Sąd Najwyższy

W ramach realizacji AV w sali posiedzeń Sądu Najwyższego zamontowaliśmy system projekcji wideo składający się z rzutników lampowych. Dobierając urządzenia, musieliśmy uwzględnić takie czynniki jak jasność pomieszczenia, rozmieszczenie ekranów projekcyjnych oraz odległość między miejscem montażu rzutników i ekranami.

Sąd Najwyższy to najważniejszy filar polskiego systemu sądowniczego. Instytucja ta została utworzona w 1917 roku i od tamtego czasu zajmuje się wykonywaniem czynności określonych w Konstytucji RP oraz ustawach. Do najważniejszych obowiązków Sądu Najwyższego należą: orzekanie w sprawie ważności wyborów do Sejmu, Senatu oraz wyborów prezydenckich, opiniowanie aktów normatywnych oraz rozstrzyganie budzących wątpliwości zagadnień prawnych.

Podczas obrad nad sprawami wagi państwowej jakość wyświetlanych materiałów graficznych musi być doskonała. Wymaga tego zarówno kultura badania spraw w tak reprezentacyjnym miejscu jak Sąd Najwyższy, jak i wydajność podejmowania kluczowych decyzji. Kiedy klient zwrócił się do nas z prośbą o pomoc, w sali posiedzeń znajdowały się rzutniki zamontowane przez poprzedniego wykonawcę systemu audiowizualnego. Moc projektorów nie odpowiadała jednak charakterystyce przestrzeni, co skutkowało tym, że wyświetlany przez nie obraz był niewyraźny i zbyt ciemny.


Naszym zadaniem był wybór, a następnie montaż takich rzutników, które w bardzo jasnym pomieszczeniu będą zawsze zapewniać nienaganny obraz. Bogate kolory, nasycone czernie i najmniejsze detale musiały być widoczne z każdej części sali, dla wszystkich zgromadzonych osób. Oprócz doskonałej jakości obrazu zleceniodawca wymagał niezawodności urządzeń – musiały one zatem pochodzić od dostawcy sprawdzonego oraz docenianego za wytrzymałość produktów.

Sąd Najwyższy

Zastosowane rozwiązania:

Marki:

Odbiorcy:

Wybierając rzutnik, stanęliśmy przed trudnym dylematem. Urządzenie miało bowiem mieć nie tylko dużą jasność, aby wyświetlać treści przy znacznej ilości światła słonecznego, ale także musiało generować wyraźny obraz ze znacznej odległości (klient zdecydował, że projektor będzie zamontowany na suficie, w odległości kilku metrów od ekranów projekcyjnych). Nasz wybór padł na sprawdzoną, cieszącą się uznaniem markę NEC i projektor lampowy P554U.

Jasność na poziomie 5300 ANSI pozwala na wyświetlanie wyraźnych, bogatych kolorystycznie treści w pomieszczeniach o umiarkowanym nasłonecznieniu. Klient, aby zwiększyć widoczność prezentacji, może również skorzystać z systemu opuszczanych rolet okiennych, co pozwala na delikatne przyciemnienie sali. Rozdzielczość WUXGA 1920×1200 w połączeniu z zoomem 1.6x oraz automatycznym dostosowaniem geometrii obrazu zapewnia szczegółowy obraz nawet podczas projekcji z odległości 12 metrów. Wybrany przez nas sprzęt dobrze spełnia swoją funkcję i nie obciąża budżetu klienta.

W sali posiedzeń Sądu Najwyższego, podczas rozpraw i dyskusji plenarnych, na obu ekranach projekcyjnych bardzo często wyświetlane są te same treści. Z tego powodu zamontowane przez nas projektory zostały zintegrowane ze znajdującym się w pomieszczeniu rozdzielaczem sygnału, który pozwala na prezentowanie bliźniaczego obrazu na obu ekranach w tym samym czasie.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę