QSC

QSC to jeden z gigantów na rynku AV, który w latach 60. XX wieku zapoczątkował swoją inspirującą przygodę z produkcją urządzeń audio. Z małej, garażowej działalności po kilkudziesięciu latach przedsiębiorstwo wyrosło na światowego lidera w swojej branży i jednego z kluczowego dostawców systemów nagłośnieniowych. Produkty tej marki są obecne w biurach, korporacjach, muzeach, a także na wszelkiego rodzaju eventach scenicznych.

Co wyróżnia produkty QSC?

Przede wszystkim duża moc i elastyczność. Urządzenia takie jak głośniki, wzmacniacze mocy oraz amplitunery - niezależnie od tego, czy są przeznaczone na rynek corporate, czy do zastosowań studyjnych – cechują się jakością wymaganą na dużych koncertach. Dodatkowo warto wspomnieć o wysokiej elastyczności: produkty QSC mogą być wdrażane w najróżniejszych konfiguracjach przestrzennych (indoor oraz outdoor) i wciąż będą doskonale działać. Łatwa konfiguracja sprawia, że od wyjęcia z pudełka do podłączenia sprzętu do systemu mija zaledwie krótka chwila. To znacznie ułatwia pracę integratorom, a także klientom końcowym.

Profesjonalny sprzęt audio IP od QSC


Dzięki temu, że systemy audio QSC są oparte na protokole IP, możesz nimi zarządzać zdalnie, praktycznie nie wykorzystując dodatkowych kabli. To sprawia, że rozwiązania te są bardziej elastyczne – można je przenosić i wykorzystywać w różnych pomieszczeniach czy przestrzeniach. Funkcjonalność ta przekłada się także na niższe koszty i krótszy czas wdrożenia.


Jakie produkty oferuje amerykańska firma QSC?


W ofercie producenta znajdziesz procesory mocy, wzmacniacze sieciowe, switche sieciowe, expandery, stołowe panele mikrofonowe, subwoofery, panele dotykowe do systemów sterowania, a także rozmaite rodzaje głośników: kolumnowe, wiszące czy przeznaczone do montażu w suficie.


Sieciowe wzmacniacze są w stanie zasilić niemal dowolną ilość głośników: kolumnowych, wiszących czy stołowych. Dodatkowe końcówki mocy wydobędą z tych urządzeń jeszcze więcej głośnego brzmienia, które sprawi, że muzyka oraz komunikaty głosowe będą doskonale słyszalne w dużych salach konferencyjnych, strefach lobby czy na stołówkach.

QSC

Zastosowane rozwiązania:

Odbiorcy:

Wzmacniacze sieciowe zostały podzielone na dwie serie: CX-Q oraz SPA-Q. Wśród nich znajdziesz urządzenia obsługujące 2, 4 i 8 kanałów – z maksymalną mocą wynoszącą nawet 8000W. Z ciekawszych funkcjonalności warto wymienić choćby niską impedancję, niestandardowe obciążenia wyjściowe, zapewniające wysoką elastyczność, oraz bezpośrednie sterowanie 70V lub 100V na wszystkich kanałach. Wzmacniacze te cechują się wysoką wydajnością termiczną, więc mogą pracować z pełną mocą przy dużych obciążeniach.

QSC jest twórcą platformy chmurowej Q-SYS służącej do zintegrowanego zarządzania audio, wideo oraz systemami sterowania. Dzięki niej możesz z poziomu jednego interfejsu kontrolować działanie wszystkich wdrożonych urządzeń tego producenta (również sprzęty innych marek), a także w szybszy oraz łatwiejszy sposób integrować i rozbudowywać system AV o kolejne technologie. Program posiada wbudowane narzędzia deweloperskie. Za ich pomocą rozwiniesz platformę, dopasowując jej funkcjonalności do aktualnych wymagań biznesowych. Q-SYS jest kompatybilny m.in. ze sprzętami Sennheiser, Barco, Panasonic, Nec czy Audinate, a także produktami Microsoft, Zoom oraz Google.

Procesor klasy IT – jedyne tego typu rozwiązanie na rynku

Współpraca QSC z firmą DELL zaowocowała powstaniem prawdziwie innowacyjnego procesora Q-SYS Core 5200 – urządzenia odpowiedzialnego za jednoczesne przetwarzanie dźwięku oraz obrazu, a także kontrolę systemów sterowania (AV/C). Z funkcjonalnościami takimi jak zarządzanie echem akustycznym, mostkowanie czy integracja VoIP staje się on doskonałym narzędziem do zastosowań w biznesie. Rozwiązanie jest oparte o open-source’owy system Linux wzbogacony o dedykowane rozszerzenia do obsługi infrastruktury AV.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę