Rozwiązania AV dla służb mundurowych

Systemy AV dla służb mundurowych to rozbudowane technologie pozwalające na szybsze, dokładniejsze i bardziej efektywne wykonywanie obowiązków służbowych, w tym dowodzenie operacyjne czy koordynację kluczowych operacji. Wśród rozwiązań, które oferujemy służbom bezpieczeństwa, znajdują się: wideokonferencja, ściany wideo, projekcja wideo, control roomy, centralne sterowanie, nagłośnienie, systemy zarządzania treścią Digital Signage oraz systemy dyskusyjne.

Pomagamy dostosować przestrzeń pracy do nowych, współczesnych warunków prowadzenia działalności. Praca zdalna i hybrydowa, komunikacja oraz współpraca na odległość, Big Data, komunikacja wizualna - wszystkie te technologie pozwalają wynieść efektywność na wyższy poziom, ale także stawiają przed Tobą zupełnie nowe wyzwania.


Dlaczego służby mundurowe potrzebują rozwiązań audiowizualnych?


Oferujemy narzędzia, dzięki którym rozwiążesz szereg problemów związanych z prowadzeniem operacji wojskowych, organizacyjnych, humanitarnych czy działań prewencyjnych. Technologie AV pozwolą Ci śledzić w czasie rzeczywistym łańcuchy dostaw lub lokalizację poszczególnych jednostek, zyskasz możliwość prowadzenia konsultacji ad-hoc na odległość, a także błyskawiczną transmisję danych podczas połączenia wideokonferencyjnego.


Nasze technologie ułatwiają koordynację pracy rozproszonych oddziałów prewencyjnych, umożliwiają monitorowanie działań pracowników za pośrednictwem ekranów wielkoformatowych i kamer nagrywających obraz w trybie live, zapewniają większą transparentność oraz zwiększają prawdopodobieństwo podjęcia właściwych decyzji.


Wśród organizacji, które nam zaufały i zleciły wdrożenie systemów audiowizualnych, znajdziesz m.in. regionalne jednostki policji, Komendę Główną Policji, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Komunikacja na odległość: rozwiązania AV dla wojska, policji, jednostek mundurowych


Korzystasz ze starych urządzeń, które nie mają wiele wspólnego ze współczesnymi standardami komunikacji online? Potrzebujesz bezpiecznego sprzętu o doskonałych parametrach przesyłania audio i obrazu? Wideokonferencja w wojsku czy policji jest niezbędnym narzędziem komunikacji, jednak w tak specyficznych warunkach pracy zwykła kamera czy wideobar najczęściej nie wystarczy. Z tego powodu oferujemy Ci najnowsze technologie wspierane przez systemy sztucznej inteligencji, wyposażone w odporne protokoły szyfrujące i uruchamiające konferencję jednym kliknięciem. Do tego rozdzielczość Full HD/4k, a także rozmaite funkcjonalności poprawiające jakość połączeń.

Systemy wideokonferencyjne połączone z prezentacją bezprzewodową oferują możliwość edycji rozmaitych plików, angażując uczestników spotkania do wspólnej pracy. Dzięki tym technologiom nie będziesz również tracić czasu na podróże służbowe, ponieważ wszystkie działania operacyjne możesz omówić podczas jednego połączenia ze swoimi współpracownikami.


Rozwiązania z zakresu komunikacji wizualnej


Bez wątpienia najciekawszą technologią AV dla wojska jest ściana wizyjna, czyli konstrukcja modułowa składająca się z nawet kilkudziesięciu połączonych ekranów. Operator może swobodnie zarządzać układem wyświetlanych na nich treści i różnicować je tak, by na każdym z monitorów były prezentowane dane lub nagrania z rozmaitych źródeł. Dzięki temu pracownik, który koordynuje działanie służb, może nadzorować postępy rozproszonych oddziałów znajdujących się w wielu lokalizacjach, co zwiększa szansę na podjęcie właściwej decyzji w odpowiednim czasie.


Systemy projekcji wideo dla służb mundurowych pozwalają na wyświetlanie wyraźnych i szczegółowych treści podczas szkoleń, konferencji prasowych czy spotkań organizacyjnych z pracownikami jednostki. Rozwiązania te składają się z projektorów, ekranów oraz akcesoriów montażowych.


Digital Signage to kanał komunikacji wizualnej, którym można zarządzać centralnie z poziomu jednego lub wielu stanowisk pracy - w sposób wcześniej zaplanowany lub doraźny. Rozwiązanie składa się z sieci rozproszonych wyświetlaczy, kontrolerów oraz oprogramowania. Monitory można wykorzystać do wyświetlania informacji organizacyjnych, ważnych komunikatów dotyczących bezpieczeństwa czy przemieszczania się po budynku. Programy dostarczane przez producentów takich jak LG oferują szereg możliwości. Za ich pomocą sprawdzisz stan techniczny ekranów, zautomatyzujesz wyświetlanie poszczególnych treści, a także określisz czas i umiejscowienie prezentacji danego komunikatu.

Służby mundurowe

Zastosowane rozwiązania:

Marki:

Komunikacja personalna to zbiór urządzeń służących do prowadzenia wirtualnych rozmów ze współpracownikami czy obsługi zgłoszeń obywatelskich. Zaliczamy do nich m.in. profesjonalne headsety, mikrofony, słuchawki konferencyjne oraz oprogramowanie. Nowoczesne produkty, które proponujemy naszym klientom, działają bezprzewodowo, zwiększając mobilność pracowników oraz pozwalając im na wykonywanie zadań poza stanowiskiem pracy. Są one również wyposażone w innowacyjne technologie takie jak Acoustic Fence.

Nagłośnienie to niezbędny element profesjonalnych systemów AV; jest uzupełnieniem wideokonferencji, prezentacji bezprzewodowej i sprzętów z zakresu komunikacji personalnej. Pozwala na zarządzanie dźwiękiem, umożliwia odtwarzanie plików audio w różnych formatach oraz oferuje możliwość szybkiego komunikowania zmian organizacyjnych.

Wykonujemy profesjonalne systemy nagłośnienia dla policji i służb przystosowane do działania w trakcie konferencji prasowych, szkoleń czy odpraw. Synchronizujemy głośniki z nadajnikami doręcznymi – przewodowymi oraz bezprzewodowymi – aby mówca miał swobodę ruchów podczas spotkania. Nagłośnienie pokoju prasowego lub sali odpraw w policji może być podzielone na kilka stref i wyposażone w niezależny system sterowania w każdej z nich. Dodatkowo może ono zostać zintegrowane z pozostałymi urządzeniami. Dzięki temu, gdy uruchomisz na przykład monitor do konferencji wideo, w całym pomieszczeniu automatycznie włączą się również głośniki.

Systemy dyskusyjne dla wojska i policji

Sprawna komunikacja to klucz do szybkiego podejmowania kolegialnych decyzji. Z tego powodu w instytucjach porządku publicznego nie może zabraknąć systemów dyskusyjnych, które pozwalają na zarządzanie przebiegiem obrad. Posługując się nowoczesnymi jednostkami centralnymi i oprogramowaniem, możesz udzielić głosu uczestnikom spotkania, włączać lub wyłączać określone segmenty mikrofonów, wyświetlać wyniki głosowania na monitorach wielkoformatowych czy archiwizować informacje na temat uchwał podjętych w trakcie spotkania.

Narzędzie do scentralizowanego zarządzania wszystkimi systemami AV

System centralnego sterowania służy do zarządzania przestrzenią i działaniem poszczególnych elementów wyposażenia siedziby jednostki. Na Twoje życzenie możemy zintegrować go ze sprzętami audio-wideo i automatyką budynku. Dzięki temu z poziomu pilota lub za pomocą smartfona będziesz mógł m.in. zdalnie zasuwać rolety, sterować klimatyzacją czy uruchamiać sprzęt wideokonferencyjny. Nie musisz logować się do żadnego interfejsu sieciowego, ponieważ dostęp do wszystkich technologii znajduje się w jednym panelu. Takie rozwiązania są szczególnie przydatne w nagłych sytuacjach, kiedy musisz bardzo szybko rozpocząć spotkanie online albo zaprezentować szczegółowy plan działań operacyjnych.

Czy potrafisz wyciągnąć wnioski z danych wyświetlonych na jednym lub dwóch ekranach? A jeśli miałbyś przed sobą całą ścianę wyświetlaczy składającą się, powiedzmy, z 4 albo 9 urządzeń? Wojskowe control roomy to potężne rozwiązania AV, które oferują operatorowi ogrom możliwości. Możesz znacznie szybciej analizować i porównywać złożone zbiory danych ze wskaźnikami pobieranymi z zewnętrznych źródeł oraz aktualizowanymi w czasie rzeczywistym. To pozwala opracować lepsze rekomendacje dla oddziałów terenowych czy dowództwa. Rozwiązania wykorzystywane w control roomach często są dostosowane do wyświetlania obrazu z kamer, więc możesz zdalnie sprawdzić bezpieczeństwo kluczowych obiektów bądź śledzić postępy operacji w terenie.

Wszystkie wymienione przez nas rozwiązania AV dla policji, wojska i innych służb mogą być integrowane ze sobą w różnych wariantach. Finalne funkcjonalności i działanie gotowego systemu zależą w dużej mierze od potrzeb inwestora, a także miejsca wdrożenia. Każda przestrzeń różni się wielkością, właściwościami akustycznymi, lokalizacją prowadzonych instalacji. Przygotowując dla Ciebie projekt wyposażenia AV, musimy uwzględnić szereg czynników, które mogą mieć wpływ na poprawność działania poszczególnych sprzętów. Pamiętaj, że im prędzej skontaktujesz się z nami, tym szybciej będziemy w stanie Ci doradzić, przygotować potrzebną dokumentację oraz wizualizacje, co oczywiście przełoży się na skrócenie terminu realizacji zlecenia.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę