Control room

Control room to centrum analityczne tworzone na wzór dyspozytorni. Jego zadaniem jest wizualna prezentacja oraz przetwarzanie danych o wszystkich płaszczyznach biznesu.

W ostatnim czasie firmy, korporacje i instytucje wkraczają na zupełnie nowe pole walki o klienta. Po wielu latach konkurowania ceną, a następnie potęgą wizerunku oraz autorytetu nadszedł czas, w którym o zwycięstwie na rynku decyduje moc informacji.


Poznaj narzędzie, które wykorzystuje pełny potencjał danych, oferując Ci szansę na szybszy rozwój. Biznesowa dyspozytornia pomoże Ci w interpretacji kompleksowych informacji o sprzedaży, łańcuchach dostaw czy rynkach zagranicznych. Dzięki temu opracujesz przynoszącą zyski strategię długoterminową, przewidzisz potencjalne problemy, zoptymalizujesz pracę wybranych działów przedsiębiorstwa i bezboleśnie zażegnasz większość kryzysów.


Jak działa profesjonalne centrum danych?


Wyobraź sobie, że na jednej ścianie wideo widzisz dane z różnych systemów informatycznych, instalacji produkcyjnych czy pomocniczych. To mogą być (przykładowo) informacje o wykorzystaniu oraz wydajności maszyn, najnowsze wyniki sprzedaży podzielone na poszczególne kanały, prognozy rynkowe od kluczowych działów w przedsiębiorstwie. Wszystkie zbiory wskaźników są pobierane i aktualizowane w czasie rzeczywistym. O ile prostsze byłoby podejmowanie decyzji biznesowych, reagowanie na kryzysy i dalsze budowanie strategii rozwoju na kolejne lata, mając do dyspozycji takie narzędzia?


Centrum zarządzania danymi daje Ci większą swobodę w poruszaniu się po skomplikowanym świecie wskaźników. Dzięki temu, że wszelkie informacje są prezentowane obok siebie na dużych wyświetlaczach, spada ryzyko popełnienia błędu podczas interpretacji danych.


Porównuj dowolne wskaźniki, pobieraj je z wybranych przez Ciebie źródeł, a następnie twórz unikalne szablony wyświetlania, które będą skuteczniej oddawać istotę analizowanych szans bądź zagrożeń biznesowych. Wszystko to za pomocą jednego narzędzia do analizy danych.

Wymierne korzyści z wdrożenia control roomu


Control room oferuje znacznie więcej niż tylko wizualizacja ubrana w ładną szatę graficzną. Cały system jest zbudowany z serwerów, oprogramowania, sieci czujników, raportów czy algorytmów. To bardzo rozbudowana struktura, która na podstawie szybkiego przepływu danych pozwala podejmować lepsze decyzje przez management wyższego szczebla – osoby patrzące na całą organizację z szerszej perspektywy.


Jakich wymiernych korzyści możesz spodziewać się po wdrożeniu control roomu w firmie? Przede wszystkim nawet o 50% większej efektywności operacyjnej, oszczędności wynikającej z analizy mediów i wykorzystania maszyn itp., 50% redukcji nakładu pracy inżynierów, łatwiejszego podejmowania decyzji oraz budowania strategii krótko i długoterminowych, a także szybszego czasu reakcji na nieprzewidziane wydarzenia.


Control room to moc zintegrowanych ze sobą, określonych rozwiązań AV


Konfiguracja i dobór konkretnych marek oraz dodatkowych produktów w control roomie zależy od potrzeb naszego zleceniodawcy. Możemy natomiast wyróżnić rozwiązania AV, które są niezbędne do działania systemu:


Ściana wideo, którą tworzymy w oparciu o bezramkowe, bardzo cienkie wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości. To na niej prezentowane będą dane: wskaźniki, zestawienia oraz alerty. Tego typu konstrukcje montujemy na specjalnych uchwytach wyposażonych w precyzyjną i beznarzędziową regulację, co eliminuje ryzyko uszkodzenia matrycy.


Kolejny element biznesowej dyspozytorni to procesor do ścian wizyjnych. Rolą tego urządzenia jest przechwytywanie sygnałów wejściowych, zarządzanie nimi i odpowiednie wyświetlanie ich na ekranach. Sprzęt pozwala również na rozbudowę systemu o karty rozszerzeń.


Ostatnią częścią centrum zarządzania danymi jest oprogramowanie do sterowania układem treści, kontrolowania napływających danych, wyświetlania alertów oraz tworzenia szablonów wizualnych.

Control room

Zastosowane rozwiązania:

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Zastosowanie control roomów we współczesnym biznesie

Control roomy to narzędzia do analizy danych, które adresujemy przede wszystkim do małych, średnich i dużych firm oraz korporacji. Tego typu systemy sprawdzą się m.in. w branży produkcyjnej, przemysłowej, wydobywczej, OZE, spożywczej oraz w przemyśle rafineryjnym. Możliwości control roomów w szczególności docenią osoby piastujące wyższe stanowiska managerskie, dyrektorzy operacyjni, którzy patrzą na organizację z szerokiej perspektywy, technicy, a także eksperci ds. finansów.

Oprogramowanie do control roomu oparte na alertach

Na poziomie oprogramowania ściana wideo znacząco różni się od control room-u. Centrum danych wymaga zastosowania aplikacji wykorzystującej alerty. System, w oparciu o napływające dane i zaaplikowane reguły, wyświetla na ekranie powiadomienia, kiedy pobierane przez niego informacje różnią się od bezpiecznych założeń. Dzięki temu natychmiast wykryjesz nieprawidłowości, dowiesz się o awarii, a w skrajnych przypadkach unikniesz uszkodzeń kluczowej infrastruktury.

Rozwiązania wchodzące w skład control roomów stawiają człowieka na pierwszym miejscu. To Ty decydujesz, które źródła i w jakiej konfiguracji będą wyświetlone na ekranach. Możesz tworzyć szablony wyświetlania treści, a następnie wywoływać je na ścianę wideo jednym kliknięciem. Za sprawą dedykowanego oprogramowania np. Datapath Aetria funkcjonalności związane z prezentacją danych, monitorowaniem napływających wskaźników, zarządzaniem sygnałami, szablonami oraz układem wideowalla są dostępne z poziomu jednego pulpitu, co znacząco ułatwia codzienną pracę.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży AV jesteśmy w stanie zaproponować marki oraz konkretne produkty dopasowane do Twoich oczekiwań i wymagań biznesowych. W portfolio producentów rozwiązań znajdziesz m.in. Ultimate Visual Solution, Digibird, Datapath czy Dexon Systems. Możemy polecić Ci oprogramowanie, które spełni wszelkie warunki bezpieczeństwa, prędkości przesyłania danych czy tworzenia układów treści, procesory uwzględniające możliwość rozbudowy systemu oraz kompatybilne z większością źródeł fizycznych czy sieciowych, a także wyświetlacze o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny i parametrach wyświetlania obrazu.

Jak wygląda praca z firmową sterownią/dyspozytornią?

Obsługa control roomu przypomina zarządzanie siecią Digital Signage albo standardowym wideowall’em. Masz do dyspozycji oprogramowanie instalowane na komputerze, tablecie bądź smartfonie, które daje Ci dostęp do intuicyjnego interfejsu. Za jego pomocą możesz przeciągać sygnały AV na wybrane „sloty” wizualizujące poszczególne ekrany, skorzystasz z predefiniowanych reguł wyświetlania obrazu, wybierzesz i dostosujesz alerty, a także zaprogramujesz własne funkcje.

Narzędzia do analizy danych… i kontroli bezpieczeństwa

Obserwuj dane pobierane i aktualizowane w czasie rzeczywistym, by śledzić bezpieczeństwo kluczowej infrastruktury energetycznej, ruchu miejskiego czy połączeń lotniczych. System alertów natychmiast poinformuje Cię o nieprawidłowościach w zaciąganych danych, a co za tym idzie – o potencjalnych niebezpieczeństwach. Z tego powodu nowoczesne dyspozytornie doskonale sprawdzają się w branżach, które wymagają 24-godzinnej kontroli nad instalacjami przesyłowymi czy określonymi terenami. Polecamy je w szczególności instytucjom administracji publicznej, służbom bezpieczeństwa oraz koncernom energetycznym.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę