TM Toys

System AV wdrożony w siedzibie TM Toys miał spełniać ściśle określone przez klienta wytyczne: umożliwiać wyświetlanie treści w jasnych pomieszczeniach, pozwalać na prowadzenie prezentacji bezprzewodowej, a także musiał być gotowy do użycia ad-hoc bez konieczności korzystania z komputerów. Z tego powodu w instalacji dla firmy TM Toys zastosowaliśmy następujące rozwiązania: wideokonferencję, systemy projekcji wideo, współpracę bezprzewodową.

TM Toys to największy w Europie Centralnej producent i sprzedawca zabawek licencyjnych oraz własnych linii produktowych. Firma ta posiada ogromne doświadczenie w zdywersyfikowanej logistyce importu z Chin i krajów Dalekiego Wschodu. To właśnie w tych regionach powstają autorskie projekty TM Toys, które są następnie dystrybuowane na rynkach europejskich w krajach takich jak Węgry, Czechy i Rumunia. Zabawki tej firmy można znaleźć w niemal wszystkich sieciach handlowych, w tym m.in. w Empiku oraz SMYKU.

Nowo zaprojektowana sala konferencyjna miała stać się miejscem zdalnych spotkań pracowników oraz partnerów biznesowych firmy TM Toys. W pomieszczeniu tym docelowo będą odbywać się zarówno rozmowy zaplanowane z wyprzedzeniem, jak i organizowane ad-hoc. Z tego powodu klient zwrócił się do nas z prośbą o wdrożenie systemu wideokonferencyjnego umożliwiającego łączenie się ze współpracownikami bez wykorzystania dodatkowych komputerów; wszelkie niezbędne urządzenia miały znajdować się w sali, gotowe do uruchomienia w każdej chwili. Zleceniodawca zaznaczył, że wdrożone rozwiązanie ma pozwalać na prowadzenie spotkań zdalnych za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.


Ze względu na przeszklone ściany oraz dużą ilość światła dziennego w pomieszczeniu, niezwykle istotne było dobranie odpowiedniego systemu projekcyjnego. Wyświetlane za jego pomocą prezentacje oraz listy uczestników spotkań musiały być doskonale widoczne w każdych warunkach. Dla klienta priorytetem była również doskonała jakość dźwięku.

TM Toys

Zastosowane rozwiązania:

Marki:

Odbiorcy:

Utworzenie systemu projekcyjnego wyświetlającego treści w sali, do której przedostaje się dużo światła dziennego, było nie lada wyzwaniem. Wybór projektora musiał być dobrze przemyślany, gdyż urządzenie o zbyt o małej jasności ANSI mogłoby nie być w stanie wyświetlić dostatecznie widocznych prezentacji. Kluczowy był również dobór urządzeń do prezentacji bezprzewodowej oraz systemu wideokonferencyjnego. Z tego powodu postawiliśmy na następujące urządzenia: zestaw wideokonferencyjny Poly + HP SRS Bundle, ekran rozwijany Adeo Professional, bezprzewodowy system prezentacji Kramer Via Go i projektor NEC P554U.

 

Sala konferencyjna, w której mieliśmy wdrożyć system projekcyjny, miała dwie przeszklone ściany, przez które do pomieszczenia przedostawało się dużo światła dziennego. Dlatego w pokoju spotkań zamontowaliśmy projektor NEC P554U o rozdzielczości WUXGA i jasności 5300 ANSI. Model ten umożliwia klientowi wyświetlanie wyraźnych treści w słoneczny dzień. Uzupełnieniem systemu projekcyjnego jest ekran rozwijany Adeo Professional.

System bezprzewodowej prezentacji Kramer Via Go pozwala na strumieniowe przesyłanie wideo w jakości HD –  bez korzystania z komputera. W razie potrzeby pracownicy TM Toys mogą jednak wyświetlać treści także ze stacji roboczych i laptopów, podłączając je za pomocą kabla HDMI do mediaportu znajdującego się w stole konferencyjnym.

Aby umożliwić klientowi organizowanie wideokonferencji, w sali spotkań zamontowaliśmy system Poly z kamerą obrotową typu PTZ (Pan-Tilt-Zoom), sterowaną w pionie i poziomie, oraz wyposażoną w 12-krotny zoom optyczny Eagle Eye IV 12x. System Poly został również rozbudowany o telefon konferencyjny Trio 8800 i jednostkę centralną w postaci miniPC. Dzięki wdrożonemu przez nas rozwiązaniu klient, zgodnie z życzeniem, ma możliwość prowadzenia rozmów za pośrednictwem popularnej aplikacji Microsoft Teams Room.

Sterowanie systemem wideokonferencyjnym odbywa się z poziomu dotykowego panelu stołowego. Interfejs jest bardzo intuicyjny. Aby dołączyć do zaplanowanego spotkania, wystarczy wcisnąć przycisk „join” znajdujący się na pulpicie. Za pomocą interfejsu operator może również wyszukiwać użytkowników wewnętrznych i zewnętrznych oraz nawiązywać połączenia zdalne ad-hoc.

Na suficie zostały zainstalowane dwa głośniki marki Ecler, które odpowiadają za nagłośnienie pomieszczenia podczas konferencji. Urządzenia te generują przyjemny dla ucha dźwięk pozbawiony szumów. Uczestnicy wideokonferencji wyraźnie słyszą każde słowo osoby znajdującej się po drugiej stronie ekranu, co wpływa pozytywnie na wydajność pracy i przyspiesza prowadzenie procesów w firmie.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę