Biznes

PROAV projektuje, wdraża i uruchamia systemy audiowizualne dla biznesu: korporacji, dużych, małych i średnich firm w Polsce oraz za granicą. Wśród rozwiązań AV dedykowanych do działania w środowisku biznesowym znajdziesz: systemy projekcji wideo, ściany wizyjne, systemy centralnego sterowania oraz urządzenia do prezentacji bezprzewodowej.

Wyposażenie sal konferencyjnych


Dlaczego tego typu rozwiązań nie może zabraknąć w firmie? Przede wszystkim pozwalają one na bardziej efektywne zarządzanie zasobami – przestrzenią biurową, zadaniami, kapitełem ludzkim, a także czasem i pieniędzmi firmy. Urządzenia takie jak monitory wielkoformatowe połączone z wideokonferencją usprawniają komunikację i oferują ogromną oszczędność wynikającą z ograniczenia ilości podróży służbowych czy biznesowych spotkań stacjonarnych. Systemy projekcyjne zapewniają natomiast transparentność podczas wyświetlania treści – z prezentowanymi danymi mogą zapoznać się pracownicy różnych działów zgromadzeni w jednej sali konferencyjnej, a następnie przedyskutować potencjalne kierunki działań operacyjnych.


Jakie wyposażenie sali spotkań możemy Ci zaproponować?


Systemy wideoprojekcyjne to wszelkiego rodzaju urządzenia odpowiadające za wyświetlanie treści w salach konferencyjnych, dedykowane również do bardziej specjalistycznych, profesjonalnych zastosowań. W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór rozwiązań wideokonferencyjnych, zarówno małe urządzenia typu All-in-One, jak i rozbudowane systemy wielokamerowe i wielomonitorowe z funkcją śledzenia twarzy prelegenta.

Digital Signage to cyfrowa dystrybucja treści multimedialnych za pośrednictwem sieci wyświetlaczy zarządzanej z poziomu jednego lub wielu stanowisk. Rozwiązania te umożliwiają prezentację elektronicznej komunikacji wizualnej w wielu miejscach, na różnych nośnikach, w sposób doraźny lub zautomatyzowany.

Ściany wizyjne wideo wall to wielomonitorowe, modułowe konstrukcje z możliwością skalowania i dostosowywania ich do warunków, w których są wykorzystywane. Dzięki tzw. bezszwowej konstrukcji (bez widocznych ramek) ściany video zapewniają nieograniczone możliwości w generowaniu dużych obrazów o nasyconych kolorach i wysokim poziomie szczegółów. Urządzenia te znajdują zastosowanie w systemach monitoringu wizyjnego czy różnego rodzaju centrach sterowania i zarządzania, w aulach, lobby hoteli czy biurach firm, korporacji oraz instytucji.


Współpracuj łatwiej, szybciej i efektywniej za sprawą technologii AV w Twoim biurze


Prezentacja bezprzewodowa to systemy służące do prowadzenia spotkań zdalnych, w tym wideokonferencji biznesowych, warsztatów czy zajęć uczelnianych z udostępnianiem treści na odległość. Tego typu rozwiązania zapewniają sprawną komunikację między zespołami, ułatwiając interaktywną współpracę i pozwalając na łatwiejsze dzielenie się wiedzą poprzez m.in. wspólne edytowanie dokumentów czy grafik.

W PROAV znajdziesz również profesjonalne systemy nagłośnieniowe: nagłośnienie wielostrefowe z wykorzystaniem wielu źródeł dźwięku, dystrybucję muzyki przy pomocy urządzeń obsługujących najnowszy cyfrowy protokół DANTE, urządzenia służące do korekcji jakości dźwięku przy użyciu procesorów DSP oraz produkty przystosowane do zarządzania siecią głośników.


Zarządzaj wyposażeniem sal konferencyjnych zdalnie


Systemy centralnego sterowania dają operatorowi rozbudowane możliwości zarządzania mediami w wybranych pomieszczeniach. Za ich pomocą można integrować przełączanie źródeł sygnałów audio i wideo, sterować oświetleniem, roletami czy multimediami – źródłami oraz odbiornikami takimi jak monitory wielkoformatowe czy projektory. Możesz je z powodzeniem wykorzystać także do sterowania automatyką np. windą do projektora, wideokonferencją, nagłośnieniem oddzielnych stref video, ogrzewaniem, klimatyzacją oraz innymi systemami. Kontrola nad wybranymi obszarami wyposażenia biura może być sprawowana z poziomu interfejsów: paneli dotykowych, tabletów, smartfonów czy specjalnych klawiatur sterujących.


Biznes / Korporacje

Zastosowane rozwiązania:

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

System projekcji wideo w siedzibie Związku Banków Polskich spełnia ściśle określone przez klienta założenia. Został on przystosowany do działania w dwóch układach przestrzeni (w dużej sali konferencyjnej dzielonej na dwa mniejsze pokoje za pomocą mobilnej ściany działowej), wbudowany w sufit podwieszany oraz wyświetla wyraźne treści w jasnych pomieszczeniach. Dodatkowo design wybranych przez nas urządzeń doskonale pasuje do eleganckich wnętrz biura ZBP. System został zbudowany w oparciu o ekran projekcyjny do zabudowy sufitowej Adeo Inceel z powierzchnią Vision White i czarnymi ramkami, projektor Optoma EH512 oraz windę do projektora Avers SimLift chowaną w suficie. Wdrożone urządzenia zintegrowaliśmy ze sterownikami Beta Trigger oraz mediaportami Bachmann CONI.

Nowoczesne wyposażenie, które odmieni wizerunek przedsiębiorstwa

Najlepszym przykładem tego, jak znakomicie może prezentować się i funkcjonować system wideokonferencyjny, jest nasza realizacja AV dla firmy SIEMENS. W dużej sali konferencyjnej zamontowaliśmy imponującej wielkości 3-metrową ścianę wideo LED P1.6 o rozdzielczości FULL HD, która została połączona z wykonaną na zamówienie zabudową meblową w taki sposób, że na całej konstrukcji nie widać żadnych łączeń. Dzięki temu można odnieść wrażenie, iż ekran i zabudowa stanowią jeden, zintegrowany element wyposażenia. Nad ekranem zamontowany został system telekonferencyjny marki Nureva z wbudowanymi głośnikami oraz mikrofonami, które doskonale zbierają dźwięk w całym pomieszczeniu. Dopełnieniem wideokonferencji są transmitery AV Barco Clickshare CX50, kamery konferencyjne Poly Studio USB i systemy audiokonferencyjne Nureva HDL300. W mniejszej sali spotkań znalazł się natomiast monitor wielkoformatowy 86” Digital Signage LG 86UL3E, Poly Studio USB z kamerą wyposażoną w funkcję kadrowania twarzy oraz bezprzewodowa prezentacja Barco Clickshare.

Bezprzewodowe łączenie urządzeń konferencyjnych, szybkie uruchamianie spotkania bez konfigurowania sprzętu, wybór sposobu współpracy i pełne sterowanie za pomocą ekranu dotykowego. Te, a także wiele innych możliwości zyskasz dzięki systemom prezentacji bezprzewodowej. Przykładem tego typu rozwiązania jest Barco Clickshare CX50, który wdrożyliśmy w biurze SIEMENS. Oferuje on klientowi ogromną elastyczność oraz pozwala na realizowanie prezentacji bez opóźnień – natychmiast po podłączeniu urządzenia peryferyjnego. Sprzęt Barco połączyliśmy ze ścianą wideo LED, na której wyświetlane są treści doskonale widoczne z każdego miejsca w sali konferencyjnej.

Pełna kontrola nad działalnością firmy

Monitory bezszwowe Digital Signage, które zamontowaliśmy w biurze Nomad Electric, tworzą jedną imponującej wielkości ścianę wideo służącą do prezentowania rozmaitych danych operacyjnych: prezentacji, wskaźników efektywności oraz wykresów. Wysoka rozdzielczość ekranów (Full HD) oraz jasność (500 cd/m2) sprawiają, że wyświetlane treści są doskonale widoczne dla wszystkich uczestników spotkania. Klient ma również możliwość rozbudowy systemu w przyszłości oraz może zmieniać układ informacji, tak by na danym monitorze znajdowały się dane z jednego lub wielu źródeł. Dzięki temu wybrane wskaźniki można dowolnie łączyć i następnie porównywać ze sobą, by tworzyć kolejne zestawienia.

Wyświetlaj reklamy, informacje oraz wskazówki dla gości za pomocą eleganckich ekranów

Wyświetlacze Digital Signage to nie tylko urządzenia służące do wyświetlania treści. Po połączeniu ich z odpowiednim oprogramowaniem operator zyskuje dostęp do rozmaitych funkcjonalności, w tym do zarządzania treścią czy delegowania uprawnień. Tego typu rozwiązania zastosowaliśmy w biurze Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Zamontowane przez nas monitory są odporne na działanie kurzu, mogą pracować przez kilkanaście godzin dziennie bez przerwy i, dzięki temu, że zintegrowaliśmy je z systemem zarządzania treścią Eveo Erve, dają klientowi ogromne możliwości doboru wyświetlanych materiałów (m.in. filmy, grafiki, komunikaty reklamowe). Całym układem 27 wyświetlaczy może sterować jedna osoba lub delegowani do tego zadania pracownicy. Dodatkowo uprawnienia można różnicować, przypisując wybrane funkcjonalności określonym działom np. wyświetlanie materiałów reklamowych – dział marketingu vs. aktualizacja rozmieszczenia sal – dział IT. Zainstalowane oprogramowanie dostarcza operatorowi rozmaite dane o rozmieszczeniu monitorów czy trybie ich działania.

Zarządzaj biurem zdalnie, unikając konfliktów

Systemy rezerwacji sal pozwalają na bardziej efektywne zarządzanie przestrzenią biurową. Przykładem tego typu rozwiązań są panele dotykowe Liso od szwedzkiego producenta Evoko, które zamontowaliśmy w biurze GATX Rail Poland znajdującym się w nowoczesnym budynku The Warsaw Hub. Za pomocą wyświetlaczy Liso pracownicy firmy mogą wyszukiwać pokoje spotkań, sprawdzać ich dostępność oraz rezerwować sale na wybrane godziny czy dni. Znajdujący się wokół urządzenia panel LED wysyła komunikaty wizualne o dostępności danego pomieszczenia. Kolor zielony oznacza dostępny termin, pomarańczowy sygnalizuje, że w najbliższym czasie sala będzie zajęta, natomiast czerwona dioda pokazuje, że w pokój został zarezerwowany.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę