SYSTEMY PROJEKCJI WIDEO

Wdrożenie systemu wideoprojekcyjnego w Związku Banków Polskich

Systemy projekcji wideo to rozwiązania, w których skład wchodzą projektory i ekrany projekcyjne, a także wyspecjalizowane akcesoria montażowe takie jak windy sufitowe. Obecnie tego typu produkty stają się standardowym wyposażeniem rozwijających się korporacji, małych, średnich firm, a nawet instytucji czy hoteli - czyli wszelkiego rodzaju organizacji stawiających na profesjonalny sposób prezentacji materiałów graficznych oraz wideo.

W jakich przestrzeniach znajdują zastosowanie systemy wideoprojekcyjne?


PROAV wykonuje systemy wideoprojekcyjne przeznaczone do sal konferencyjnych, jak również innych, bardziej specjalistycznych, profesjonalnych zastosowań. Rozwiązania te, składające się ze skonfigurowanych i zintegrowanych ze sobą ekranów projekcyjnych oraz projektorów, są skierowane w szczególności do biznesu: korporacji, dużych i średnich spółek.


Wykonujemy także zaawansowane technologicznie systemy wideoprojekcyjne przeznaczone do pracy w specyficznych warunkach: w hotelowych salach bankietowych, muzeach, instytucjach administracji publicznej, salach teatralnych czy uczelnianych audytoriach. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat zakresu naszych wdrożeń, zachęcamy do kontaktu.


Zalety wdrożenia systemu składającego się z ekranu projekcyjnego i projektora


Dobrze wykonany system składający się z jednego lub wielu projektorów oraz ekranu projekcyjnego wynosi na wyższy poziom sposób prezentacji materiałów firmowych. Rzutnik w odpowiednich warunkach jest w stanie wyświetlić doskonale widoczne treści na tkaninie o szerokości nawet 6 metrów. Tak duży, kinowy wręcz obraz doskonale sprawdza się w salach kongresowych oraz obszernych pomieszczeniach konferencyjnych, w których uczestnicy zajmują miejsca oddalone o kilkanaście/kilkadziesiąt metrów od źródła projekcji.


Integracja systemu projekcji wideo z centralnym sterowaniem oraz wideokonferencją automatyzuje pracę w biurze, oferując Ci większą oszczędność czasu. Korzystając z profesjonalnych rozwiązań AV, możesz za pomocą jednego przycisku uruchomić wszystkie potrzebne urządzenia, rozpocząć prezentację czy zdalne udostępnianie treści.

Rozwiązania wideoprojekcyjne wbudowane w sufit w żaden sposób nie zaburzają aranżacji wnętrza. Dodatkowo kiedy sprzęty są schowane, możesz zagospodarować więcej przestrzeni w biurze.


Warto również wspomnieć o tym, że w chwili, w której projektor i ekran projekcyjny zaczynają dyskretnie wysuwać się z konstrukcji sufitowej, uczestnicy spotkania zawsze z zaciekawieniem przyglądają się temu niezwykłemu spektaklowi. Efekt ten wywiera bardzo pozytywne wrażenie i buduje wizerunek innowacyjnego przedsiębiorstwa.


Niuanse działania ekranu projekcyjnego czy rzutnika mogą mieć ogromny wpływ na wdrożenie


Realizacje systemów projekcji wideo wykonujemy wyłącznie w oparciu o urządzenia sprawdzonych dostawców. Wiele projektów AV wdrożyliśmy, korzystając z projektorów firm Barco, Epson, NEC, Optoma, Panasonic, SONY, a także personalizowanych ekranów projekcyjnych Adeo Screen czy Kauber.


Każdy prowadzony przez nas projekt jest na swój sposób unikalny. Nasi klienci mają zróżnicowane wymagania: zwiększenie efektywności pracy, ograniczenie czasu potrzebnego na uruchamianie projektorów i ekranów projekcyjnych, usprawnienie systemu przesyłania treści podczas połączenia zdalnego… Z tego powodu każde urządzenie, a także jego parametry muszą być w 100% przemyślane. Rozmiar, typ ekranu projekcyjnego oraz rodzaj tkaniny, nasycenie czy jasność rzutnika – wszystkie te cechy i funkcjonalności mają olbrzymi wpływ na ostateczny efekt.


System składający się z precyzyjnie wybranych sprzętów i połączony z odpowiednimi akcesoriami: windami, uchwytami montażowymi, kablami sygnałowymi, przełącznikami sygnałów AV czy w końcu systemem sterowania źródłami i wyświetlaczami będzie służyć znakomicie przez wiele lat, wyniesie efektywność pracy na znacznie wyższy poziom, pozwalając na szybsze pomnażanie zysków oraz budowanie wizerunku innowacyjnego przedsiębiorstwa.


Na etapie projektowania systemu projekcji wideo korzystamy ze specjalnych kalkulatorów uwzględniających szereg czynników, które mają wpływ na rezultat wdrożenia. Nasi pracownicy zapoznają się z planami budynku, a także osobiście sprawdzają docelową przestrzeń instalacji, aby ostatecznie zamontowany system uwzględniał m.in. rozmieszczenie żyrandoli, układ ścian, sufitów czy prowadzenie okablowania.

Projekcja wideo. Projektory i ekrany

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Ekrany projekcyjne i projektory chowane w suficie

Estetyka projektu ma ogromne znacznie. Obecnie wymagajacy klienci biznesowi i instytucjonalni coraz częściej decydują się na wdrożenie elektrycznych, rozwijanych ekranów projekcyjnych oraz rzutników montowanych na ukrytych w suficie windach. Trend ten przekłada się na większą oszczędność miejsca w biurze, pozytywne wrażenia operatora oraz uczestników spotkania, a także na wyższy poziom automatyzacji, a co za tym idzie – oszczędność czasu.

Projektujemy i wykonujemy szereg specjalistycznych instalacji, w których stosowane są wielkoformatowe ekrany projekcyjne. Dobrym przykładem będą teatry, domy kultury, muzea czy aule wykładowe. W tego typu przestrzeniach, aby zachować bardzo dobrą jakość obrazu, konieczne jest zastosowanie projektorów instalacyjnych o dużej jasności (nawet do kilkudziesięciu tysięcy ANSI lumenów). Takie rzutniki są również wyposażone w wymienną optykę, która pozwala dostosować odległość projekcji do potrzeb klienta.

Standardowo w projektorach zamontowana jest optyka zwykła. W dużych projektach, w których rzutnik jest oddalony od ekranu o kilkanaście bądź kilkadziesiąt metrów, stosowane są specjalistyczne obiektywy z tele-zoom’em. Natomiast przy odległościach bardzo krótkich zastosowanie znajdują obiektywy szerokokątne.

Wykonujemy systemy projekcji wielorzutnikowej z zastosowaniem tzw. egde-blending’u

To zaawansowane narzędzie bazuje na sztuce rozmycia / mieszania krawędzi kilku obrazów i pozwala uzyskać jeden rzut panoramiczny przy wykorzystaniu kilku rzutników. Układając projektory obok siebie i odpowiednio je kalibrując, możemy uzyskać bardzo jasny, duży obraz o wysokiej rozdzielczości. W zależności od zastosowań maszyny mogą być ułożone side-by-side lub od góry do dołu.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę