ŚCIANY WIZYJNE / LED

Realizacja ścian video w układach 3x3 oraz 4x4 dla Krajowej Szkoły Skarbowości

Ściany wizyjne video wall to wielomonitorowe, modułowe konstrukcje z możliwością skalowania i dostosowywania ich do warunków panujących w otoczeniu, w którym są wykorzystywane. Dzięki tzw. bezszwowej konstrukcji tj. bez widocznych ramek monitorów wielkoformatowych, z których są zbudowane, ściany video zapewniają nieskończoną kreatywność w generowaniu doskonałej jakości obrazów. Znajdują one powszechne zastosowanie w systemach monitoringu wizyjnego czy różnego rodzaju centrach sterowania i zarządzania, w aulach, lobby hoteli czy biur firm, korporacji i instytucji.

Chcesz zdobyć uwagę klienta? Ściana wideo LED to jeden z najskuteczniejszych sposobów


Ściana monitorów przeznaczona jest do pracy ciągłej, przez całą dobę (24/7). Kluczową cechą rozwiązań wielomonitorowych jest ich scentralizowana kontrola oraz jednorodność i dokładność wyświetlanych barw. Tylko takie rozwiązania gwarantują użytkownikowi końcowemu najwyższą jakość i bezproblemowe działanie przez długi okres użytkowania. W sytuacjach, w których zachodzi potrzeba zainstalowania dużej ściany wizyjnej do celów informacyjnych czy reklamowych, zwykle stosuje się monitory bezramkowe w ilości od kilku do nawet kilkudziesięciu sztuk.

Jeżeli ściana wizyjna ma charakteryzować się wysoką jasnością i posiadać jednolity obraz bez widocznych łączeń, wysoki kontrast, głęboką czerń, a w dodatku pozwalać na tworzenie różnych kształtów i formatów, to koniecznie trzeba zapoznać się z naszą ofertą ścian diodowych LED.

Jaki ekran LED wybrać, by osiągnąć jak najlepszy efekt?


W naszej ofercie znajdziesz ekrany LED o różnej gęstości diod, po to aby dobrać odpowiedni do danej sytuacji model. Jak w takim razie zdecydować jaki PixelPitch będzie odpowiedni? Jak stworzyć efekt „Łał”? Podstawową kwestią jest odległość z jakiej użytkownicy będą patrzeć na ścianę LED. Im bliżej ściany, tym większą gęstość diod (Pixel Pitch) należy zastosować. Jeżeli ten parametr dobrany zostanie właściwie, to później należy zadbać o odpowiedni dobór jasności, rozmiar ściany, a także sposób montażu. Aby nic nie umknęło uwadze, najlepiej konsultować pomysł z naszym konsultantem od samego początku. Rodzajów ścian LED, kontrolerów i procesorów jest dostępnych na rynku bardzo dużo, różnej jakości.

Rozwiązania proponowane przez naszą firmę są idealnym kompromisem, zapewniającym dobry poziom cenowy, jakość wyświetlanego obrazu oraz trwałość. Do budowy ekranów LED stosujemy komponenty sprawdzonych dostawców, posiadających referencje na całym świecie.


Kontroluj treści wyświetlane na telebimach i ścianach wideo


W większości przypadków razem z instalacją ekranów LED, wielomonitorowych ścian video czy monitorów wielkoformatowych standalone mających tworzyć wspólną sieć, wymagana będzie ich integracja z systemem Digital Signage. Dzisiejsze rozwiązania pozwalają na zarządzanie różnymi typami wyświetlaczy w bardzo prosty sposób, a szeroka gama dostępnych produktów umożliwi indywidualne dopasowanie dla każdego klienta. Tak samo jak w przypadku doboru wyświetlacza, dobór odpowiedniego systemu Digital Signage powinien być poprzedzony wnikliwą analizą potrzeb. Więcej informacji w dziale "Rozwiązania / Systemy zarządzania treścią Digital Signage".


Najpierw analiza, następnie dobór ściany monitorów


Zastosowań ekranów LED jest bardzo dużo i nie sposób o nich wszystkich wspomnieć, natomiast pamiętać należy, że tworząc ekran LED osiągamy inny efekt aniżeli przy zastosowaniu monitorów bezramkowych. Dobór technologii powinien być zawsze poparty odpowiednią analizą, tylko wtedy nasze działania przyniosą zamierzony efekt.

Ściany wizyjne / ekrany LED

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Wysokiej jakości i jasności ściana / ekran LED P1.6 (pixelpitch), ponad 3 m szerokości (ponad 130″), 16:9, full HD wbudowany w zabudowę meblową na wymiar, zainstalowana przez nas w sali konferencyjnej firmy Siemens. Wybór technologii nie był przypadkowy. Takie rozwiązanie zapewniło odpowiedni poziom jasności obrazu przy dużym natężeniu światła dziennego, a także możliwość estetycznego wbudowania urządzenia ścianę w taki sposób, by nie były na niej widoczne żadne łączenia. Efekt jest niezwykle satysfakcjonujący – ekran przykuwa uwagę i robi pozytywne wrażenie zarówno na pracownikach, jak i na gościach firmy.

W siedzibach firmy Expondo w Warszawie i Zielonej Górze zainstalowaliśmy imponujące ekrany LED P2.5 (pixelpitch). Ekrany diodowe w technologii LED są innowacyjne i co chwilę znajdują zastosowanie na nowych rynkach. Ekran LED to idealne rozwiązanie dla branży retail, gdzie zwrócenie uwagi przechodnia to nie lada wyzwanie. Różnego rodzaju ekrany LED telebimy LED mogą być prestiżowym elementem firmowego lobby lub głównym wyświetlaczem w dużej sali konferencyjnej. Na tym nie koniec, gdyż ekrany LED montowane są w pomieszczeniach tzw. „control room”, albo jako element kreatywnie zespolony z architekturą wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Technologia ta daje ogromne możliwości, a zarazem jest bardzo efektywna kosztowo w porównaniu do innych sposobów wyświetlania obrazu wielkoformatowego.

Ściany wizyjne wielomonitorowe znajdują zastosowanie na wielu rynkach – w handlu detalicznym i usługach, salach wykładowych, salach konferencyjnych, lobby hoteli i instytucji. Tworzone w różnych układach (proporcjach) i rozmiarach. Najlepszy rezultat dają przy zastosowaniu „bezramkowych” dedykowanych do ich przeznaczenia monitorów 55″. Na zdjęciach obok przykład ścian video zainstalowanych przez nas w sieci Rolls United oraz siedzibie firmy Nomad Electric.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę