Ściany wideo i ekrany led

Realizacja ścian wideo w układach 3x3 oraz 4x4 dla Krajowej Szkoły Skarbowości

Jak udoskonalić sposób prezentacji obrazu, by wyświetlane treści stały się jeszcze wyraźniejsze, bardziej kolorowe, większe i przykuwające uwagę? Ściany wideo to konstrukcje, które powstały, żeby przełamać granice i wyjść poza możliwości standardowych wyświetlaczy LED czy LCD. Patrząc z oddali, można odnieść wrażenie, że wideowall to po prostu jeden, olbrzymi ekran. W praktyce składa się on z kilku, a niekiedy nawet kilkunastu połączonych ze sobą tzw. monitorów bezszwowych (wyposażonych w bardzo cienkie ramki).

Content prezentowany na ścianie wideo jest w pełni skalowalny. To oznacza, że na wszystkich ekranach jednocześnie bez problemu zaprezentujesz jeden, duży obraz - jego części będą wyświetlane na poszczególnych monitorach. Możesz też korzystać z tych urządzeń niezależnie i na każdym z nich pokazywać grafiki, wideo czy prezentacje z różnych źródeł. Posługując się oprogramowaniem do ścian wizyjnych, będziesz w stanie dowolnie przesuwać, obracać, przybliżać czy oddalać wyświetlane treści.


Ściany wideo dla firm i korporacji


Duży rozmiar przyciąga uwagę i doskonale sprawdza się podczas wyświetlania reklam firm oraz produktów. Warto jednak pamiętać, że znacznie mniejsze ściany LED o układzie 2x2 oraz tzw. menu boardy doskonale uzupełniają wyposażenie biur, pozwalając managerom lepiej wykonywać pracę.

Korzystając ze ściany wideo, zaprezentujesz raporty, które będą czytelne dla wszystkich uczestników spotkania nawet w bardzo słoneczny dzień. Wysoki kontrast sprawi, że zarządowi nie umknie żaden detal Twojej pracy. Wyświetlisz i zestawisz dane pochodzące z różnych źródeł, dzięki czemu wyciągniesz prawidłowe wnioski znacznie szybciej. Na ścianę bezszwową przekażesz też obraz z wideokonferencji, który będzie doskonale widoczny z kilkunastu metrów.


Potencjalne przestrzenie montażu dla ścian wideo


Ściany wideo kojarzą się głównie z centrami monitoringu wizyjnego. Jeszcze kilka lat temu tego typu konstrukcje faktycznie były wykorzystywane głównie przez agencje ochrony mienia czy kontrolerów lotów. Dziś wideowall'e znajdują powszechne zastosowanie w naprawdę rozmaitych branżach. Ściany bezszwowe są montowane w pasażach komunikacyjnych, na dworach, lotniskach, w centrach handlowych, biurach firm oraz instytucji publicznych, aulach uniwersyteckich i kongresowych, lobby hoteli, salach konferencyjnych, wykładowych czy w nowoczesnych centrach danych.

Wyświetlacz LED kontra technologia LCD: co wybrać?


Ściany wideo z ekranami LED


Ekrany diodowe są obecnie uważane za bardziej prestiżowe i nic w tym dziwnego, gdyż większość modeli rozwija się szybciej niż ich odpowiedniki wykonane w technologii LCD. Ponadto wyświetlacze LED są bezkonkurencyjne pod względem możliwej do osiągnięcia jasności oraz poziomu czerni. Dzięki temu urządzenia te doskonale sprawdzą się w oświetlonych pomieszczeniach. Nasycenie i głębia kolorów zostaną zachowane w nawet przy silnym świetle słonecznym.


Modułowa konstrukcja ekranów LED sprawia, że serwisowanie ich nie wymaga dużych nakładów czasu czy pieniędzy. W przypadku uszkodzenia pixela, wystarczy wyjąć moduł, a następnie wymienić kartę odpowiedzialną za daną diodę.

Warto również wspomnieć o skalowalności. Ściany LED można rozbudowywać praktycznie w nieskończoność, dokładając do niej kolejne monitory bezszwowe. Dlatego to właśnie wideowall'e wykonane w tej technologii osiągają największe rozmiary oraz mogą przyjąć niestandardowe kształty.


Ponadto to właśnie w ekranach diodowych LED dostępne są najcieńsze ramki.


Ściany monitorów z ekranami LCD


Ekrany LCD, mimo że są wykonane w starszej technologii, wciąż mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim, ze względu na bardzo dużą gęstość pikseli, są one niedoścignione pod względem możliwej do osiągnięcia rozdzielczości. Nawet mniejsze monitory LCD są w stanie wygenerować obraz o wręcz doskonałej jakości.

Panele LCD, w szczególności IPS, oferują bardzo szerokie kąty widzenia (większe niż w ekranach LED), dlatego dobrze sprawdzają się one w pasażach handlowych oraz na korytarzach firm, hoteli czy muzeów. Dodatkowo panele LCD są co do zasady tańsze, choć należy pamiętać, że cena będzie różnić się w zależności od rozmiaru czy poszczególnych parametrów.


Ściana bezszwowa do celów reklamowych? Wybierz technologię LED


Chcesz, aby ściana wizyjna charakteryzowała się wysoką jasnością, posiadała głęboką czerń, duży kontrast i nie miała widocznych łączeń? Tworzone przez Ciebie treści będą przyjmować różne kształty oraz formaty? W takim razie potrzebujesz ściany diodowej LED.


Ściana wideo zbudowana z ekranów diodowych LED jest przeznaczona do pracy w trybie ciągłym (przez 24 godziny na dobę). Scentralizowane zarządzanie wyświetlanymi treściami, automatyzacja oraz tworzenie własnych reguł pozycjonują te urządzenia jako wielkoformatowe, dynamiczne nośniki reklamowe. W tego typu instalacjach wykorzystujemy od kilku do nawet kilkudziesięciu monitorów bezramkowych. Dzięki nim ściana wideo nie ma widocznych łączeń, a prezentowane przez Ciebie treści tworzą jeden spójny obraz na wszystkich ekranach.

Ściany wizyjne / ekrany LED

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Jaki ekran LED wybrać, by osiągnąć najlepszy efekt?

W ekranie LED najważniejsza jest gęstość diod. Ten parametr determinuje, z jakiej odległości prezentowane na wideowallu treści będą najlepiej widoczne. Jeśli użytkownicy będą patrzeć na ścianę LED z bliska, potrzebujesz paneli o większej gęstości diod (pixel pitch). Przy dużych dystansach współczynnik ten może być odpowiednio mniejszy.

Jeżeli gęstość diod została dobrana właściwie, należy dopasować jasność ekranów przy uwzględnieniu czynników takich jak poziom światła w przestrzeni montażu. Następnie trzeba określić rozmiar ściany, a także sposób jej montażu. Wybierasz wyświetlacze LED? Skonsultuj się z jednym z naszych pracowników. Dzięki temu szybko dowiesz się, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej w Twoim biurze.

Pomożemy Ci dobrać rozwiązania kompromisowe: zapewniające dobrą jakość wyświetlanego obrazu, w przystępnej cenie. Do budowy ekranów LED stosujemy komponenty sprawdzonych dostawców, posiadających referencje na całym świecie.

Kontroluj treści wyświetlane na telebimach LED i ścianach wideo

W większości przypadków razem z instalacją ekranów LED, wielomonitorowych ścian wideo czy monitorów wielkoformatowych standalone mających tworzyć wspólną sieć, wymagana będzie integracja tych technologii z systemem Digital Signage. Dzisiejsze rozwiązania pozwalają na zarządzanie różnymi typami wyświetlaczy w bardzo prosty sposób, a szeroka gama dostępnych produktów umożliwia indywidualne dopasowanie dla każdego klienta. Dobór odpowiedniego systemu powinien być poprzedzony wnikliwą analizą potrzeb. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź zakładkę o systemach Digital Signage.

Najpierw analiza, następnie dobór ściany monitorów

Zarówno ekrany diodowe, jak i ściany monitorów mają bardzo wiele zastosowań. Wymienianie ich wszystkich nie ma sensu, jednak trzeba pamiętać, że samo rozróżnienie między tymi dwoma technologiami jest niezwykle istotne. W zależności od wybranego wariantu uzyskasz zupełnie inny efekt. Implikuje to również sposób montażu i wpływa na wiele pobocznych czynników. Dobór rozwiązania powinien być zawsze poparty analizą profesjonalisty.

W oddziałach firmy Expondo w Warszawie i Zielonej Górze zainstalowaliśmy imponujące ekrany diodowe LED P2.5 (pixel pitch). W tych lokalizacjach służą one jako nośniki informacyjno-reklamowe. Technologia telebimów LED wciąż się rozwija, dlatego pojawiają się dla niej kolejne zastosowania. Przykładowo ściany monitorów w branży retail powstają z komponentów o takich parametrach, by przykuwać uwagę przechodniów, co w obecnych czasach jest nie lada wyzwaniem.

Ekrany diodowe LED oraz ściany monitorów mogą mieć różny układ oraz proporcje. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zainstalować wyświetlacze w układzie szeregowym, pionowo czy poziomo. Wiele firm decyduje się również na montaż fantazyjnych mozaik, które jeszcze bardziej oddziałują na wyobraźnię i przyciągają wzrok potencjalnych klientów. Na zdjęciach obok przykład ścian wideo zainstalowanych przez nas w sieci Rolls United oraz siedzibie firmy Nomad Electric.

Wysokiej jakości i jasności ściana / ekran LED P1.6 (pixelpitch), ponad 3 m szerokości (ponad 130″), 16:9, full HD wbudowany w zabudowę meblową na wymiar, zainstalowana przez nas w sali konferencyjnej firmy Siemens. Wybór technologii nie był przypadkowy. Takie rozwiązanie zapewniło odpowiedni poziom jasności obrazu przy dużym natężeniu światła dziennego, a także możliwość estetycznego wbudowania urządzenia ścianę w taki sposób, by nie były na niej widoczne żadne łączenia. Efekt jest niezwykle satysfakcjonujący – ekran przykuwa uwagę i robi pozytywne wrażenie zarówno na pracownikach, jak i na gościach firmy.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę