Narodowa Galeria Sztuki Zachęta

Wdrożenie skutecznego rozwiązania służącego do komunikacji wizualnej z gośćmi galerii

Mając na uwadze znaczenie nowoczesnych form przykuwania uwagi, zleceniodawca powierzył nam bardzo istotne zadanie: wykonanie projektu i wdrożenie skutecznego rozwiązania pozwalającego na wyświetlanie wyraźnych, przykuwających uwagę treści, którymi można zarządzać zdalnie w czasie rzeczywistym. Aby spełnić oczekiwania klienta, w ramach realizacji dla Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, zastosowaliśmy następujące rozwiązania AV: monitory Digital Signage i system zarządzania treścią.

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta to jeden z najpopularniejszych punktów na mapie atrakcji kulturalnych Warszawy. Realizując misję popularyzacji sztuki współczesnej, instytucja ta regularnie organizuje kreatywne warsztaty, wystawy, spotkania tematyczne w formie stacjonarnej oraz digitalowej. Wydarzenia te prezentują nowe spojrzenie na współczesną poezję, astronomię, malarstwo czy rzemiosło artystyczne, oferując widzom możliwość poznania szeroko pojętej sztuki w jej najlepszym wydaniu.

Zwracając się do nas z prośbą o pomoc, klient poszukiwał nowej formy komunikacji wizualnej. Świeżo wyremontowana przestrzeń biletowa miała stać się miejscem, gdzie goście galerii mogliby zapoznać się z najnowszymi informacjami o ofercie, rozmieszczeniu sal, promocjami czy cenami biletów. Zaproponowane przez nas rozwiązanie AV musiało zatem wyświetlać doskonale widoczne treści, które można dostrzec z odległości kilkunastu metrów.


Dodatkowo klient chciał mieć możliwość łatwego zarządzania wyświetlanymi komunikatami. Wśród najbardziej pożądanych przez zleceniodawcę funkcjonalności znalazły się: sterowanie układem treści, edycja prostych szablonów graficznych, tworzenie zestawień różnych form komunikacji - grafik, filmów oraz tekstu. Monitory musiały być także wyposażone w złącza pozwalające na łatwe przesyłanie danych.


Ze względu na minimalistyczny wystrój strefy biletowej oraz charakterystyczny styl sklepienia łukowego, klient nalegał na montaż sprzętu o stonowanym designie, wyposażonego w jak najcieńsze ramki. Wszystkie elementy wyposażenia i rozwiązania architektoniczne musiały bowiem tworzyć harmonijną całość.

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta

Zastosowane rozwiązania:

Marki:

Odbiorcy:

Aby zrealizować wizję klienta, wykorzystaliśmy monitory bezszwowe LG 55VM5E, które zostały zamontowane na uchwytach ściennych Edbak VWM2157. Uzupełnieniem rozwiązania jest oprogramowanie Digital Signage LG SuperSign.

W świeżo wyremontowanym punkcie kasowo-informacyjnym zamontowaliśmy (w układzie 2×1) 4 profesjonalne monitory bezramkowe LG o przekątnej 55 cali. Wysoka jasność urządzeń wynosząca 500 cd/m2, minimalistyczny design oraz niewielka szerokość ramki (0.9 mm) zapewniają niesamowity efekt wizualny, jakiego oczekiwał klient. Wyświetlacze zamocowane po dwóch stronach kolumny zlokalizowanej w centralnej części przestrzeni kasowej estetycznie uzupełniają wystrój wnętrza i pasują do układu architektonicznego, podkreślając reprezentacyjny charakter pomieszczenia.

Konstrukcja montażowa to sprawdzone, produkowane na zamówienie uchwyty marki Edbak. Dzięki precyzyjnej regulacji zamontowane na nich monitory można szybko i łatwo dopasować do siebie, nie martwiąc się o potencjalne uszkodzenie matrycy. Zazwyczaj cała konstrukcja montażowa przylega płasko do ściany. Tym razem, ze względu na wgłębienie okienne, nie było to możliwe. Produkty Edbak, charakteryzujące się wysoką sztywnością oraz wytrzymałością, doskonale sprawdziły się w tej sytuacji. Bezpiecznie utrzymują one ekrany mimo braku podparcia.

Do wyświetlania i zarządzania treściami wykorzystaliśmy oprogramowanie Digital Signage dostarczone przez producenta monitorów, czyli LG Super Sign. Software ten nie wymaga stosowania zewnętrznych playerów firm trzecich, natomiast dzięki dożywotniej licencji klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów abonamentowych związanych z jego użytkowaniem.

Oprogramowanie LG Super Sign posiada rozbudowaną bazę funkcji i ustawień pozwalających m.in. na wgrywanie plików audio oraz wideo w różnych formatach czy wyświetlanie ich na monitorach w rozmaitych układach z zachowaniem ustalonego wcześniej harmonogramu.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę