powodu w projektach AV wykorzystujemy urządzenia w szczególności Barco Clickshare, które stały się złotym standardem w tym obszarze, a także firm takich jak Benq Instashow, Crestron Airmedia, Kramer VIA, Mersive Solstice, Vivtek NovoConnect.

Obecnie produkowane rozwiązania do wideokonferencji pozwalają na prowadzenie spotkań zdalnych bez wykorzystania jakichkolwiek kabli. Operator systemu wideokonferencyjnego nie musi o nich pamiętać, przenosić, a następnie ich podłączać, zastanawiając się gdzie je rozmieścić, by nie przeszkadzały one pracownikom i nie były widoczne np. podczas zdalnego spotkania z ważnym partnerem biznesowym.


To znacznie ułatwia organizację stanowiska wideokonferencyjnego, poprawia ergonomię pomieszczenia, jest niebywale wygodne i, co najważniejsze, pozwala zaoszczędzić czas.


Rozwiązania do prezentacji bezprzewodowej takie jak Clickshare pozwalają na uruchomienie bezprzewodowej kolaboracji w biurze w tym dołączenia użytkowników wideokonferencji w ciągu zaledwie kilku chwil. Wystarczy podłączyć tzw. button do urządzenia, z którego ma być prowadzona prezentacja. Dzięki niemu treści mogą być udostępniane i wyświetlane na monitorze zamontowanym w sali konferencyjnej, laptopie, a nawet na smartfonie z dedykowanym oprogramowaniem.

Prezentacja bezprzewodowa

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Automatyczne łączenie się z urządzeniami peryferyjnymi – wybrane systemy do bezprzewodowej prezentacji łączą się z urządzeniami audiowizualnymi automatycznie, dzięki czemu nie tracisz czasu na konfigurację sprzętu, podłączanie i rozmieszczanie kabli. Połączenie odbywa się w czasie rzeczywistym, bez opóźnień. Systemy do prezentacji bezprzewodowej współpracują z mikrofonami, głośnikami oraz ekranami, co zapewnia całkowitą immersję podczas spotkania. Z bezprzewodowej prezentacji mogą korzystać pracownicy znajdujący się w firmie, we własnym mieszkaniu, a nawet przemieszczający się między miastami.

Udostępnianie i moderacja treści – dzięki rozwiązaniom z zakresu prezentacji bezprzewodowej udostępnisz widok z danego pomieszczenia, a także wszelkiego rodzaju pliki: wykresy, prezentacje czy dokumenty. Zapewniamy klientom urządzenia, które pozwalają nie tylko na wyświetlanie, ale także edytowanie contentu. Każdy z członków zespołu może zdalnie kontrolować pliki wyświetlane na ekranach: nanosić notatki czy oznaczać istotne elementy graficzne.

Łatwa integracja sieciowa – rozwiązania, które wdrażamy u naszych klientów, integrujemy z siecią funkcjonującą w danym obiekcie. Możemy utworzyć dedykowaną sieć VLAN dla wszystkich urządzeń do prezentacji bezprzewodowej lub podłączyć wybrane produkty do sieci ethernet.

Systemy prezentacji bezprzewodowej, które wdrażamy w siedzibach naszych klientów, współpracują z szeroko wykorzystywanymi systemami wideokonferencyjnymi takimi jak Zoom czy Microsoft Teams. Pracownicy Twojej firmy nie muszą więc poznawać nowej platformy i uczyć się jej funkcjonalności.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę