Expondo Zielona Góra

W siedzibie głównej firmy Expondo, znajdującej się w Zielonej Górze, wykonaliśmy kompleksowy system audiowizualny składający się z następujących rozwiązań: systemów do wideokonferencji, ściany wideo LED, Digital Signage, systemów projekcji wideo i nagłośnienia przestrzeni konferencyjnych.

W Zielonej Górze znajduje się siedziba główna firmy Expondo – jednego z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. Działania firmy skupiają się na produkcji i dystrybucji niszowych produktów niezbędnych w branżach takich jak przemysł, medycyna, budownictwo, ogrodnictwo czy motoryzacja.

Realizacja systemu audiowizualnego dla Expondo Zielona Góra była nie lada wyzwaniem. Celem przedsięwzięcia było wyposażenie sal konferencyjnych w najnowszy sprzęt audiowizualny umożliwiający wyświetlanie prezentacji w rozdzielczości HD na dużym ekranie projekcyjnym. Ponadto klient chciał umożliwić swoim pracownikom łatwe organizowanie wideokonferencji bez konieczności przenoszenia laptopa do kolejnych pomieszczeń.


Klient potrzebował nie tylko kompleksowego wyposażenia audiowizualnego, ale także dostosowania jego działania do zmiennego układu biura. Dwie sale konferencyjne miały być oddzielone od siebie ścianą mobilną, więc sprzęt musiał funkcjonować perfekcyjnie w dwóch układach przestrzeni: salach połączonych oraz salach oddzielonych od siebie.


Dopełnieniem realizacji dla Expondo miał być most wideokonferencyjny w strefie co-workingowej. Dzięki niemu pracownicy biura W Zielonej Górze mogliby łatwo komunikować się z pracownikami biur Expondo w Berlinie oraz Warszawie.

Expondo Zielona Góra

Zastosowane rozwiązania:

Marki:

Odbiorcy:

Aby spełnić wymagania klienta, wykorzystaliśmy najnowsze technologie audiowizualne i sprzęt najwyższej klasy. Sale konferencyjne zostały wyposażone w: projektory Optoma WU416, telefon konferencyjny Poly Trio 8800 z modułem Visual +, ekran LED P2.5, system wideokonferencyjny Poly RealPresence Group 310 z kamerą EagleEye Acoustic, głośnik kierunkowy Panphonics SSHA60x60, przyłącze stołowe Purelink MediaHUB ENC100, przełącznik matrycowy Purelink PT-MA-HD44UHD, wzmacniacz audio APart Audio Concept 1, głośnik APart Audio CM20DT, monitory Toshiba seria TD-P. Dobrze wykonana realizacja dla Expondo zaowocowała zleceniem na stworzenie systemu AV w kolejnym biurze firmy – znajdującym się w Warszawie.

Sale konferencyjne zostały wyposażone w projektory Optoma o jasności 4200 ANSI – które umożliwiają wyświetlanie wyraźnych prezentacji w każdych warunkach środowiskowych. Urządzenia te zostały połączone z mediaportem marki Purelink (pełniącym m.in. funkcję skalera), wyposażonym w wejścia HDMI, DP, VGA, Audio, USB oraz 2 porty zasilające, które pozwalają na podłączenie i rozbudowanie systemu o kolejne sprzęty oraz akcesoria.

Aby zapewnić wyraźny dźwięk w warunkach akustycznych panujących w sali konferencyjnej, na suficie zostało zainstalowane nagłośnienie instalacyjne marki APart Audio. System wideokonferencyjny został natomiast zbudowany w oparciu o wszechstronne urządzenie Poly TRIO 8800. Dzięki temu wideokonferencje mogły działać w salach bez użycia żadnego dodatkowego sprzętu.

W sali dzielonej wszystkie sygnały video zostały podłączone do matrycy, dzięki czemu klient uzyskał możliwość dowolnej konfiguracji systemu niezależnie od układu przestrzennego. W ten sposób obraz z mediaportu lub z systemu wideokonferencyjnego mógł pojawiać się na obu projektorach – w każdej części sali.

W strefie co-working’owej do stworzenia strefy komunikacyjnej zostały wykorzystane: system Poly RealPresence Group 310, 75-calowy monitor Toshiba, sufitowy głośnik strumieniowy Panphonics. Zastosowanie głośnika Panphonics umożliwiło stworzenie stanowiska konferencyjnego, które pozwala na swobodne prowadzenie rozmów biznesowych bez przeszkadzania pracownikom znajdującym się w tym samym pomieszczeniu.

W lobby został zainstalowany ekran LED o szerokości 4m i rozmiarze pixela P2.5. Dzięki temu obraz wyświetlany w biurze jest wyraźny, jasny, a przede wszystkim zwraca uwagę wszystkich gości odwiedzających siedzibę firmy.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę