Systemy interaktywne
System interaktywny łączy monitory dotykowe z innymi rozwiązaniami AV, przekształcając wyświetlacz w profesjonalną platformę do współpracy zespołowej w biurze i online. Najczęściej towarzyszą mu zaawansowane technologicznie zestawy do konferencji zdalnej, głośniki, a także urządzenia służące do uruchamiania prezentacji bezprzewodowej.
Monitory dotykowe, choć na pierwszy rzut oka przypominają telewizory, znacząco się od nich różnią. Podstawowym wyróżnikiem są oczywiście punkty dotyku, które – równomiernie rozmieszczone pod całą matrycą – pozwalają na obsługę urządzenia dłonią przez kilka osób w tym samym czasie. Możesz uruchamiać rozmaite aplikacje, przełączać się między nimi, nanosić na ekran adnotacje bądź rozpocząć wideokonferencję jednym ruchem ręki. Większość wyświetlaczy ma w zestawie interaktywny pisak, który zapobiega powstawaniu nieestetycznych smug na ekranie.
Każdy wyświetlacz jest domyślnie wyposażony w system Android oraz zestaw aplikacji własnych. Za ich pomocą możesz edytować pliki graficzne oraz tekstowe, nanosić na ekran komentarze czy nawet programować. Biznesowe monitory interaktywne przeważnie mają wbudowane komputery OPS. Te nieduże, przenośne sprzęty są uruchamiane oraz wyłączane wraz z wyświetlaczem. Nie posiadają złącz kablowych, więc nie musisz martwić się o utrzymanie porządku za monitorem. Co najważniejsze – dzięki nim będziesz mógł korzystać z pełnej wersji interfejsu systemu Windows (najczęściej Windows 10), przeglądarki, a nawet pakietu MS Office. Alternatywnie możesz także połączyć monitor interaktywny z własnym laptopem lub jednostką centralną.
Podsumowując – ekran dotykowy może działać jako urządzenie wyświetlające treści, współpracując z komputerem, bądź samodzielnie.
Minimalny rozmiar monitora interaktywnego to mniej więcej 55 cali. Choć na rynku są dostępne modele o przekątnej 43 cali, to często są to urządzenia budżetowe, przeznaczone dla szkół. W biurach, strefach lobby czy salach konferencyjnych najczęściej zobaczysz sprzęty o przekątnej 65, 75, 86 czy 98 cali.
Producenci monitorów interaktywnych bardzo dbają o wytrzymałość swoich produktów. Urządzenia te muszą działać bez zarzutu podczas wielogodzinnych spotkań, dlatego są one wyposażone w trwałe komponenty oraz szyby hartowane, które chronią matrycę przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Nowoczesne monitory interaktywne z powodzeniem wypierają tablice dotykowe. Produkowane obecnie wyświetlacze nie ustępują najnowszym telewizorom pod względem jakości obrazu. Wiele z nich w standardzie posiada rozdzielczość 4K, gwarantując bogactwo kolorów, głęboki poziom czerni, doskonałą szczegółowość oraz wysoki kontrast. Pod tym, co widać na pierwszy rzut oka, czyli wyświetlaczem, kryje się wydajny procesor o wysokiej mocy obliczeniowej, który zapewnia płynność obrazów oraz naturalne, natychmiastowe działanie oprogramowania. Dzięki niemu operator monitora dotykowego może pracować na różnych aplikacjach jednocześnie, wyświetlać obraz przesłany z wielu urządzeń, a także współpracować zdalnie z kilkoma współpracownikami w tym samym czasie.
Biznesowe wyświetlacze interaktywne są tańsze w instalacji i eksploatacji. Aby wyświetlać treści, monitor nie musi być zintegrowany z projektorem. Zatem nie będziesz ponosić kosztów związanych z wymianą podzespołów w rzutniku. Najczęściej monitory dotykowe są wyposażone w systemy ograniczające pobór prądu, co przekłada się na niższe rachunki.
W naszej ofercie znajdziesz monitory dotykowe do systemów interaktywnych od dobrze znanych producentów: Avtek, Smart Board, Newline Interactive, BenQ, Samsung, LG Business czy NEC. Marki te zostały wyselekcjonowane przez nas w taki sposób, aby nasi klienci mogli wybrać urządzenie w 100% spełniające oczekiwania. Nasi dostawcy oferują monitory o różnych rozmiarach, dedykowane niemal do każdej przestrzeni: zarówno do niewielkich sal wykładowych, jak i dużych pokoi konferencyjnych, w zróżnicowanych parametrach - proste urządzenia dla szkół, a także zaawansowane wyświetlacze dla klienta korporacyjnego.
Nasze technologie interaktywne dedykujemy przede wszystkim klientom działającym w szeroko pojętym biznesie, edukacji wyższej oraz instytucjach administracji publicznej.
Monitory dotykowe znajdą zastosowanie w każdej firmie, która na poważnie podchodzi do zwiększenia wydajności pracy (w tym pracy zdalnej) m.in. w agencji kreatywnej, software-house czy przedsiębiorstwie outsourcing’owym. Uruchamianie prezentacji, wideokonferencji, aplikacji do edycji treści, przełączanie się między różnymi źródłami danych, przesyłanie dokumentów oraz plików graficznych za pośrednictwem wbudowanych portów HDMI oraz USB – wszystkie te funkcjonalności pozwalają na szybkie dzielenie się wiedzą oraz zmniejszają dystans między Twoimi pracownikami, podnosząc efektywność, sprzyjając integracji i dobrej zabawie.
Jednostka centralna OPS to niewielkie urządzenie, które rozbudowuje możliwości monitora dotykowego o funkcjonalności standardowego komputera, dając Ci dostęp do interfejsu systemu Windows. Sprzęt ten doskonale integruje się z wyświetlaczami: uruchamia się oraz wyłącza w tym samym momencie, wpasowuje się w obudowę monitora oraz nie wymaga prowadzenia przewodów. W większości modeli biznesowych komputer OPS jest już wbudowany w wyświetlacz. Jeśli zdarzy się, że wybrany przez Ciebie produkt nie posiada tego sprzętu w zestawie, zawsze możesz go dokupić. Trzeba jedynie sprawdzić, czy monitor interaktywny ma dedykowaną wnękę oraz ustalić, jaka powinna być konfiguracja komputera.
Monitor interaktywny to doskonałe narzędzie do współpracy online i offline. Pracownicy znajdujący się w biurze mogą uczestniczyć w konferencji wideo z kolegami przebywającymi w innych miastach, jednocześnie edytując ważny projekt. Wyświetlane treści będą widoczne po „dwóch stronach” ekranu – każdy uczestnik będzie mógł je przerabiać, dodając swoje komentarze, grafiki czy symbole.
Monitory interaktywne angażują aż trzy zmysły: dotyk, wzrok oraz słuch. Wchodząc w bezpośrednią interakcję z materiałem dydaktycznym, uczniowie szybciej przyswajają wiedzę oraz łatwiej jest im zrozumieć skomplikowane tezy omawiane na przykład na zajęciach fizyki czy grafiki. Wyświetlacze dotykowe tworzą również wyjątkową przestrzeń do współpracy. Studenci mogą wspólnie edytować pliki oraz projekty, wprowadzając nowe elementy graficzne, sporządzając notatki czy rozwiązując łamigłówki. To natomiast sprzyja cementowaniu więzi i uczy dobrych praktyk pracy zespołowej. Dzięki przedstawianym przez nas urządzeniom zyskuje również wykładowca, który szybciej i skuteczniej zrealizuje z uczniami harmonogram zajęć.
Monitorów interaktywnych nie może zabraknąć również we wszelkiego rodzaju organach administracji publicznej. Urządzenia te są nieocenioną pomocą podczas podejmowania uchwał, głosowania nad nowymi inwestycjami, szkolenia nowych kadr czy prowadzenia wideokonferencji. Za sprawą wysokiej rozdzielczości i szerokich kątów widzenia z materiałami oraz prezentacjami pokazywanymi na monitorze może w tym samym czasie zapoznać się nawet kilkanaście osób. Filtry antyodblaskowe oraz filtry światła niebieskiego, które obecnie są standardem w nowoczesnych wyświetlaczach, pozwalają na wielogodzinną pracę w komfortowych warunkach.
Wybór monitora dotykowego powinna poprzedzać analiza potrzeb jego użytkowników. Podstawowe parametry, na jakie należy zwrócić uwagę, to przekątna ekranu oraz rozdzielczość obrazu. Mniejsze, 65-calowe wyświetlacze interaktywne Full HD polecamy do niedużych na przykład 4-osobowych sal konferencyjnych. W większych pomieszczeniach, ze względu na odległość dzielącą widzów od ekranu, minimalna przekątna sprzętu powinna wynosić 75 cali (bądź więcej). W przestronnych i jasnych pokojach spotkań zalecamy montaż urządzeń o rozdzielczości 4K. Kilkukrotnie wyższa gęstość pikseli niż w przypadku Full HD sprawia, że filmy, prezentacje czy grafiki można komfortowo oglądać i analizować nawet z oddalonych stanowisk pracy.
Z punktu widzenia sterowania palcami niezwykle istotnym parametrem jest ilość punktów dotykowych. Informacja ta rzuca światło na to, jak wiele jednoczesnych naciśnięć na ekran jest w stanie przetworzyć urządzenie. Poniekąd jest to również jedna ze wskazówek pozwalających oszacować wydajność sprzętu. Najbardziej wydajne wyświetlacze dotykowe, przeznaczone do zastosowań w branżach technicznych oraz kreatywnych, oferują nawet kilkadziesiąt punktów dotykowych. Pozostałe parametry, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę, to: rodzaj zastosowanej matrycy, kąty widzenia oraz czas reakcji na dotyk. Jeśli szukasz sprzętu oferującego jak najlepsze możliwości techniczne w stosunku do wytrzymałości i ceny, zgłoś się do nas. Pomożemy Ci dobrać najlepszy monitor interaktywny.