Nomad Electric

W ramach realizacji systemu AV dla firmy Nomad Electric wdrożyliśmy ściany wideo służące do prezentowania istotnych wskaźników operacyjnych. System ten został rozbudowany o oprogramowanie pozwalające na łatwe zarządzenie układem danych wyświetlanym na danym monitorze.

Nomad Electric to firma wyspecjalizowana w realizacji i serwisowaniu rozbudowanych kompleksów farm PV. Obecnie jest to dominujący podmiot, który zarządza ponad 170 farmami słonecznymi w Polsce. Zdobywszy rozgłos, renomę oraz doświadczenie, Nomad zaczyna rozszerzać działalność na kolejne rynki, oferując budowę farm PV i instalacji komercyjnych w krajach takich jak Włochy, Hiszpania czy Portugalia.

Klient, zgłaszając się do nas, poprosił o wdrożenie rozwiązania służącego do prezentowania komplementarnych danych: różnego rodzaju statystyk, wykresów oraz wskaźników. Źródłem wyświetlanych informacji miały być w tym przypadku pliki pracowników zapisane na stacjonarnych stacjach roboczych, strony internetowe oraz źródła zdalne.


Dla klienta niezwykle istotna była łatwość obsługi całego systemu i możliwość zestawiania, a następnie porównywania wybranych wskaźników. Docelowo oddelegowany do tego zadania pracownik miał mieć możliwość edycji układu wyświetlania w taki sposób, by – w zależności od potrzeb operacyjnych – na danym monitorze można było wyświetlić jedno lub wiele źródeł danych. Dodatkowo system miał być skonfigurowany tak, by w przyszłości można było go rozbudować o kolejne urządzenia do wyświetlania treści.

Nomad Electric

Zastosowane rozwiązania:

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Utworzenie systemu wyświetlania wskaźników operacyjnych wymagało zastosowania specjalistycznego sprzętu, który pozwala na zarządzanie układem wyświetlanej treści. Istotny był również wybór ekranów – które zapewniają szczegółowy obraz w wysokiej rozdzielczości. Wszelkie wyświetlane na nich dane miały być doskonale widoczne; nie mogły pozostawiać wątpliwości pracownikom firmy. Z tego powodu w ramach projektu wykorzystane zostały: monitory bezszwowe LG VM5E, uchwyty typu pop-out do ścian wideo EDBAK VW-POP65L oraz oprogramowanie procesora ścian wizyjnych Ultimate Visual Solutions UVS WBC40.

 

System wyświetlania danych został zbudowany w oparciu o procesor do ścian wizyjnych UVS WBC40 z funkcją indywidualnej konfiguracji kart wejść i wyjść. Model ten umożliwia klientowi rozbudowanie systemu o kolejne karty rozszerzeń. Do procesora można dostarczyć dane z czterech źródeł stacjonarnych, źródeł wykorzystujących infrastrukturę LAN, a także ze źródeł internetowych.

Model WBC40 to czterogniazdowy kontroler ścian wideo, który oferuje konfigurowalne funkcje dopasowane do specyfiki działania danego video wall’a. Szeroka gama typów kart wejściowych, wielokanałowe dekodowanie wideo HDMI i IP oraz karty wyjściowe sprawiają, że to urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi źródłami sieciowymi. Sprzęt ten został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor I7-9700 3 GHz, chipset Z390, pamięć RAM 16GB DDR4, pamięć masową RAID1 SSD 240 GB, złącza Ethernet 2x 10/100/1000 Gb/s oraz system operacyjny Windows 10.

Oprogramowanie UVS Lucidity umożliwia klientowi sterowanie całym systemem wyświetlania treści, pozwalając mu na tworzenie dowolnych układów obrazów – wyświetlanych w wysokiej rozdzielczości na wybranych monitorach.

Na ścianach biura Nomad Electric utworzona została ściana wideo. Konstrukcja powstała w oparciu o monitory bezszwowe LG VM5E zamontowane w układzie 2×2. Tymczasowo system został rozbudowany o  monitory LG 75″, które docelowo będą zastąpione kolejnymi modułami bezszwowymi. W ten sposób w siedzibie klienta powstał jeden, szeroki wyświetlacz służący do wyświetlania i prezentowania istotnych wskaźników.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę