Krajowa Szkoła Skarbowości Otwock

W ramach realizacji systemu audiowizualnego dla Krajowej Szkoły Skarbowości w Otwocku wykorzystaliśmy ściany wideo, uchwyty montażowe oraz kontroler do ścian wizyjnych.

Filia Krajowej Szkoły Skarbowości w Otwocku to uczelnia kształcąca studentów do służby publicznej w skarbowości. Obiekt ten jest wyposażony nie tylko w sprzęt audiowizualny ułatwiający prezentowanie materiałów dydaktycznych, ale także posiada rozbudowane zaplecze techniczne oraz sportowe w postaci urządzeń rentgenowskich czy strzelnicy kontenerowej. Filia KSS współpracuje również z Komisją Europejską w celu opracowywania i wdrażania unijnych standardów szkolenia dla kadr skarbowości.

Klient potrzebował dwóch niezależnych od siebie ścian wizyjnych do wyświetlania treści w głównej sali wykładowej uczelni, ponieważ zajęcia miały odbywać się w tym pomieszczeniu w dwóch układach przestrzeni. Ściany wideo miały umożliwiać studentom łatwe zapoznawanie się z prezentowanymi materiałami dydaktycznymi, więc musiały mieć odpowiednio dużą wielkość, jasność i rozdzielczość. Dodatkowo ściany wizyjne miały być skonfigurowane w taki sposób, by można było wyświetlać na nich treści z różnych urządzeń.

Krajowa Szkoła Skarbowości Otwock

Zastosowane rozwiązania:

Marki:

Odbiorcy:

Żeby wykonać system AV dostosowany do działania w warunkach akademickich – wyświetlający szczegółowe treści widoczne nawet z dużej odległości, odporny na uszkodzenia i umożliwiający przesyłanie treści z rozmaitych źródeł – zastosowaliśmy monitory LG 46VL5F, uchwyty Edbak VWPOP65-L, kontroler do ścian wizyjnych Key Digital KD-MLV4x2Pro.

Realizacja systemu AV dla Krajowej Szkoły Skarbowości w Otwocku odbywała się w kilku etapach. Projekt zlecony nam przez klienta polegał na dostarczeniu, instalacji i uruchomieniu dwóch ścian wizyjnych w głównej sali wykładowej.

W pierwszym etapie realizacji, który miał miejsce w grudniu 2020 roku, w filii KSS w Otwocku została zainstalowana ściana wideo zbudowana z 9 monitorów o przekątnej 49 cali – zamontowanych w układzie 3×3. Aby umożliwić klientowi wyświetlanie kolorowych treści w wysokiej rozdzielczości, zastosowaliśmy niezawodne monitory bezszwowe LG o jasności 450 cd/m2. Dzięki ultracienkim ramkom (bezel-to-bezel) 3,5 mm konstrukcja stworzona z monitorów nie ma widocznych łączeń. To sprawia, że tworzy ona jednolitą, estetycznie prezentującą się całość.

Konstrukcję montażową wykonaliśmy w oparciu o wysokiej klasy dedykowane do ścian wideo uchwyty typu pop-out marki Edbak. Za sprawą precyzyjnej i beznarzędziowej mikroregulacji podczas montażu nie występuje ryzyko uszkodzenia matrycy. Dopasowanie monitorów jest intuicyjne oraz nie obciąża fizycznie instalatora. Co więcej, system zamykania i otwierania na kliknięcie zapewnia szybki dostęp serwisowy do każdego z monitorów.

Do zarządzania treścią wyświetlaną na monitorach wykorzystaliśmy matrycę multi-view KD-MLV4x2Pro renomowanej marki Key Digital. Pozwala ona na przełączanie źródeł video, podział ściany wizyjnej na części o różnej wielkości i ustawienie dowolnego layout’u na każdej z nich.

We wrześniu 2020 roku ze względu na remont sali wykładowej klient poprosił nas o zdemontowanie zainstalowanej wcześniej ściany wizyjnej. Wszystkie monitory oraz uchwyty zostały zdjęte, a następnie zabezpieczone na czas trwania prac remontowych w pomieszczeniu. W grudniu 2020 roku miał miejsce ostatni etap projektu. W końcowej fazie realizacji ściana wizyjna została zamontowana ponownie i dodatkowo powiększona o 7 monitorów. W ten sposób w sali wykładowej powstał imponującej wielkości system wizyjny o układzie 4×4.

Klient, zlecając nam montaż systemu AV, chciał umożliwić nauczycielom prowadzenie dwóch różnych wykładów w tym samym czasie. Żeby wprowadzić w życie zamierzenie zleceniodawcy, w sali wykładowej zamontowaliśmy dodatkową ścianę wizyjną składającą się z monitorów rozmieszczonych w układzie 3×3. Dzięki temu w pracowni można utworzyć dwa niezależne pomieszczenia, z których każde dysponuje własnym systemem wideo.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę