Assa Abloy

System audiowizualny, który wdrożyliśmy w siedzibie Assa Abloy, składa się z systemów rezerwacji sal, nagłośnienia przestrzeni konferencyjnych, systemów projekcji wideo, systemów wideokonferencyjnych i wyświetlaczy Digital Signage.

Grupa Assa Abloy to jeden z głównych dostawców systemów bezpieczeństwa przeznaczonych dla rozmaitych segmentów rynku. Rozwiązania tej firmy znajdują się w wielu obiektach publicznych i komercyjnych w niemal wszystkich miastach w Polsce. W portfolio przedsiębiorstwa można znaleźć zarówno kompleksowe rozwiązania przygotowywane na potrzeby klienta, jak i produkty takie jak elektroniczne zamki, wykrywacze kart identyfikacyjnych czy samozamykacze. Oferta grupy Assa Abloy jest skierowana do instytucji publicznych, polskich i zagranicznych firm.

Budowa nowej siedziby dla działu wsparcia IT skłoniła przedstawicieli Assa Abloy do inwestycji w najnowszy sprzęt AV. Wśród rozwiązań, których potrzebował klient, znalazły się: systemy i urządzenia do prowadzenia wideokonferencji i prezentacji, rezerwacji sal oraz wyświetlania kluczowych wskaźników efektywności w strefie Open Space.


Realizację systemu AV dla firmy Assa Abloy poprzedzały szczegółowe konsultacje na temat rozmieszczenia poszczególnych urządzeń i przygotowanie kosztorysu uwzględniającego wymagania oraz możliwości finansowe klienta. Wynikiem rozmów była kompleksowa realizacja systemu audiowizualnego, montaż uwzględniający układ okablowania oraz konfiguracja sprzętu.

Assa Abloy

Zastosowane rozwiązania:

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Aby spełnić życzenia klienta stworzyliśmy system audiowizualny przeznaczony do prowadzenia wideokonferencji, a także wyświetlania treści, oraz system rezerwacji sal składający się z urządzeń takich jak: monitor wielkoformatowy Sony Bravia, panel do rezerwacji sal Evoko Liso, kamera do wideokonferencji Poly Studio, mikrofon bezprzewodowy AKG WMS420, głośnik ścienny JBL CONTROL 60, projektor NEC P554U, ekran projekcyjny Kauber Inceiling, winda do projektorów Kauber V ULTRASLIM, głośnik sufitowy APart Audio.

W dużej sali konferencyjnej stworzyliśmy zestaw do projekcji wideo składający się z projektora NEC o jasności 5000 ANSI i rozdzielczości WUXGA, a także ekranu KAUBER i monitora wielkoformatowego. Projektor i ekran zostały wbudowane w sufit. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na przełączniku urządzenia są opuszczane ze stropu – projektor jest wysuwany na windzie Kauber V ULTRASLIM, a ekran jest rozwijany za pomocą specjalnego mechanizmu.

Taki sposób montażu urządzeń sprawia, że w pomieszczeniu, po ukryciu ekranu i projektora, jest więcej miejsca, aranżacja nie jest w żaden sposób zaburzona, a efekt – kiedy jednocześnie zarówno projektor i ekran wysuwają się z sufitu – robi wrażenie na gościach firmy. Uzupełnieniem systemu projekcyjnego jest zestaw głośników sufitowych marki APart Audio, który zapewnia głośny i czysty dźwięk.

Nasz klient, aby umożliwić pracownikom wykonywanie obowiązków w trybie BYOD (Bring Your Own Device), zlecił nam montaż zestawów wideokonferencyjnych All-In-One POLY STUDIO USB w mniejszych salach konferencyjnych. Dzięki nim pracownicy biura mogą brać udział w zdalnych spotkaniach, korzystając z własnych komputerów. Dopełnieniem systemu konferencyjnego są monitory wielkoformatowe Sony Bravia wyświetlające obraz w rozdzielczości 4K.

Strefa Open Space została wzbogacona o cztery monitory wielkoformatowe SONY, które zamontowaliśmy na podwójnych sufitowych uchwytach EDBAK. Dzięki temu pracownicy mogą sprawdzać kluczowe wskaźniki efektywności czy informacje na temat akcji marketingowych.

Przed wejściami do wszystkich pomieszczeń konferencyjnych umieściliśmy dotykowe panele systemu rezerwacji sal Evoko Liso. Urządzenia te, wraz z dedykowanym oprogramowaniem zainstalowanym na serwerze klienta, dostarczają informacji o tym, kiedy można skorzystać z sali konferencyjnej. Aby to sprawdzić, wystarczy wybrać odpowiednią godzinę na panelu. Jeżeli sala nie została wcześniej zarezerwowana na wybraną godzinę, panel LED okalający urządzenie zaświeci się na zielono.

Ponadto, za sprawą paneli do rezerwacji sal, administrator systemu może na bieżąco sprawdzać, które sale, w jakim czasie są  zarezerwowane. Takie rozwiązanie ułatwia wprowadzanie zmian w aranżacji przestrzeni biurowej.

Jedno z pomieszczeń wybranych przez klienta do montażu systemu AV, strefa socjalna, ma mieć w przyszłości szczególne znaczenie dla pracowników firmy. Zgodnie z życzeniem zleceniodawcy pomieszczenie zostało przystosowane do organizacji spotkań pracowników, w tym imprez firmowych. Dzięki zestawowi projekcyjnemu oraz nagłośnieniu JBL w strefie socjalnej można słuchać muzyki, prowadzić prezentacje przez mikrofon i wyświetlać rozmaite treści takie jak filmy czy prezentacje.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę