Hotel Mercure Mrągowo

Cztery w jednym. To krótkie zdanie wiernie oddaje sposób funkcjonowania systemu audiowizualnego, który wdrożyliśmy w Hotelu Mercure w Mrągowie. W zależności od układu ścian działowych stworzona przez nas sieć AV może działać jak jedno rozwiązanie obejmujące ponad 500-metrową salę bankietową lub jako cztery niezależne od siebie systemy.

Hotel Mercure jest położony pośród bujnych lasów w samym sercu malowniczych Mazur. Z nastrojowej restauracji oraz balkonów rozpościera się widok na piaszczystą plażę, niebieskie jezioro Czos i zielone zagajniki. Na terenie tego 4-gwiazdkowego obiektu wypoczynkowego na gości czekają liczne atrakcje: klub nocny, baseny, boisko piłkarskie, kort tenisowy oraz strefa wellness&spa. To również doskonałe miejsce na eventy branżowe czy szkolenia. Ośrodek hotelowy jest wyposażony w sale konferencyjne oraz audytoria o łącznej powierzchni niespełna 900 metrów kwadratowych.

Oczekiwania klienta: hotel Mercure w Mrągowie


Wygląd. Wdrożony przez nas system AV miał subtelnie uzupełniać wystrój sali bankietowej, tworząc harmonijną całość z pozostałymi elementami wyposażenia oraz układem kolumnowym. Dla klienta bardzo istotne było zachowanie odpowiedniej kolorystyki, a także montaż urządzeń w takich miejscach, by nie rzucały się one w oczy gościom hotelu.


Jakość i moc. System nagłośnienia musiał składać się z wydajnych urządzeń, które byłyby w stanie pokryć dźwiękiem bardzo dużą salę o powierzchni ok. 500 metrów kwadratowych. Przy tym miał on zapewniać krystalicznie czyste brzmienie, aby uczestnicy konferencji mogli bez problemu zrozumieć słowa prelegenta z każdej części pomieszczenia.


Sterowanie. Aby w jak największym stopniu wykorzystać przestrzeń sali bankietowej, system AV musiał działać bez zarzutu w dwóch konfiguracjach. Projektory, ekrany projekcyjne i głośniki miały być na stałe zamontowane w takich miejscach, by można było z nich korzystać zarówno w małej, dzielonej sali (jednej z czterech), jak i w otwartej przestrzeni bankietowej.

Hotel Mercure Mrągowo

Zastosowane rozwiązania:

Marki:

Odbiorcy:

Co inwestor zyskał na współpracy z naszą firmą? Nagłośnienie zapewniające przyjemne dla uszu, donośne brzmienie na powierzchni liczącej ponad 500 metrów kwadratowych. System wideo-projekcyjny gwarantujący doskonałą jakość obrazu i pasujący do wystroju wnętrza. Elastyczny system sterowania z 2 wariantami zarządzania sprzętami. W ramach realizacji projektu AV w Hotelu Mercure w Mrągowie wykorzystaliśmy następujące urządzenia: projektory lampowe Optoma EH512, ekrany projekcyjne Adeo BASIC, głośniki JBL 8124, wzmacniacz Crown CDI 4|300, mikrofony AKG WMS420 i matrycę z procesorem DSP marki BSS BLU100.

System projekcji wideo wdrożony i zintegrowany w sali bankietowej Hotelu Mercure w Mrągowie składa się z 4 projektorów lampowych Optoma EH512 o jasności 5000 ANSI oraz rozdzielczości Full HD. Wysoki kontrast na poziomie 1:5000 sprawia, że wyświetlane treści mają wyraźne krawędzie, a kolory są głębokie i czyste. Dzięki temu uczestnicy konferencji mogą z łatwością odczytać tekst prezentowany na tkaninie projekcyjnej. Szeroka kompatybilność pozwala na połączenie rzutników ze starszymi komputerami czy laptopami, natomiast obsługa wielu formatów wideo umożliwia prezentację nawet niektórych materiałów archiwalnych.

W zaaranżowanych przestrzeniach często nie da się ustawić projektora w 100% równolegle względem ekranu projekcyjnego. To z kolei zawęża zakres możliwych do wykorzystania urządzeń lub w skrajnych przypadkach wymaga zmiany miejsca montażu. Z podobną trudnością spotkaliśmy się w sali bankietowej Hotelu Mercure. Dlatego wybraliśmy rzutniki z funkcją regulacji pionowego przesunięcia obiektywu, co pozwoliło nam na skierowanie wiązki na ekran pod odpowiednim kątem (oczywiście zachowując pokrycie całej tkaniny). Kolorystyka oraz design projektorów zostały dobrane tak, aby uzupełniały one elegancką aranżację wnętrza. Ponadto zamontowaliśmy je na wysuwanych z sufitu windach projekcyjnych, dzięki czemu nie rzucają się one w oczy. Obraz jest wyświetlany na 4 białych ekranach projekcyjnych Adeo Screen BASIC o rozmiarze 400 i 300 cm.

Wchodząc do sali bankietowej, wszyscy goście słyszą przyjemne, głębokie melodie, które tworzą wyjątkowy klimat tego miejsca. W pomieszczeniu zamontowaliśmy 36 pełnozakresowych głośników JBL 8124. Ich moc została spotęgowana przez 4-kanałowy wzmacniacz CROWN CDI4|300. Dzięki temu donośny dźwięk dociera do wszystkich zakamarków tej ogromnej sali. Ponadto, do zmiany efektów muzycznych, obsługa hotelu ma do dyspozycji matrycę z procesorem DSP marki BSS (BLU100). Dopełnieniem systemu nagłośnienia są 4 mikrofony bezprzewodowe AKG WMS420 z systemem antenowym, które pozwalają na prowadzenie szkoleń oraz wydarzeń okolicznościowych.

Urządzenia zostały zamontowane w takich miejscach, by można było z nich korzystać w dwóch układach przestrzennych: otwartej sali bankietowej oraz przy podziale na 4 mniejsze pomieszczenia. Cała infrastruktura AV jest sterowana z poziomu systemu AMX. Przy każdym z potencjalnych pokoi zainstalowaliśmy panele ścienne pozwalające na niezależne zarządzanie każdą częścią sali. Przy głównym ekranie projekcyjnym znajduje się dodatkowy przycisk służący do łączenia sieci audiowizualnej. Po wciśnięciu go uruchamia się tylko główny projektor z ekranem, natomiast system audio łączy wszystkie strefy w jedną.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę