Smart Jet

Koordynacja połączeń lotniczych i zarządzanie flotą wynajmowanych samolotów wymaga nie tylko ogromnej wiedzy, ale także odpowiednich narzędzi, które zwiększają transparentność procesów oraz ułatwiają podejmowanie decyzji operacyjnych. Firma Smart Jet, zwracając się do nas z prośbą o pomoc, obrała sobie za cel podniesienie skuteczności lokalizowania, śledzenia tras i dysponowania flotą, a także usprawnienie zdalnej oraz stacjonarnej współpracy.

Z tego powodu wśród rozwiązań audiowizualnych, na które zdecydował się nasz zleceniodawca, i które zamontowaliśmy w siedzibie jego firmy, znalazły się: ściana wideo, system zarządzania treścią Digital Signage oraz system prezentacji bezprzewodowej.

Smart Jet to prywatny przewoźnik lotniczy, który wynajmuje flotę samolotów typu „light jet” na rejsy krótko i średnio dystansowe. Wśród maszyn tej firmy można znaleźć m.in. nowoczesne samoloty Hawker 400XP wyposażone w luksusowe udogodnienia dla pasażerów. Oferta przedsiębiorstwa jest skierowana do klienta prywatnego i biznesowego – na co dzień z usług tej firmy korzystają rodziny, zarządy korporacji, decydenci polityczni czy kadry kierownicze dużych, międzynarodowych organizacji.


W związku z założonymi celami klient postanowił zlecić nam montaż i uruchomienie dużej ściany wideo służącej m.in. do wyświetlania obszernej mapy z informacjami o położeniu całej floty. Dane lokalizacyjne miały być pobierane na wyświetlacze z poziomu aplikacji, a następnie aktualizowane w czasie rzeczywistym na ekranach. Bardzo ważna dla zleceniodawcy była możliwość przesyłania danych z kilku źródeł oraz proste zarządzanie układem wyświetlanych treści.


Inwestycja w ścianę wideo miała również drugi wymiar. Rozwiązanie to miało służyć do bezprzewodowego wyświetlania prezentacji podczas firmowych spotkań organizacyjnych.

Smart Jet

Zastosowane rozwiązania:

Marki:

Odbiorcy:

Treści wyświetlane na monitorach miały być doskonale widoczne dla każdego pracownika znajdującego się w strefie Open Space. Dodatkowo priorytetem dla zleceniodawcy była duża płynność obrazu pozwalająca na komfortowe śledzenie trasy oraz lokalizacji samolotów. Z tego powodu w ramach realizacji projektu AV w Smart Jet wykorzystaliśmy duże monitory Toshiba TD-Y553M (przekątna 55 cali) zamontowane na uchwytach Edbak VW-POP65L. Skonstruowany w oparciu o te urządzenia wideowall został rozbudowany o system zarządzania treścią EVEO URVE i prezentację bezprzewodową Kramer Via GO.

Ściana wideo została zbudowana z 4 monitorów bezszwowych marki Toshiba zamontowanych w układzie 2×2, a następnie dopasowana do zabudowy zrobionej z blaszanych paneli. Cała konstrukcja estetycznie wtapia się w ścianę, tworząc jeden, zintegrowany element wyposażenia. Ramki ekranów są tak cienkie, że połączone ze sobą wyświetlacze stanowią jednolitą, spójną konstrukcję o imponującej przekątnej 110 cali. Zainstalowany w Open Space wideowall przykuwa wzrok zaraz po wejściu do pomieszczenia i zachwyca bogactwem kolorów wyświetlanych materiałów graficznych.

Wyświetlacze zostały połączone ze sobą za pomocą kabla Daisy Chain. Dzięki temu udało nam się zminimalizować ilość wykorzystanych połączeń kablowych. Każdy z monitorów został zainstalowany na uchwycie typu pop-out, który – po delikatnym naciśnięciu matrycy – wysuwa ekran z blaszanej zabudowy, zapewniając wygodny dostęp serwisowy.

System Eveo Urve pozwala klientowi zarządzać treścią wyświetlaną na wideowall’u. Oddelegowany do tego zadania pracownik może tworzyć układy graficzne, a także dodawać źródła zdalne. Rozwiązanie zostało stworzone w oparciu o dedykowany serwer, który pełni również funkcję playera multimedialnego, oferując możliwość bezprzewodowego sterowania wyświetlanymi komunikatami poprzez sieć LAN.

Wideowall został również wzbogacony o system bezprzewodowej prezentacji Kramer Via Go, który pozwala na strumieniowe przesyłanie audio i wideo w jakości HD. Intuicyjny interfejs oferuje funkcję mirrorowania ekranu komputera, laptopa czy tabletu, a także umożliwia prezentowanie rozmaitych treści z poziomu jednej aplikacji.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę