Regent Warsaw Hotel

W sali balowej znajdującej się w pięciogwiazdkowym hotelu Regent Warsaw Hotel wdrożyliśmy system projekcji wideo dostosowany do działania w skomplikowanym układzie przestrzeni.

Hotel Regent to luksusowy obiekt wypoczynkowy położony niemal w samym sercu Warszawy – w otoczeniu malowniczej zieleni Parku Łazienkowskiego. W tym 8-kondygnacyjnym budynku mieści się 246 pokoi dla gości, rozbudowana strefa SPA, kilka pomieszczeń konferencyjnych oraz reprezentacyjna sala balowa mieszcząca nawet 450 gości. Bogata oferta usług biznesowych, luksusowe wnętrza oraz rozmaite udogodnienia dla gości sprawiają, że Regent to jeden z najciekawszych hoteli w Warszawie.

Wdrożenie systemu projekcyjnego w sali balowej w hotelu Regent było okazją do rozwiązania skomplikowanego problemu, który utrudniał klientowi wyświetlanie treści. Kiedy podjęliśmy się zadania, w pomieszczeniu znajdowały się już projektor i 4-metrowy ekran projekcyjny. Rzutnik został jednak umieszczony na suficie w taki sposób, że światło wydobywające się z obiektywu zahaczało o dwa duże żyrandole, przez co na zamontowanym ekranie było widać ich cienie. Ten nieestetyczny efekt skutecznie utrudniał wyświetlanie oraz komfortowe oglądanie filmów i prezentacji, co bardzo irytowało zarówno gości, jak i samego właściciela obiektu.


Naszym zadaniem był dobór i montaż projektora, który podczas wyświetlania obrazu nie powoduje powstawania cieni na ekranie projekcyjnym. Warto tutaj zaznaczyć, że wysoka jasność rzutnika nie była wymagana, ponieważ na sali było zainstalowane oświetlenie z regulacją natężenia światła.

Regent Warsaw Hotel

Zastosowane rozwiązania:

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Ze względu na założony przez klienta budżet oraz bardzo ograniczoną przestrzeń na suficie, musieliśmy wybrać urządzenie  krótkoogniskowe, którego Throw Ratio pozwala na wyświetlanie wyraźnych treści i jednocześnie nie powoduje powstawania cieni na ekranie projekcyjnym. Nasz wybór padł na projektor Optoma EH515ST. Ponadto w ramach realizacji AV zastosowaliśmy przyłącza ścienne Key Digital KD-KD-SX440WP.

Żyrandole zostały zainstalowane w takim miejscu, że żaden projektor ze standardowym obiektywem nie byłby w stanie wyświetlić 4-metrowego obrazu, nie zahaczając o nie. W tym przypadku niemożliwe było również zastosowanie projektora ultrakrótkoogniskowego, gdyż tego rodzaju urządzenie, mimo że mogłoby wydawać się rozsądną alternatywą, nie sprostałoby wyświetlaniu tak dużego obrazu. Dodatkowo ze względu na założony przez klienta budżet, nie mogliśmy zastosować drogich maszyn instalacyjnych z wymienną optyką.

Z uwagi na wspomniane wcześniej żyrandole, a także czujniki systemu przeciwpożarowego, wyciąg klimatyzacji oraz głośnik sufitowy, odległość między ekranem i projektorem była bardzo ograniczona. Zaproponowany przez nas projektor musiał zatem być nie tylko przystępny cenowo, ale także miał doskonale działać w trudnych warunkach przestrzennych. Z tego powodu postanowiliśmy znaleźć projektor typu Short Throw (krótkoogniskowy), którego Throw Ratio idealnie wpasuje się w planowane miejsce montażu.

Urządzeniem, które spełniało wszystkie założenia realizacji, był projektor Optoma EH515ST o rozdzielczości Full HD i jasności 5000 ANSI lumenów. Do projektora został doprowadzony sygnał z przyłącza marki Purelink zainstalowanego na słupie znajdującym się za ekranem. Zamontowany przez nas system projekcyjny rozwiązał palący problem naszego klienta. Urządzenie wyświetla szczegółowe treści, nie przyczyniając się do powstawania cieni na tkaninie projekcyjnej. Ponadto rzutnik bardzo ładnie prezentuje się na tle białego sufitu, a jego subtelny design dobrze wpisuje się w elegancki wystrój sali balowej.

Aby zapewnić możliwość podłączenia do projektora dowolnego źródła sygnału (np. z laptopa), zainstalowaliśmy w ścianach przyłącza Key Digital KD-SX440WP. Urządzenia te są wyposażone w gniazda HDMI oraz VGA+audio z auto-przełącznikiem wykrywającym aktywne wejście, a także posiadają zintegrowany skaler z nadajnikiem HDBaseT. Taka konstrukcja pozwala na przesyłanie sygnału wideo na duże odległości za pomocą skrętki komputerowej przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Przyłącza Key Digital zostały zastosowane przy projektorach zamontowanych w pozostałych pomieszczeniach (poza salą balową).

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę