Inspiracje / Pomysły na nowoczesne biuro

Szukasz pomysłu na nowoczesne biuro? W naszej galerii inspiracji znajdziesz zdjęcia praktycznie wszystkich rodzajów pomieszczeń wykorzystywanych w siedzibach firm i instytucji: pokoi konferencyjnych, przestrzeni typu open space, stref lobby czy kuchni.


Na fotografiach możesz zobaczyć, jak multimedia biurowe komponują się z meblami oraz oświetleniem w różnych układach architektonicznych. Pamiętaj, że w biznesie nic nie jest przypadkowe. Szczegóły takie jak pozycja urządzeń czy miejsce ich montażu, w przypadku każdej z naszych realizacji AV, miały spełniać określone założenia, zapewniając klientowi wymierne korzyści. Można do nich zaliczyć choćby szybsze uruchamianie spotkań online, łatwiejszą analizę dużych zbiorów danych czy zdalne zarządzanie salami konferencyjnymi.


Jak nowoczesna przestrzeń biurowa przekłada się na efektywność pracy?


Poniedziałek – godzina 8:00 rano. Zestresowany przybywasz na ostatnią chwilę do biura, ponieważ na trasie znów był wypadek. Najpierw przechodzisz przez strefę open space, w której już od kilku minut wybrzmiewają głośne telefony. Próbujesz znaleźć dostępne biurko, więc krążysz po całej sali, lecz nigdzie nie dostrzegasz wolnego miejsca. Kierujesz się do pokoju konferencyjnego. Otwierasz drzwi, ale okazuje się, że sala jest zajęta. Zrezygnowany masz ochotę wrócić do domu, a przecież nie byłeś jeszcze na cotygodniowym zebraniu zespołu… To jest przykład biura, w którym nie zastosowano technologii wspierających pracę.


Nowoczesne biuro ułatwia życie pracownikom, zwiększając ich zadowolenie z pracy i redukując stres. Dzięki temu mogą oni wykonywać obowiązki dłużej w skupieniu, generując lepsze wyniki. Systemy rezerwacji sal czy biurek, zdalne zarządzanie multimediami, strefy relaksu, game roomy, zabezpieczenia akustyczne, a nawet ergonomiczne krzesła – wszystkie te elementy mają olbrzymie znaczenie, ponieważ sprawiają, że personel chętniej spędza czas w biurze. To z kolei wzmacnia przywiązanie do miejsca pracy, pozwala nawiązywać przyjaźnie i sprzyja nowym pomysłom.


Wybrane pomysły na nowoczesne biuro


Dobrze dobrane wyposażenie biurowe nie tylko ułatwia codzienną pracę, przyczyniając się do wzrostu produktywności personelu. Często wpływa ono także na samopoczucie pracowników oraz gości firmy, pozwala w optymalny sposób wykorzystać dostępny metraż, a także tworzy niepowtarzalny wizerunek innowacyjnego, profesjonalnego przedsiębiorstwa. Przedstawiamy przykłady dwóch (z wielu) nowoczesnych biur, w których wdrożyliśmy systemy AV.


Wyrafinowana elegancja i funkcjonalność


W siedzibie Związku Banków Polskich kolory oraz funkcjonalności urządzeń AV zostały dobrane w taki sposób, by spełniać nie tylko założenia biznesowe klienta. Dodatkowo sprzęty musiały dobrze komponować się z minimalistyczną, aczkolwiek elegancką aranżacją wnętrz. Ekrany projekcyjne, projektory, a także rozwiązania wideokonferencyjne zostały przystosowane do działania w bardzo dużej, dzielonej sali konferencyjnej, a ich design jest dopasowany do gustownych mebli. Całość tworzy iście nowoczesne biuro w wyszukanym stylu.

Pomysł na biuro: eleganckie wnętrza w Związku Banków Polskich
Realizacja PROAV dla: Związek Banków Polskich

Wyższy poziom spójności wizualnej


Jeśli szukasz pomysłu na biuro, warto skorzystać z pomocy integratora AV współpracującego ze sprawdzonym architektem. Owocem takiej kooperacji są często unikalne elementy wyposażenia. Przykład: robiona na zamówienie zabudowa do ściany wideo – wykonana dla firmy SIEMENS. Wideowall dosłownie wtapia się w konstrukcję, sprawiając wrażenie, że jest on jej nieodłączną częścią. Efekt mówi sam za siebie.

Nowoczesna przestrzeń biurowa w firmie SIEMENS
Realizacja PROAV dla: SIEMENS

Modern office – wybrane trendy technologiczne i wnętrzarskie w nowoczesnych biurach


Technologie do pracy zdalnej i hybrydowej: systemy prezentacji bezprzewodowej, wideokonferencja czy systemy rezerwacji sal oraz biurek, czyli multimedia biurowe ułatwiające wykonywanie obowiązków na odległość notują coraz wyższą popularność. Szacuje się, że w ciągu 10 lat rynek konferencji wideo urośnie nawet o 12-20% i tym samym na dobre zadomowi się w przestrzeniach typu modern office.

Elastyczne zarządzanie multimediami w biurze: obecnie coraz więcej technologii AV oferuje zdywersyfikowane formy zarządzania: stacjonarne vs zdalne, przydział i podział uprawnień. To niezwykle ważne z punktu widzenia zmiennych warunków biznesowych, ponieważ pozwala na szybsze delegowanie zadań, zapewnia większą mobilność pracowników i skuteczniejszą reakcję w sytuacjach kryzysowych.


Dzielony open space: w nowoczesnych biurach zaszły ogromne zmiany w organizacji przestrzeni. Okazuje się, że strefy open space, zamiast sprzyjać komunikacji, często ją utrudniają: wszechobecny gwar rozprasza pracowników, przekładając się na niższą wydajność i wyższy poziom stresu. Z tego powodu wiele firm wdraża dzielone przestrzenie, w których działy są od siebie odseparowane za pomocą paneli akustycznych bądź ścian mobilnych.


Wykończenia akustyczne: profesjonalne panele dźwiękochłonne coraz częściej wspierają pracowników w nowoczesnych przestrzeniach biurowych – strefach open space oraz w prywatnych gabinetach. Dzięki nim personel może cieszyć się większą prywatnością i ciszą.


Masz pomysł na przestrzeń biurową – co dalej?


Znamy ten moment ekscytacji, kiedy dochodzisz do wniosku, że Twoja firma jest tak silna, że nadszedł czas na powiększenie zespołu i ekspansję w kolejnych miastach. To oznacza zakup lub wynajem nowego biura. Znalazłeś bardzo dobre miejsce, masz już pomysł na przestrzeń biurową, ale jakie działania powinieneś teraz podjąć, by za kilka miesięcy przenieść się do nowego biurowca?


Inspiracja i pomysł na przestrzeń biurową to dopiero początek. Na tym etapie musisz zadbać o wizualne oraz funkcjonalne przystosowanie biura do wykonywania w nim pracy. Potrzebujesz zatem pomocy wielu specjalistów: architekta, integratora systemów audiowizualnych, projektanta instalacji niskoprądowych, dostawcy mebli oraz oświetlenia.


Współpraca z wieloma podmiotami naraz to prawdziwe wyzwanie. Dlatego, jeśli cenisz sobie swój czas i chcesz uniknąć nieporozumień, nie powinieneś samodzielnie koordynować pracy tych specjalistów. Zamiast tego zdecyduj się na usługi fitoutu przestrzeni biurowych.


Skorzystaj z profesjonalnych usług fitout


Współpracujemy z projektantami i architektami, którzy oferują profesjonalny fitout biur. Tego typu usługa polega na pełnym przygotowaniu nowoczesnego biura do użytku. Kolejne etapy to: badanie potrzeb klienta, projekt uwzględniający pełne wyposażenie wnętrza, koordynacja działań z podwykonawcami, utworzenie dokumentacji i finalne wdrożenie.


Formuła, jaką jest fitout przestrzeni biurowych, zdejmuje z Twoich barków ciężar koordynacji pracy wielu podmiotów. Dzięki temu nie tracisz czasu na wyzwania komunikacyjne oraz logistyczne związane z przygotowaniem biura. Przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w tego typu usługach doskonale znają potencjalne problemy oraz ograniczenia we współpracy z innymi firmami. To z kolei przekłada się na mniejsze ryzyko popełnienia błędu oraz w dużym stopniu eliminuje nieporozumienia. Znacząco rośnie więc szansa dotrzymania harmonogramu.Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę