FRACTHON

Szybsze uruchamianie prezentacji i bardziej efektywna kolaboracja. Lepsza jakość obrazu, która pozwala dostrzec więcej szczegółów.

Szybsze uruchamianie prezentacji i bardziej efektywna współpraca. Lepsza jakość obrazu, która pozwala dostrzec więcej szczegółów oraz krystalicznie czysty dźwięk niezostawiający miejsca na niedopowiedzenia. To tylko niektóre korzyści, z jakich cieszy się nasz klient po wdrożeniu systemu AV w biurze Fracthon.

W obiekcie znalazły się następujące rozwiązania: system rezerwacji sal, Digital Signage, nagłośnienie, system interaktywny, system projekcji wideo, prezentacja bezprzewodowa i system centralnego sterowania.

Spółka Fracthon to profesjonalna firma świadcząca usługi z zakresu komercjalizacji budynków oraz finansowania bankowego. Swoją działalność opiera ona na szczegółowej analizie rynku oraz pozyskiwaniu długoterminowych okazji inwestycyjnych w zakresie nieruchomości. Jako jeden z liderów w swojej branży spółka Fracthon skupia działania wokół projektów deweloperskich, które cechują się atrakcyjną lokalizacją, wysokim standardem wykończenia oraz funkcjonalnością zastosowanych rozwiązań.

Zwiększając zasięg działalności i zmieniając siedzibę na nowoczesny biurowiec zlokalizowany w centrum Krakowa, nasz klient postanowił zainwestować w rozwiązania audiowizualne ułatwiające codzienną pracę. Ze względu na zaawansowany etap prac wykończeniowych naszemu zleceniodawcy bardzo zależało na jak najkrótszym czasie realizacji projektu. Z tego powodu musieliśmy dołożyć wszelkich starań, by przeprowadzać kolejne fazy wdrożenia systemów zgodnie z harmonogramem remontowym.


Realizacja projektu AV przypadła na bardzo trudny okres rozwoju pandemii Covid-19. Ze względu na konieczność ograniczenia niektórych kosztów działalności nasz klient zrezygnował z wdrożenia części rozwiązań audiowizualnych, jednak nie wykluczył ich montażu w przyszłości. Dlatego instalując oraz konfigurując poszczególne elementy systemu, musieliśmy rozplanować infrastrukturę w taki sposób, aby można było ją szybko rozbudować.

FRACTHON

Zastosowane rozwiązania:

Marki:

Odbiorcy:

Pierwszy etap wdrożenia rozwiązań AV w obiekcie rozpoczął się jeszcze podczas prac wykończeniowych prowadzonych przez ekipę budowlaną. Dla nas był to najlepszy moment na rozprowadzenie całego niezbędnego okablowania. Następnie, gdy przestrzeń biurowa była już gotowa, przystąpiliśmy do montażu urządzeń, po czym nastąpiła konfiguracja i uruchomienie całego systemu. W ramach realizacji projektu AV dla firmy Fracthon wykorzystaliśmy następujące urządzenia: ekran projekcyjny ADEO Professional Tensio, projektor Optoma WU515T, systemy prezentacji bezprzewodowej Benq WDC20 i WDC10C, głośniki JBL Control 25-1, JBL 8124, JBL CSS-1S/T oraz JBL AC15, monitory Samsung QB65R, wielkoformatowy wyświetlacz interaktywny Benq RP8601K, procesor mocy BSS BLU-50, konwerter BSS BLU-DAN, wzmacniacze mocy CROWN XLS2002, kontroler AMX NX-1200, moduły FutureNow FNIP-8x16A, kolumny głośnikowe Sonance PS-S63T i panele rezerwacji sal Eveo LOBO.

W dużej sali konferencyjnej zamontowaliśmy wysokiej klasy ekran projekcyjny z napinaczami Adeo Professional Tensio. Za wyświetlanie na nim contentu odpowiada projektor biznesowy Optoma WU515T o jasności 6000 ANSI. Te dwa urządzenia tworzą główny system wyświetlania treści. Na jednej z bocznych ścian zainstalowaliśmy dodatkowo wielkoformatowy monitor Samsung o przekątnej 65 cali przeznaczony do uruchamiania prezentacji oraz współpracy zdalnej. Oprócz tradycyjnych połączeń kablowych realizowanych za pośrednictwem wbudowanych w stoły mediaportów zastosowaliśmy również rozwiązanie do bezprzewodowej prezentacji w postaci systemu Benq InstaShow WDC20. Dzięki niemu klient może wyświetlać obraz zarówno na projektorze, jak i na monitorze. Do nagłośnienia użyte zostały wysokiej klasy głośniki naścienne JBL z serii Control 25-1.

W sali konferencyjnej przeznaczonej do użytku przez zarząd firmy zamontowaliśmy profesjonalny, wielkoformatowy monitor interaktywny Benq z serii RP o przekątnej 86 cali dedykowany na rynek Corporate. Urządzenie zostało wyposażone w bezprzewodowy system do prezentacji BenQ InstaShow. Ze względu na nieduży rozmiar pomieszczenia, aby zapewnić dobrą jakość dźwięku, wykorzystaliśmy dwa wydajne głośniki Sonance PS-S63T, które zostały umieszczone po obu stronach monitora.

W dwóch gabinetach należących do prezesów zamiast tradycyjnych odbiorników TV zainstalowaliśmy profesjonalne monitory Samsung o przekątnej 65 cali. Doposażyliśmy je dodatkowo w rozwiązanie do bezprzewodowego udostępniania treści w postaci Benq InstaShow WDC10C, które pozwala na wyświetlanie materiałów w jakości Full HD za pomocą jednego przycisku. Krystalicznie czyste brzmienie, a także kinowe wrażenia podczas słuchania ścieżek dźwiękowych zapewniają głośniki kolumnowe JBL AC15. Użytkownicy mogą korzystać z integracji z systemem audio oraz podłączać po Bluetooth np. smartfony, by odtwarzać ulubioną muzykę.

W kuchni, ze względu na specyficzną aranżację sufitów, zainstalowaliśmy naścienne zespoły głośnikowe. Dobierając je, ponownie zaufaliśmy firmie JBL, jednak tym razem nasz wybór padł na model CSS-1S/T. W części wspólnej biura zapewniliśmy pracownikom recepcji możliwość niezależnej regulacji poziomu głośności muzyki, wyboru źródła dźwięku, a także odtwarzania ścieżek dźwiękowych za pośrednictwem Bluetooth.

Za pomocą dedykowanych paneli naściennych pracownicy biura mogą zarządzać nagłośnieniem znajdującym się na sąsiadującym z kuchnią tarasie, gdzie zamontowaliśmy wodoodporne głośniki ogrodowe o wysokim poziomie ochrony IP. Urządzenia te są w dużej mierze niewrażliwe na działanie warunków atmosferycznych. Dodatkowe strefy nagłośnienia obejmują toalety, strefę dla gości w recepcji oraz balkon połączony z gabinetami prezesów.

System sterowania sprzętami AV w salach spotkań i gabinetach prezesów zaprojektowaliśmy w oparciu o stabilne rozwiązanie AMX TPC Control. Najważniejszym elementem, który odpowiada za poprawne funkcjonowanie całego systemu, jest wydajny procesor NX-1200. Na potrzeby naszego klienta dostarczyliśmy do biura przenośne panele dotykowe wyposażone w aplikację AMX. Za pomocą prostego w obsłudze layoutu operator może nie tylko zarządzać działaniem ekranu projekcyjnego czy projektora, ale także zdalnie sterować elementami wyposażenia wnętrza: roletami oraz oświetleniem. Kontrolowanie tych sprzętów na odległość jest możliwe i przebiega bardzo sprawnie, ponieważ na końcowym etapie realizacji zintegrowaliśmy wdrożone rozwiązania z naszym systemem za pomocą modułów FutureNow.

System rezerwacji sal konferencyjnych zaprojektowaliśmy w oparciu o rozwiązanie polskiego producenta, firmy EVEO. Postawiliśmy na sprawdzony i wielokrotnie polecany przez naszych klientów model LOBO, który charakteryzuje się szybkim czasem reakcji na dotyk oraz zadowalającą jasnością. Z punktu widzenia naszego zleceniodawcy system ten miał jeszcze jedną, kluczową zaletę. W przyszłości można bowiem rozbudować go o dodatkowe moduły służące na przykład do zamawiania cateringu. Urządzenia odpowiadające za przesyłanie, przetwarzanie i integrację danych zainstalowaliśmy w eleganckiej, przeszklonej szafie RACK.

Sercem systemu audio jest BSS BLU-50 wspomagany modułem Dante BLU-DAN, który jest odpowiedzialny za processing DSP. Do napędzenia wszystkich głośników zamontowanych w biurze wykorzystywane są końcówki mocy CROWN z serii CSA i XLS. Odtwarzanie muzyki w częściach wspólnych jest możliwe dzięki playerowi audio.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę