Klub Bankowca Związku Banków Polskich

Elastyczny, łatwy w obsłudze i mobilny. Te trzy określenia najlepiej oddają zalety systemu audiowizualnego wdrożonego w Klubie Bankowca Związku Banków Polskich.

Technologie AV, które zamontowaliśmy w tym reprezentacyjnym miejscu, musiały działać bez zarzutu w różnych lokalizacjach i układach przestrzeni. Docelowo klient chciał z nich korzystać w dzielonej sali konferencyjnej, a niektóre urządzenia miały być przenoszone oraz błyskawicznie uruchamiane w kolejnych pomieszczeniach.

Informacje o naszym zleceniodawcy


Klub Bankowca Związku Banków Polskich to organizacja samorządowa o ponad 20-letniej historii. Na jej terenie odbywają się wydarzenia tematyczne związane ze światem finansów: konferencje branżowe, panele dyskusyjne, szkolenia oraz celebracje jubileuszy. Misją instytucji jest krzewienie wiedzy i wzmacnianie relacji między młodszymi oraz doświadczonymi adeptami bankowości. Klub znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym budynku położonym w malowniczej, nadwiślańskiej części stolicy.

Oczekiwania klienta


Moc i zakres działania. Zgromadzenia odbywające się w głównej sali spotkań Klubu Bankowca niekiedy liczą 120 osób. Pomieszczenie ma aż 20 metrów długości i niemal 7 metrów szerokości. Dlatego wdrożony w tym pokoju system wideokonferencyjny musiał doskonale radzić sobie z przesyłaniem wideo oraz audio na znaczne odległości. Dodatkowo klient zażyczył sobie, aby w sali znalazły się kamery z dużym, najlepiej bezstratnym zoomem.


Układ przestrzeni. Docelowym miejscem montażu systemu AV miała być sala dzielona na dwa mniejsze pokoje za pomocą mobilnej ściany działowej. Z tego powodu bardzo istotne było, aby wdrożone technologie elastycznie dopasowywały się do układu przestrzeni.


Łatwość obsługi. Zamontowany w sali konferencyjnej sprzęt AV musiał być na tyle intuicyjny w obsłudze, by mogły się nim posługiwać osoby, które nie miały wcześniej do czynienia ze zintegrowanymi systemami wideokonferencyjnymi.


Kompatybilność. Nasz klient zażyczył sobie, aby system wideokonferencyjny był kompatybilny z platformą komunikacyjną Cisco Webex, z której korzystają pracownicy Klubu Bankowca. Dodatkowo wdrożone przez nas rozwiązania musiały integrować się z zamontowanym wcześniej w sali systemem audio m.in. z głośnikami sufitowymi, przewodowym systemem dyskusyjnym Bosch oraz doręcznymi mikrofonami bezprzewodowymi (a także z technologiami analogowymi).

Klub Bankowca Związku Banków Polskich

Zastosowane rozwiązania:

Marki:

Odbiorcy:

Aby spełnić wszystkie wymagania klienta, przeprowadziliśmy szczegółowe testy wybranych rozwiązań wideokonferencyjnych. Ostatecznie, po uzgodnieniu detali z naszym zleceniodawcą, w Klubie Bankowca wdrożyliśmy następujące urządzenia: wideoterminal POLY G7500 z panelem dotykowym TC8, kamerę EagleEye IV z 12-krotnym zoomem, profesjonalny telefon konferencyjny POLY Trio 8500 z modułem rozszerzającym Visual+, a także kamery EagleEye CUBE USB.

Kamera PTZ Poly Eagle Eye IV jest wyposażona w 12-krotny zoom optyczny. Duży zasięg pozwala śledzić twarze uczestników spotkania z odległości kilkunastu metrów. Rozdzielczość Full HD, funkcja panoramowania i pochylania obiektywu sprawiają, że model ten doskonale nadaje się do pomieszczeń o nietypowym układzie, w tym do dzielonych sal spotkań. Sprzęt jest wyposażony w złącze USB, więc można go przenosić oraz podłączać w różnych zakamarkach pokoju. Obraz z wideokonferencji jest wyświetlany na jednym lub dwóch ekranach projekcyjnych.

Wideokonferencja jest obsługiwana bezprzewodowo za pomocą dotykowego, 8-calowego panelu sterowania TC8. To urządzenie zdejmuje z barków pracowników ciężar obsługi systemu, pozwalając lepiej skupić się na rozmówcach. Intuicyjny interfejs o wysokiej rozdzielczości służy do dołączania oraz rozpoczynania spotkań online, a także włączania funkcji współdzielenia treści. Dzięki integracji z kalendarzem firmowym wystarczy kliknąć jeden przycisk, aby nawiązać połączenie z właściwym zespołem bądź pracownikiem.

Drugim pomieszczeniem, które przystosowaliśmy do prowadzenia spotkań online, jest 6-osobowy gabinet. Tutaj wdrożyliśmy zestaw wideokonferencyjny Poly Trio 8500 – urządzenie typu „all-in-one” składające się z panelu dotykowego, głośników i mikrofonów. Sprzęt został rozszerzony o moduł Visual+ pozwalający na połączenie systemu z przenośnymi kamerami Cube USB. Tak skonfigurowane rozwiązanie jest na co dzień wykorzystywane w sali prezesa. W każdej chwili klient może jednak przenieść zestaw do innego pokoju. Całość jest kompatybilna z oprogramowaniem Cisco Webex.

W mniejszych gabinetach częstym problemem jest nieodpowiednie kadrowanie. Kiedy kamera jest ustawiona blisko uczestników spotkania, najczęściej obiektyw nie jest w stanie objąć ich wszystkich. Urządzenia Eagle Eye Cube USB mają szeroki kąt widzenia 120 stopni, 5-krotny zoom cyfrowy oraz funkcję auto-kadrowania. Dzięki temu na ekranie zawsze widoczni są wszyscy pracownicy biorący udział w konferencji (nie pojawia się efekt oddalenia od kamery).

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę