Expondo Warszawa

W ramach realizacji, w biurze klienta, zamontowaliśmy: system wideokonferencyjny, ściany wideo, wyświetlacze Digital Signage i systemy projekcji wideo.

Firma Expondo to jeden z największych dystrybutorów i zarazem producentów niszowych produktów potrzebnych m.in. w branży przemysłowej, motoryzacyjnej oraz medycznej. W Warszawie, u zbiegu największych ulic – Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej – znajduje się centrum technologiczne Expondo. To właśnie w tym miejscu zamontowaliśmy systemy AV.

Po ukończeniu systemu AV w siedzibie Expondo w Zielonej Górze klient zwrócił się do nas z prośbą
o implementację podobnych rozwiązań w nowym oddziale mieszczącym się w Warszawie.

W samym sercu centrum technologicznego Expondo, w lobby, miał zostać zainstalowany duży ekran LED. Musiał on być na tyle duży, by przykuwać uwagę gości i jednocześnie nie mógł on zaburzać aranżacji wnętrza. Klient chciał, aby urządzenie to stało się nośnikiem m.in. komunikatów reklamowych skierowanych do gości firmy.


Dwie sale konferencyjne miały natomiast zostać wyposażone w projektory Optoma oraz systemy wideokonferencyjne POLY. Pomieszczenia te docelowo miały stać się pewnego rodzaju mostami wideokonferencyjnymi umożliwiającymi łatwe i szybkie komunikowanie się z pracownikami biur Expondo w Zielonej Górze i Berlinie (które również wyposażyliśmy w podobne rozwiązania AV).

Expondo Warszawa

Zastosowane rozwiązania:

Marki:

Odbiorcy:

Realizacja systemu AV dla oddziału Expondo w Warszawie wymagała zastosowania urządzeń, które umożliwiają szybkie i łatwe uruchamianie wideokonferencji. Niezwykle istotne były również m.in. odpowiednie warunki prowadzenia spotkań zdalnych. Dlatego w biurze znalazły się następujące urządzenia: telefon konferencyjny Poly Trio 8800 z modułem Visual+, wideoterminal Poly RealPresence Group310, głośniki kierunkowe Panphonics SSHA 60×60, przyłącze stołowe Purelink MediaHUB ENC100, projektory Optoma W320UST, mobilny stojak podłogowy Edbak TR51, ekran LED P2.5.

W reprezentacyjnym lobby, pomieszczeniu będącym wizytówką warszawskiego oddziału Expondo, zamontowaliśmy ekran LED o szerokości 4 metrów i pixel pitch’u P2.5. Aby utrzymać spójność aranżacji wnętrza, urządzenie zostało obudowane drewnianą konstrukcją. Dzięki temu ekran naturalnie wtapia się w ścianę.

Taki sposób montażu ekranu uniemożliwiał zastosowanie urządzenia, które byłoby wentylowane przez boczne wywietrzniki. Dlatego zastosowaliśmy urządzenie w technologii LED, które jest chłodzone za pomocą matrycy umieszczonej z przodu ekranu.

Obok lobby, w strefie co-working’owej, stworzyliśmy dwa „okna” wideokonferencyjne wyposażone w następujące urządzenia: wideoterminal Poly RealPresence Group 310, ekrany Toshiba i głośniki strumieniowe Panphonics. Po wdrożeniu systemu AV, pomieszczenia przystosowane do wideokonferencji znajdują się w trzech biurach Expondo: w Zielonej Górze, Berlinie oraz Warszawie. Dzięki temu pracownicy tych oddziałów mogą komunikować się swobodnie ad-hoc bez rezerwowania sal konferencyjnych czy umawiania spotkań.

Sale konferencyjne wyposażyliśmy w systemy wideokonferencyjne Poly Trio 8800 z modułami Visual+. Aby wziąć udział w zdalnym spotkaniu, wystarczy wcisnąć przycisk „join” znajdujący się na ekranie Poly Trio. System wyświetlania obrazu w salach konferencyjnych składa się z projektorów Optoma oraz mediaportów Purelink.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę