IDEMIA

W ramach realizacji projektu AV w nowoczesnym biurowcu firmy IDEMIA w Łodzi wdrożyliśmy system wideokonferencyjny. W strefie socjalnej zamontowane rozwiązania audiowizualne zostały rozbudowane o system projekcji wideo oraz urządzenia służące do nagłośnienia przestrzeni konferencyjnych.

IDEMIA to lider na polskim rynku IT. Projektując rozwiązania z zakresu Digital Identity, Internet of Things, płatności cyfrowych oraz systemy do zarządzania jakością oprogramowania, firma ta wypracowała sobie pozycję pioniera w całej branży. Każdego dnia inżynierowie, programiści oraz testerzy oprogramowania pracują nad kolejnymi aplikacjami oraz systemami wykorzystywanymi przez przedsiębiorstwa na całym świecie. Siedziba IDEMII znajduje się w zabytkowej willi Kastenberga.

Klient postawił przed nami dwa kluczowe zadania. Pierwsze z nich dotyczyło wyposażenia sal spotkań w urządzenia AV pozwalające na prowadzenie prezentacji oraz sprzęt do wideokonferencji. Docelowo w pomieszczeniach tych miały odbywać się zdalne konferencje z klientami i partnerami firmy, dlatego zamontowane w nich urządzenia musiały spełniać najwyższe standardy przesyłania dźwięku oraz obrazu. Ponadto rozmiar monitorów miał być dopasowany do wielkości pokoi konferencyjnych tak, by uczestnicy spotkania mogli dostrzec wyświetlane treści z każdego miejsca w sali.


W pomieszczeniach znajdujących się w strefie socjalnej okazjonalnie miały odbywać się prezentacje materiałów operacyjnych oraz spotkania o charakterze integracyjnym, dlatego drugim wyzwaniem, które postawił przed nami klient, było wdrożenie systemu projekcyjnego i nagłośnieniowego we wspomnianej strefie.

IDEMIA

Zastosowane rozwiązania:

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Wśród urządzeń, które posłużyły nam do utworzenia systemu audiowizualnego w biurze IDEMII, znalazły się: monitory LG 49UL3E i LG65UL3E, systemy wideokonferencyjne Poly MTR series, wideobary Poly Studio USB, głośniki instalacyjne Apart Audio OVO5T, przedwzmacniacze Apart Audio PM1122 + 1122R, mikrofony bezprzewodowe AKG WMS420, ekran rozwijany Adeo Professional oraz projektor BenQ MH760.

Małe sale spotkań zostały wyposażone w zestawy prezentacyjno-wideokonferencyjne składające się z 49-calowych monitorów LG UL3E oraz wideobarów Poly Studio USB. Kamery wideokonferencyjne współpracują z dowolnym zainstalowanym na komputerze użytkownika oprogramowaniem do prowadzenia spotkań zdalnych m.in. Microsoft Teams, Zoom, Webex czy Skype. Ze względu na prostotę obsługi system ten bardzo dobrze sprawdza się podczas organizowania konferencji ad-hoc. Wystarczy podłączyć urządzenia do komputera za pomocą kabla HDMI i USB, by rozpocząć spotkanie.

W większych salach konferencyjnych zamontowaliśmy 65-calowe monitory LG UL3E oraz systemy wideokonferencyjne Poly wyposażone w kamery typu PTZ (pan-tilt-zoom) z analogowym, 12-krotnym zoomem optycznym i natywnie zainstalowaną aplikacją Microsoft Teams Room. Dzięki tym funkcjonalnościom pracownicy nie muszą przynosić do sali własnych komputerów, by wziąć udział w konferencji. System jest zarządzany z poziomu panelu dotykowego LCD umieszczonego na stole konferencyjnym. Ponadto 12-krotny zoom pozwala na ograniczenie lub rozszerzenie kadru w zależności od tego, czy uczestnicy spotkania chcą zaprezentować dodatkowe materiały znajdujące się np. na tablicach zamontowanych w pokojach spotkań.

W salach konferencyjnych wykorzystane zostały również stołowe telefony konferencyjne Poly Trio 8800 zapewniające bardzo komfortowe warunki podczas rozmowy. Dzięki technologii noiseblock wszelkie dźwięki tła są całkowicie wyciszane, co sprawia, że uczestnicy spotkania wyraźnie słyszą głos rozmówcy.

W przestrzeni socjalnej, na suficie, zostały rozmieszczone głośniki instalacyjne Apart Audio OVO5T, które następnie podzielono na dwie niezależnie sterowane strefy. W części sali dedykowanej do prowadzenia prezentacji, oprócz systemu nagłośnieniowego, zainstalowany został również projektor BenQ o sile światła 5000 lumenów. Urządzenie to pozwala na wyświetlanie wyraźnych, bogatych kolorystycznie prezentacji nawet przy świetle dziennym. Uzupełnieniem zestawu projekcyjnego jest ekran rozwijany Adeo Professional o szerokości 270 cm.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę