INSTYTUCJE KULTURY

Instalacje AV to nowoczesny, interaktywny rodzaj komunikacji z widzami, gośćmi i szeroko pojętymi konsumentami treści. Za pomocą rozwiązań takich jak Digital Signage, ściany wideo/LED, systemy projekcji wideo oraz nagłośnienie stworzymy wciągającą opowieść teatralną czy wystawę muzealną, która zapewni widzom doskonałe wrażenia wizualne i oprawę muzyczną na najwyższym poziomie.

Zapewnij niezapomniane przeżycia swoim gościom


Twoi goście zyskają również unikalne możliwości: będą szybciej przyswajać treści za pomocą zmysłów: wzroku, słuchu oraz dotyku, zaangażują się emocjonalnie w przekazywane komunikaty, filmy czy zdjęcia, a także zwiedzą wystawę bez pomocy przewodnika. Jeśli chcesz, aby wizyta w muzeum lub domu kultury stała się niezapomnianą przygodą, w której goście wcielą się w rolę odkrywców treści, skontaktuj się z nami.


W PROAV doskonale znamy potrzeby osób zarządzających instytucjami takimi jak muzea, domy kultury czy teatry. Specyfika przekazywanych widzom treści wymaga zbudowania odpowiedniej oprawy, która uwydatnia oraz przybliża istotę danego spektaklu czy koncertu, pozwalając na lepsze zrozumienie oraz silniejsze odczuwanie emocji.

Projektory do teatrów, domów kultury i muzeów


Narzędzia proponowane przez naszą firmę mogą stać się integralnym elementem szeroko pojętej sztuki, jednak nie można zapomnieć, że są to również urządzenia funkcjonalne - można je wykorzystać w celach czysto praktycznych takich jak wyświetlanie informacji o rozmieszczeniu sal teatralnych, prezentowanie planów najbliższych wystaw, koncertów lub spektakli oraz przekazywanie istotnych komunikatów organizacyjnych.


Projekty systemów audiowizualnych, które wykonujemy dla naszych klientów, zawsze uwzględniają specyficzne warunki panujące w danym obiekcie: stopień nasłonecznienia, rozmieszczenie dekoracji czy kluczowej infrastruktury.


Określając powyższe czynniki, jesteśmy w stanie dobrać urządzenia pozwalające na tworzenie efektownych rozwiązań AV, które spełniają określone przez klienta zadania.


Te instytucje kultury zwiększyły swoją rozpoznawalność dzięki technologiom AV. Dołącz do nich!


Wśród instytucji kultury, które zleciły nam wdrożenie rozbudowanych systemów AV, znajdziesz doskonale znane muzea oraz teatry, w tym m.in. słynną w całej Polsce Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza mieszczącą się w Warszawie, przedwojenny Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich.Instytucje kultury

Zastosowane rozwiązania:

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Systemy projekcji video generują przyjemne dla oczu, kolorowe i szczegółowe obrazy. W skład tych rozwiązań wchodzą projektory, ekrany projekcyjne oraz wyspecjalizowane akcesoria montażowe. Za ich pomocą możemy stworzyć zdalnie sterowany system wyświetlania treści takich jak grafiki, filmy czy teksty literackie. Systemy projekcyjne w instytucjach kultury najczęściej tworzymy w oparciu o kilkumetrowe ekrany wielkoformatowe oraz projektory instalacyjne o dużej jasności ANSI (nawet kilkadziesiąt jednostek ANSI lumenów), z wymienną optyką pozwalającą na projekcję z różnych odległości.

Dla nowoczesnych, prężnie działających instytucji muzealnych oraz teatrów gorąco polecamy systemy projekcji wieloprojektorowej z zastosowaniem tzw. edge-blending’u. Technologia ta pozwala uzyskać jeden szeroki obraz panoramiczny przy wykorzystaniu kilku rzutników i może służyć do tworzenia wizualnej oprawy scenicznej z efektami specjalnymi czy wielometrowego systemu prezentowania filmów w muzeum.

Dzięki dotykowym wyświetlaczom Digital Signage interakcja z treściami, wybieranie kolejności wyświetlania komunikatów czy selekcjonowanie informacji pozwala gościom wystawy wczuć się w rolę odkrywcy, który samodzielnie selekcjonuje komunikaty i steruje przekazywaną mu historią.

Za sprawą systemu zarządzania treścią Digital Signage zyskujesz wpływ na komunikaty wyświetlane na zamontowanych w obiekcie monitorach. Możesz dowolnie zmieniać układ prezentacji contentu, przypisywać uprawnienia do sterowania poszczególnymi segmentami ekranów oraz zdalnie sprawdzać stan techniczny wybranych urządzeń, co pozwala na szybkie wykrycie ewentualnych usterek.

System zarządzania treścią pozwala także na planowanie kolejności, czasu i liczby powtórzeń komunikatów w taki sposób, aby były one dobrane do pory dnia lub innych czynników takich jak położenie geograficzne, zachowanie lub cechy odbiorcy. Ponadto umożliwia on wyświetlanie contentu w oparciu o dane z zewnętrznych systemów oraz integracje treści z kampaniami reklamowymi wraz z ich raportowaniem.

Ściany wideo to modułowe konstrukcje bezszwowe zbudowane z kilku, a w niektórych przypadkach nawet z kilkudziesięciu monitorów. Urządzenia te doskonale nadają się do wyświetlania przykuwających wzrok, bardzo dużych komunikatów wizualnych. Operator może skalować ścianę wideo, dostosowując jej parametry do warunków panujących w pomieszczeniu oraz dowolnie zmieniać układ obrazów (można przekazywać je na ekran z różnych źródeł).

Niezbędnym elementem wyposażenia nowoczesnych instytucji kultury jest nagłośnienie. Za pomocą specjalnych głośników kierunkowych i paneli audio utworzymy wielostrefowy system dystrybucji dźwięku obejmujący wiele pomieszczeń. Dzięki wdrożonym przez nas rozwiązaniom AV będziesz mógł dowolnie różnicować oprawę dźwiękową w poszczególnych pomieszczeniach, zarządzać poziomem głośności oraz kolejnością odtwarzanych playlist.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę