Systemy dyskusyjne
Centra kongresowe, sale konferencyjne w prężnie działających korporacjach, organy administracji działające na szczeblu regionalnym i ogólnokrajowym - tam, gdzie podejmowane są decyzje kluczowe dla przyszłości organizacji, potrzebny jest system dyskusyjny. Technologia ta pozwala na prowadzenie rozmów w zorganizowany sposób oraz wzmacnia siłę dźwięku, sprawiając, że przemowy są głośne, wyraźne i nie pozostawiają miejsca na niedopowiedzenia.
Systemy dyskusyjne to zintegrowane technologie pozwalające na prowadzenie rozmów z zachowaniem określonego porządku. Najważniejszą częścią systemu są pulpity delegatów. Urządzenia te są wyposażone w mikrofony, głośniki, a także zestaw przycisków manualnych bądź interaktywnych. Za ich pomocą uczestnik konferencji może zgłosić chęć zabrania głosu bądź wziąć udział w głosowaniu.
Wszystkie pulpity delegatów są podłączone do pulpitu przewodniczącego, centralnej jednostki, która ma władzę nad pozostałymi urządzeniami. Za jego pomocą prelegent może m.in. udzielać głosu delegatom oraz wyłączać ich mikrofony.
W zależności od Twoich oczekiwań system dyskusyjny możemy również zintegrować z oprogramowaniem do tłumaczeń symultanicznych, profesjonalnym nagłośnieniem, systemem do konferencji online bądź centralnym sterowaniem.
Wyobraźmy sobie następującą sytuację. W gabinecie prezesa zebrali się najważniejsi udziałowcy, by podjąć decyzję o wysokości dywidend dla akcjonariuszy. Każdy z uczestników ma do dyspozycji mikrofon, a za nagłośnienie pomieszczenia odpowiadają głośniki ścienne. Rozmowa szybko nabiera tempa, które wymyka się spod kontroli. Każdy próbuje zabrać głos w tym samym czasie, przez co praktycznie nikt nie jest w stanie dokończyć przemowy. W głośnikach pojawiają się sprzężenia. Jakby tego było mało, trzech udziałowców porozumiewa się łamaną polszczyzną i przez chaos nie są w stanie zrozumieć większości informacji.
Jak wyglądałoby to zebranie, gdyby w sali znajdował się system konferencyjny?
Dzięki temu, że pulpity delegatów są połączone z jednostką sterującą za pomocą przewodu CAT5 (lub bezprzewodowo), przewodniczący zarządza całym przebiegiem obrad. Może on dowolnie włączać oraz wyłączać mikrofony wszystkich uczestników spotkania, udzielając głosu tylko wybranej osobie. Jeśli rozmówca chce zabrać głos, musi on wcisnąć odpowiedni przycisk na swoim panelu.
Pulpity delegatów systemu dyskusyjnego mogą być zintegrowane z oprogramowaniem do tłumaczeń symultanicznych, więc nawet jeśli wśród rozmówców znajdą się obcokrajowcy, którzy nie znają języka polskiego, mogą oni bez problemu zrozumieć przemowy pozostałych udziałowców.
Każdy z uczestników spotkania może korzystać z zestawów nagłownych bądź głośnika wbudowanego w pulpit. Dzięki temu nie powstaje sprzężenie zwrotne, a dźwięk jest krystalicznie czysty i wyraźny.
System konferencyjny okazuje się nieocenioną pomocą nie tylko wtedy, gdy obrady muszą odbywać się w określonym porządku.
Biurowy zgiełk czy uliczny hałas mogą skutecznie zakłócić każde spotkanie i niestety nie zawsze da się rozwiązać te problemy w prosty sposób. System konferencyjny wyposażony w zestawy nagłowne skutecznie izoluje rozmówców od dźwięków otoczenia, pozwalając im bardziej skupić się na dyskusji.
Pulpity delegatów działają również bezprzewodowo (jeśli są one odpowiednio skonfigurowane i wyposażone w taką funkcjonalność), więc można z nich korzystać w różnych pomieszczeniach. Remont biura nie spowoduje przesunięcia terminu obrad.
Wśród marek oferujących systemy dyskusyjne do zastosowania w biznesie, edukacji i administracji, które polecamy naszym klientom, znajdziesz: Shure, Televic, Bosch, Sennheiser i Taiden. Firmy te działają na rynku od wielu lat. Można śmiało określić je mianem liderów w produkcji rozwiązań kongresowych. Nie bez powodu są one wykorzystywane w salach posiedzeń w największych międzynarodowych korporacjach, organizacjach takich jak ONZ oraz w organach parlamentarnych w Ameryce, Europie, Azji czy Afryce. Bogaty wybór produktów oraz rozmaite funkcjonalności urządzeń tych przedsiębiorstw pozwalają integratorom AV na tworzenie rozbudowanych sieci dyskusyjnych spełniających wszystkie oczekiwania klienta.
Urządzenia wspomnianych przez nas marek mogą posłużyć do utworzenia systemu dyskusyjnego składającego się nawet z kilkudziesięciu aktywnych jednostek. Funkcjonalności poszczególnych produktów jest tak wiele, że opisywanie ich wszystkich na tej stronie – delikatnie mówiąc – nie byłoby dobrym pomysłem. Nie możemy jednak nie wspomnieć o najważniejszych korzyściach, jakie wynikają z korzystania z tych rozwiązań. Najważniejsze z nich to: całkowita kontrola nad systemem dyskusyjnym, interaktywność obrad, sprawny przebieg głosowania, możliwość tworzenia rozmaitych układów przestrzennych, pewność, że wynik głosowania nie zostanie zmanipulowany i archiwizacja danych.
Moderator obrad może określić czas i agendę spotkania (wyświetloną na przykład na zintegrowanych z systemem ścianach LED), tworzyć grupy dyskusyjne, ustalać czas przeznaczony na jedną przemowę, a także potwierdzić obecność bądź zweryfikować tożsamość uczestników głosowania czy konferencji. Dzięki systemom dyskusyjnym operator zarządza poszczególnymi urządzeniami. Z poziomu swojego pulpitu może on na przykład udzielić głosu, zmienić poziom głośności wybranych głośników oraz wyciszyć poszczególne mikrofony.
Dzięki integracji z wybranymi rozwiązaniami AV wyniki głosowania, agenda czy godziny spotkania mogą być prezentowane m.in. na monitorach oraz ścianach LED zamontowanych w sali posiedzeń. Na urządzeniach tych można wyświetlić również widok z kamer, które automatycznie kierują się w stronę przemawiającego delegata.
Urządzenia dedykowane do systemów dyskusyjnych są dostępne w wersji bezprzewodowej. Nie trzeba zatem podłączać mikrofonów, pulpitów czy słuchawek do mediaportów, a co za tym idzie klient w każdej chwili może przeorganizować salę pod kątem charakteru obrad oraz dopasować ustawienie biurek do wymagań protokołu spotkania. Bezprzewodowe systemy konferencyjne są też łatwe w montażu.
Absolutnym priorytetem dla każdego organizatora międzynarodowej czy firmowej konferencji powinno być zapewnienie bezpieczeństwa danych uczestników spotkania oraz informacji o udzielonych głosach (w przypadku tajnego głosowania). Produkty, które proponujemy naszym klientom na etapie projektowania systemu AV, są wyposażone w klucze szyfrujące oraz technologie uodparniające system dyskusyjny na cyberataki. Przykładem tego typu rozwiązań są m.in. oprogramowanie CoCon Signage oraz mikrofony nauszne ze specjalnym zabezpieczeniem CommShield® Technology.
Agregacja oraz archiwizowanie danych to nieodłączny element działalności firm i organów administracji publicznej. Korzystając z polecanych przez nas rozwiązań, możesz tworzyć zapisy rozmów składające się nawet z 4 tysięcy godzin nagrań oraz rozbudowane archiwa zawierające informacje o wnioskach, a także decyzjach podjętych w trakcie obrad. Do zarządzania tego typu agregatami danych można użyć przeglądarki internetowej lub dedykowanej jednostki sterującej.
Urządzenia firm takich jak Taiden są wyposażone m.in. w wielokanałową korekcję błędów oraz dwukierunkowe przesyłanie danych w podczerwieni. Tego rodzaju funkcjonalności gwarantują sprawne działanie systemu dyskusyjnego: synchronizowanie danych o głosach oddanych z 1000 stanowisk czy wyświetlanie komunikatów organizacyjnych na pulpitach delegatów w ciągu sekund.