Systemy dyskusyjne

Centra kongresowe, sale konferencyjne w prężnie działających korporacjach, organy administracji działające na szczeblu regionalnym i ogólnokrajowym - tam, gdzie podejmowane są kluczowe dla przyszłości organizacji decyzje, potrzebne są systemy dyskusyjne umożliwiające przewodniczącemu zarządzanie przebiegiem rozmowy oraz dające uczestnikom możliwość wypowiedzenia się i bycia usłyszanym przez wszystkich delegatów.

Czym są systemy dyskusyjne?


Systemy dyskusyjne to wszelkiego rodzaju urządzenia służące do przesyłania oraz synchronizacji danych o głosowaniu; przekazujące głos mówcy do słuchawek delegatów oraz głośników zamontowanych w sali posiedzeń, a także rozwiązania pozwalające na zarządzanie wybranymi funkcjonalnościami poszczególnych urządzeń. Do najważniejszych elementów, z których składają się systemy dyskusyjne, można zaliczyć: słuchawki, mikrofony, oprogramowanie, specjalne jednostki centralne oraz pulpity do głosowania.


Bezpieczeństwo i kontrola nad porządkiem obrad. Poznaj funkcjonalności systemów dyskusyjnych


Systemy dyskusyjne wśród wszelkiego rodzaju rozwiązań audiowizualnych zajmują szczególne miejsce. To od nich zależy, czy każdy z delegatów będzie mógł wyrazić swój głos, dzięki nim uczestnicy spotkania mogą być wysłuchani i zrozumiani przez pozostałe osoby znajdujące się w sali posiedzeń.

Odpowiadają one również za bezpieczeństwo przesyłanych danych – zabezpieczają głosy oraz informacje przesyłane przez delegatów przed próbą manipulacji oraz kradzieży. Z tego powodu w naszych realizacjach wykorzystujemy jedynie sprawdzone produkty, które posiadają odpowiednią certyfikację i są wyposażone w funkcjonalności pozwalające na utworzenie nowoczesnego, bezpiecznego i wydajnego systemu.


System konferencyjny szyty na miarę Twoich potrzeb


Wśród marek oferujących systemy dyskusyjne do zastosowania w biznesie, edukacji i administracji, które polecamy naszym klientom, znajdziesz: Shure, Televic, Bosch, Sennheiser i Taiden. Firmy te działają na rynku od wielu lat. Można śmiało określić je mianem liderów w produkcji rozwiązań kongresowych. Nie bez powodu są one wykorzystywane w salach posiedzeń w największych międzynarodowych korporacjach, organizacjach takich jak ONZ oraz w organach parlamentarnych w Ameryce, Europie, Azji czy Afryce. Bogaty wybór produktów oraz rozmaite funkcjonalności urządzeń tych przedsiębiorstw pozwalają integratorom AV na tworzenie rozbudowanych sieci dyskusyjnych spełniających wszystkie oczekiwania klienta.


Urządzenia wspomnianych przez nas marek mogą posłużyć do utworzenia systemu dyskusyjnego składającego się nawet z kilku tysięcy aktywnych jednostek. Funkcjonalności poszczególnych produktów jest tak wiele, że opisywanie ich wszystkich na tej stronie – delikatnie mówiąc – nie byłoby dobrym pomysłem. Nie możemy jednak nie wspomnieć o najważniejszych korzyściach, jakie wynikają z korzystania z tych rozwiązań. Najważniejsze z nich to: całkowita kontrola nad systemem dyskusyjnym, interaktywność obrad, sprawny przebieg głosowania, możliwość tworzenia rozmaitych układów przestrzennych, pewność, że wynik głosowania nie zostanie zmanipulowany i archiwizacja danych.

Systemy dyskusyjne / konferencyjne

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Całkowita kontrola nad systemem dyskusyjnym – moderator obrad może określić czas i agendę spotkania (wyświetloną na przykład na zintegrowanych z systemem ścianach LED), tworzyć grupy dyskusyjne, ustalać czas przeznaczony na jedną przemowę, a także potwierdzić obecność/zweryfikować tożsamość uczestników głosowania czy konferencji. Dzięki systemom dyskusyjnym operator zyskuje również dostęp do szeregu możliwości pozwalających na zarządzanie poszczególnymi urządzeniami. Z poziomu swojego pulpitu może on na przykład udzielić głos wybranym mówcom oraz odebrać go im, zmienić poziom głośności wybranych głośników oraz wyciszyć poszczególne mikrofony.

Interaktywność obrad – dzięki integracji z wybranymi rozwiązaniami AV wyniki głosowania, agenda czy godziny spotkania mogą być m.in. prezentowane na monitorach oraz ścianach LED zamontowanych w sali posiedzeń. Na urządzeniach tych można wyświetlić również widok z kamer, które automatycznie kierują się w stronę przemawiającego delegata. W tym kontekście warto również wspomnieć o tym, że uczestnicy dyskusji mogą mieć do dyspozycji panele dotykowe. Urządzenia te są intuicyjne w obsłudze i bardzo elegancko prezentują się w pomieszczeniu, podnosząc jego prestiż w oczach gości.

Możliwość tworzenia rozmaitych układów przestrzennych – urządzenia dedykowane do systemów dyskusyjnych są dostępne w wersji bezprzewodowej. Nie trzeba zatem podłączać mikrofonów, pulpitów czy słuchawek do mediaportów, a co za tym idzie klient w każdej chwili może przeorganizować salę pod kątem charakteru obrad oraz dopasować ustawienie biurek do wymagań etykiety spotkania. Ponadto rozwiązania bezprzewodowe są znacznie łatwiejsze w montażu, ponieważ nie wymagają rozprowadzania kabli.

Bezpieczeństwo danych – absolutnym priorytetem dla każdego organizatora międzynarodowej czy firmowej konferencji powinno być odpowiednie zabezpieczenie danych osobowych uczestników spotkania oraz informacji o udzielonych głosach (w przypadku tajnego głosowania). Produkty, które proponujemy naszym klientom na etapie projektowania systemu AV, są wyposażone w klucze szyfrujące oraz technologie uodparniające system dyskusyjny na próby kradzieży danych, manipulacji wynikami obrad czy zakłócenia. Przykładem tego typu rozwiązań są m.in. oprogramowanie CoCon Signage oraz mikrofony nauszne ze specjalnym zabezpieczeniem CommShield® Technology.

Tworzenie archiwum danych – agregacja oraz archiwizowanie danych to nieodłączny element działalności firm i organów administracji publicznej. Korzystając z polecanych przez nas rozwiązań, możesz tworzyć zapisy rozmów składające się nawet z 4 tysięcy godzin nagrań oraz rozbudowane archiwa zawierające informacje o wnioskach, a także decyzjach podjętych w trakcie obrad. Do zarządzania tego typu agregatami danych można użyć przeglądarki internetowej lub dedykowanej jednostki sterującej.

Sprawny przebieg głosowania bez opóźnień – urządzenia firm takich jak Taiden są wyposażone m.in. w wielokanałową korekcję błędów oraz dwukierunkowe przesyłanie danych w podczerwieni. Tego rodzaju funkcjonalności gwarantują sprawne działanie systemu dyskusyjnego: synchronizowanie danych o głosach oddanych z 1000 stanowisk czy wyświetlanie komunikatów organizacyjnych na pulpitach delegatów w ciągu sekund.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę