Sennheiser

Sennheiser to niemiecki producent rozwiązań elektroakustycznych o ponad 75-letniej tradycji. Sprzęt tej firmy jest podzielony na segmenty, w których skład wchodzą m.in. urządzenia do wykonywania tłumaczeń symultanicznych czy kompletne systemy dyskusyjne.

Asortyment tej marki jest dedykowany głównie dla klientów biznesowych i integratorów szukających sprzętu AV, nagłośnienia i systemów dyskusyjnych przystosowanych do działania na imprezach masowych, w studiach nagraniowych, telewizyjnych, salach konferencyjnych i kongresowych oraz aulach uniwersyteckich. W portfolio firmy można jednak znaleźć również pojedyncze produkty skierowane do klienta indywidualnego: mikrofony, słuchawki bezprzewodowe, a nawet jednostki centralne do sterowania nagłośnieniem.

W naszych realizacjach proponujemy sprzęt Sennheiser klientom, którzy chcą mieć pewną dowolność w dobieraniu poszczególnych urządzeń do tworzonego systemu dyskusyjnego. Zleceniodawca może wybrać m.in. urządzenia przewodowe i bezprzewodowe, montowane na stołach konferencyjnych, na suficie lub doręczne. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że wielu klientów chciałoby zarządzać wieloma aspektami działania poszczególnych rozwiązań. Dlatego marka Sennheiser to doskonały wybór. Produkty takie jak mikrofony sufitowe oferują możliwość określania parametrów redukcji niepożądanych dźwięków czy ustawienia strefy priorytetowej.


Warto również podkreślić, że produkty Sennheiser są wyposażone w liczne funkcje ułatwiające zarządzanie przebiegiem dyskusji. Jednostki centralne można rozszerzyć nawet do kilkuset obsługiwanych jednostek, mikrofony stołowe mogą być ładowane za pomocą walizek transportowych, natomiast oprogramowanie do zarządzania dyskusją pozwala przewodniczącemu tworzyć plany obrad i wyświetlać je na monitorach wielkoformatowych.

Sennheiser

Zastosowane rozwiązania:

Mikrofony sufitowe – wśród urządzeń Sennheiser można znaleźć m.in. innowacyjne głośniki sufitowe przeznaczone na rynek Corporate i rynek edukacyjny: do biur, sal konferencyjnych czy auli wykładowych. Urządzenia te są wspomagane przez zaawansowane algorytmy sterujące strefami wykluczenia, czyli obszarami, z których mikrofon nie zbiera dźwięku. Operator może wybierać spośród 5 ustawień stref wykluczenia – każde z nich ma inny zakres i pozwala w różnym stopniu eliminować niepożądane dźwięki przekazywane do głośników. Rozwiązania te oferują również utworzenie strefy priorytetowej, co pozwala na określenie, gdzie znajduje się najważniejszy mówca w danym pomieszczeniu. System będzie promować głos prelegenta, zwiększając poziom głośności, kiedy będzie on przemawiać.

Mikrofony – w ofercie produktowej Sennheiser na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się mikrofony. W asortymencie tej firmy znajdziesz najróżniejsze rodzaje nadajników, w tym stołowe, doręczne i douszne, przewodowe oraz bezprzewodowe. Klientom z sektora Corporate polecamy mikrofony konferencyjne montowane w stołach. Urządzenia te mogą być wyposażone m.in. w specjalny przycisk uruchamiający oraz zatrzymujący transmisję głosu, przycisk Priority wyłączający wszystkie aktywne jednostki konferencyjne w pobliżu, oraz pierścienie sygnalizujące status działania. Dzięki wymiennym zestawom zasilającym (w wybranych produktach) urządzenia mogą pracować nawet przez 20 godzin bez przerwy.

Sety mikrofonowe zakładane na głowę – warto również zwrócić uwagę na zestawy z wielokierunkowymi mikrofonami – wyposażone w 3-pinowe złącza umożliwiające podłączenie urządzenia do nadajników typu bodypack oraz mikrofonów pojemnościowych. Urządzenia te doskonale sprawdzą się podczas zgromadzeń organów administracji lokalnej oraz ogólnokrajowej, a także w trakcie konferencji biznesowych. Produkty te są bardzo lekkie, a ich rozmiar można dopasować do wielkości głowy delegata.

Jednostki centralne – jednostka centralna to serce systemu dyskusyjnego. Urządzenia Sennheiser są łatwo konfigurowalne. W celu edycji parametrów wystarczy skorzystać z komputera stacjonarnego lub laptopa wyposażonego w dedykowane oprogramowanie. Dodatkowo, co niezwykle istotne dla klientów organizujących konferencje zrzeszające licznych delegatów, wybrane jednostki centralne Sennheiser można rozszerzyć nawet do 400 jednostek. To pozwala na tworzenie rozbudowanych systemów dyskusyjnych obejmujących kilkaset stanowisk.

Oprogramowanie do zarządzania dyskusją – za pomocą oprogramowania Conference Manager dedykowanego do systemu konferencyjnego ADN można całkowicie kontrolować przebieg dyskusji. Łatwy i intuicyjny interfejs programu daje operatorowi dostęp do funkcji takich jak: ustalanie planu stanowisk, zarządzania głośnością czy wybierania trybu konferencji.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę