Roland

Roland Corporation to japońskie przedsiębiorstwo, któremu od chwili jego powstania - w 1972 roku - przypisywany jest ogromny wkład w rozwój branży muzycznej. Obecnie marka rozwija swoje skrzydła także w branży profesjonalnych systemów AV. Doświadczenie w produkcji sprzętu audio na potrzeby muzyków oraz studiów nagraniowych przekłada się na tworzenie rozwiązań, które znacząco usprawniają komunikację wewnętrzną oraz zewnętrzną w wielu firmach na całym świecie.

Cechami najlepiej oddającymi ducha produktów Roland są łatwa konfiguracja oraz prostota obsługi. Praktycznie każdy pracownik mający obycie techniczne w kilka chwil zrozumie działanie oraz pozna tajniki obsługi urządzeń takich jak przełączniki sygnału wideo, przełączniki HDMI czy konwertery. Stąd urządzenia tego producenta, mimo że są one zaawansowane technologicznie, doskonale sprawdzą się nie tylko w branżach wysoce wyspecjalizowanych, w telewizji oraz studiach nagraniowych, ale także w edukacji wyższej, administracji publicznej czy obiektach przemysłowych, w których wykorzystywana jest infrastruktura AV. Gorąco polecamy je wszystkim klientom, którzy pragną tworzyć własne materiały wideo oraz audio skierowane do pracowników i potencjalnych nabywców usług bądź produktów.

Do najważniejszych produktów firmy Roland w kontekście profesjonalnych systemów audiowizualnych należy zaliczyć: miksery audio-wideo, procesory DSP, przełączniki HDMI, konwertery sygnałów AV oraz rejestratory dźwięku.


Przełączniki sygnału wideo Roland to potężne urządzenia montowane w szafach Rack. W zależności od wybranego wariantu produktu będziesz mógł korzystać nawet z 6 kanałów sygnałowych i wbudowanego miksera audio oraz sterować urządzeniami peryferyjnymi takimi jak kamery PTZ. Dzięki profesjonalnym przełącznikom sygnałów wideo kontrolowanie sekwencji wyświetlania kreatywnych filmów połączonych ze ścieżką audio oraz głosem narratora stanie się o wiele łatwiejsze. To sprawi, że każda prezentacja produktu, film promocyjny, a nawet wydarzenia takie jak konferencje czy zajęcia z e-learningu będą znacznie bardziej dynamiczne, co przełoży się na większe zainteresowanie audytorium.


Branże wyspecjalizowane zajmujące się produkcją reklamową, telewizyjną czy filmową docenią urządzenia takie jak miksery audio-wideo, które pozwalają na łatwe przełączanie oraz łączenie dźwięku i obrazu w czasie rzeczywistym. Sprzęty tego typu to produkty „All-in-One”, które swoimi funkcjonalnościami mogą z powodzeniem zastąpić mikser audio, przełącznik wideo oraz interfejs przesyłania strumieniowego. Za jego pomocą precyzyjnie skoordynujesz przejścia scen wideo z muzyką oraz nagłośnieniem mikrofonów na żywo, przesyłając jednocześnie sygnały na ekrany zamontowane na przykład w studiu telewizyjnym.

Roland

Zastosowane rozwiązania:

Profesjonalna prezentacja z udostępnianiem ekranów wielu pracowników nie mogłaby odbywać się bez procesorów DSP, które pozwalają na wyświetlanie obrazu z kilku źródeł na jednym ekranie. Dzięki możliwościom tych urządzeń możesz skalować, przycinać oraz dowolnie pozycjonować warstwę danego wejścia, wybierając treść, która ma znajdować się w centrum uwagi. Co więcej, sprzęty te pozwalają na podłączanie i przełączanie wielu rozdzielczości jednocześnie, a także umożliwiają zarządzanie dźwiękiem i połączeniem z zewnętrznymi urządzeniami audio.

Wykłady międzywydziałowe, dyskusje plenarne oraz kongresy biznesowe wymagają odpowiedniej oprawy wizualnej, która pozwoli uczestnikom spotkania śledzić słowa oraz twarz mówcy. Utworzenie podobnego systemu wymaga nie tylko montażu monitorów wielkoformatowych oraz sieci kamer PTZ, ale także switcherów wideo, które służą do sterowania działaniem różnych źródeł sygnału. Urządzenia te doskonale sprawdzą się także podczas transmisji czy nagrywania wykładów, dyskusji oraz koncertów.

Wybierz urządzenia AV firmy Roland i uwolnij potencjał działów kreatywnych oraz produkcji. Twórz nieszablonowe treści wideo, zachęcające klientów do zakupów w Twoich punktach sprzedaży, wynieś prezentacje firmowe oraz wykłady na uczelni na wyższy poziom, skłaniając uczestników do większego zaangażowania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę