Crown Audio

Crown Audio (należąca do Harman Group) - firma o niemal 70-letniej tradycji - obecnie jest jednym z największych dostawców profesjonalnego sprzętu do systemów nagłośnienia. Marka Crown powstała w USA, a jej historia sięga aż 1975 roku. Przez lata budowała ona wizerunek przedsiębiorstwa nie tylko rzetelnego, ale także innowacyjnego. To właśnie ona zasłynęła na całym świecie wynalezieniem pierwszego magnetofonu wyposażonego we wzmacniacz mocy.

W portfolio producenta znajdziesz prawdopodobnie najlepsze na rynku wzmacniacze i końcówki mocy. Urządzenia te są stosowane w profesjonalnych systemach nagłośnienia: składających się z wielu stref bądź pomieszczeń. Dzięki nim sygnały wychodzące ze sprzętów elektroakustycznych podlegają obróbce, a także ogólnemu wzmocnieniu. To sprawia, że muzyka oraz komunikaty głosowe wygłaszane przez kolumny głośnikowe mają krystalicznie czyste, nieprzerwane i głośne brzmienie.


W większości końcówek Crown Audio możliwe jest mostkowanie. Możesz połączyć potencjał dwóch tego typu urządzeń, by uzyskać większą moc oraz dźwięk monofoniczny o znacznie lepszych parametrach.

Wykorzystując urządzenia tej marki, możemy skonfigurować system nagłośnienia o praktycznie dowolnej wielkości. Wzmacniacze mocy są dostępne w wersji 2, 4, 6 i 8-kanałowej. Obudowa, nawet w przypadku najbardziej wydajnych modeli, zajmuje bardzo mało miejsca w szafie Rack (do 2U). Sprzęty Crown wdrażaliśmy wielokrotnie w ramach realizacji systemów AV. Produkty tej marki znajdują się m.in. w biurach Fracthon, GATX Rail Poland oraz PSI Pharma.


Wzmacniacze mocy Crown Audio zostały wyposażone w nowoczesne funkcjonalności takie jak monitorowanie obciążenia, programowanie styków GPIO, raportowanie błędów, kompresory wejściowe czy linie opóźniające dla wejść i wyjść. Do tego należy doliczyć rewolucyjne układy zabezpieczeń, a w tym ochronę przed zwarciem, niedopasowaniem obciążenia, przesterowaniem. Na pokładzie tych urządzeń znalazły się też systemy chłodzenia, które automatycznie kierują powietrze na najbardziej obciążone podzespoły.


Ogromną zaletą nowszych serii wzmacniaczy Crown jest uproszczona konstrukcja. Dzięki technologii DriveCore producentowi udało się ograniczyć ilość komponentów w obudowie. To sprawia, że najnowsze produkty są bardziej niezawodne, dużo łatwiejsze w konserwacji oraz ewentualnym serwisowaniu.

Crown Audio

Zastosowane rozwiązania:

Zastosowane w realizacjach:

Końcówki mocy Crown to sprzęt, który doskonale odnajduje się w złożonych systemach processingu audio. W realizacji dla firmy Fracthon urządzenia te zostały połączone z procesorem mocy BSS Blu-50, a także głośnikami JBL. Końcówki znacząco podkręcają moc dźwięku, dlatego nawet w obszernych pomieszczeniach muzyka i komunikaty głosowe są głośne oraz wyraźne. Dodatkowo po zastosowaniu playera audio nasz klient może odtwarzać dowolne ścieżki dźwiękowe z poziomu komputera.

Produkty Crown z serii CDi są wyposażone w złącza USB, które pozwalają podłączyć komputer z oprogramowaniem HiQnet System Architect. Urządzenia te mogą być  kontrolowane, monitorowane oraz ustawiane za pośrednictwem standardowej sieci TCP/IQ. Interaktywne panele LCD z wbudowanym menu dają Ci dostęp do konfiguracji w zakresie wyznaczonym przez funkcjonalności danego modelu.

Wzmacniacze mocy Crown DCi są wyposażone w funkcję gwarantowanej mocy minimalnej, więc możesz być pewny, że ich wydajność nigdy nie spadnie poniżej wartości deklarowanych przez producenta. Funkcjonalność ta nie jest jeszcze standardem, dlatego warto wziąć ją pod uwagę przy zakupie urządzenia – zwłaszcza do zastosowania w profesjonalnej instalacji. W serii tej znajdziesz również dodatkowe złącze AUX zapewniające integrację z systemami sterowania firm trzecich.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę