Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

System audiowizualny, który zamontowaliśmy i zintegrowaliśmy w siedzibie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, składa się z wyświetlaczy Digital Signage LG Business Solutions, uchwytów EDBAK oraz systemu zdalnego zarządzania treścią EVEO URVE.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny to hub organizacji biznesowo-naukowych mieszczący się w Gdyni. Jego misją jest wspieranie innowacji oraz projektów wykorzystujących zaawansowane technologie. W budynku znajduje się ponad 250 firm działających w branży ochrony środowiska, IT, robotyki i wielu innych. Ich przedstawiciele w siedzibie centrum biznesowego mogą konsultować swoje pomysły i rozwiązania z naukowcami, pasjonatami, inżynierami, a także z innymi przedsiębiorcami.

Klient zlecił nam utworzenie i integrację systemu audiowizualnego, którego zadaniem miało być wyświetlanie listy firm znajdujących się na danym piętrze siedziby Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Zleceniodawca pragnął, aby na każdym poziomie budynku znajdowały się monitory przystosowane do pracy w trybie portretowym (w pionie) i wyświetlające informacje o tym, gdzie dokładnie znajdują się kolejne biura.


Cały system miał być zintegrowany w taki sposób, by mógł nim zarządzać zdalnie jeden pracownik, który docelowo miał być odpowiedzialny m.in. za wymianę grafik na pulpitach oraz włączanie i wyłączanie monitorów.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Zastosowane rozwiązania:

Marki:

Odbiorcy:

Aby zapewnić klientowi oraz osobom odwiedzającym park możliwość sprawdzenia informacji
o rozmieszczeniu biur, wykorzystaliśmy urządzenia, które doskonale sprawdzają się podczas wyświetlania różnego rodzaju komunikatów i połączyliśmy je z systemem zarządzania treścią. W ramach realizacji systemu AV wykorzystaliśmy: monitory LG, uchwyty EDBAK, system zarządzania treścią EVEO URVE.

Na wszystkich 6 piętrach budynku zainstalowaliśmy łącznie 51 punktów wyświetlania. Zamontowane urządzenia są odporne na działanie kurzu, mogą pracować nawet przez kilkanaście godzin dziennie bez przerwy i, co najważniejsze, można je szybko połączyć z rozmaitymi sprzętami audio-wideo. To pozwala na sprawną integrację oraz zarządzanie systemem składającym się z wielu urządzeń z poziomu jednego stanowiska. Monitory zostały zamontowane pionowo na przystosowanych do tego typu instalacji uchwytach EDBAK.

Ponadto w siedzibie klienta zaimplementowany został system zarządzania treścią EVEO URVE, który następnie zintegrowaliśmy z monitorami LG. Do każdego z tych urządzeń został podłączony player multimedialny systemu URVE umożliwiający łączenie się
z zainstalowanym na serwerze klienta oprogramowaniem zarządzającym.

Za pomocą oprogramowania zarządzającego delegowany do tego zadania pracownik firmy może wyświetlać na wszystkich monitorach zainstalowanych w budynku m.in. grafiki, filmy, komunikaty reklamowe oraz informacje o pogodzie. Oprogramowanie dostarcza  operatorowi również dane o rozmieszczeniu każdego z monitorów, umożliwia ustawienie czasu automatycznego włączania i wyłączania systemu, a także pozwala zdalnie sprawdzić,
czy wszystkie urządzenia działają poprawnie.

Całym systemem wyświetlania treści może zarządzać jedna osoba, jednak jeśli pojawi się taka potrzeba, klient może łatwo przyznać dostęp do oprogramowania wielu pracownikom,
a nawet przydzielać różne uprawnienia poszczególnym działom. W efekcie, przykładowo, specjaliści ds. marketingu mogą posługiwać się systemem jedynie do edycji treści, natomiast administrator IT może mieć dostęp do wszystkich funkcji konfiguracyjnych.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę