Hotel BoniFaCio Spa & Sport Resort

W ramach systemu AV wdrożonego w hotelu BoniFaCio Spa & Sport Resort w Sochocinie wdrożyliśmy system nagłośnienia przestrzeni konferencyjnych.

BoniFaCio Spa & Sport Resort to 4-gwiazdkowy hotel, który powstał z myślą o wypoczynku w leśnej głuszy. Pośród zielonych łąk, na trasach rowerowych oraz w rozległych zagajnikach okalających obiekt można całkowicie odciąć się od zgiełku miasta. W ramach oferty obiektu klienci mogą skorzystać z rozbudowanej architektury sportowej, zaplecza wellness czy programów profesjonalnych fizjoterapeutów oraz instruktorów fitnes. Hotel znajduje się w Sochocinie, 80 km od centrum Warszawy.

Klient oczekiwał funkcjonalnego systemu nagłośnienia podzielonego na 4 strefy. Priorytetem
dla zleceniodawcy była możliwość niezależnego sterowania dźwiękiem w każdej ze stref oraz wyraźne brzmienie wszystkich zamontowanych w obiekcie głośników.


Jednym z wyzwań, jakim musieliśmy sprostać w ramach tej realizacji, był wybór głośników do strefy SPA – przestrzeni o podwyższonej wilgotności, w której panuje wysoka temperatura. W takich warunkach dobrze sprawdzają się wybrane urządzenia audio, posiadające wysoką klasę szczelności IP, dlatego dobór urządzeń zapewniających odpowiedni stopień ochrony przed wilgocią był w tym przypadku kluczowy.

Hotel BoniFaCio Spa & Sport Resort

Zastosowane rozwiązania:

Odbiorcy:

W hotelu powstały 4 strefy nagłośnienia z niezależnym systemem sterowania, a także strefa audio w SPA, w których wykorzystane zostały urządzenia belgijskiej marki Apart Audio: matryca audio Apart Audio ZONE4, głośniki sufitowe Apart Audio CMAR8T, głośniki instalacyjne Apart Audio CMX20DT, wzmacniacz Apart Audio REVAMP4120T, player Apart Audio PC1000RMKII i player Apart Audio PCR3000R.

W ramach projektu stworzyliśmy 4 strefy nagłośnienia wyposażonego w niezależną regulację głośności i możliwość wyboru źródła dźwięku w każdej ze stref. Spośród bogatej oferty głośników i elektroniki wybraliśmy rozwiązania marki Apart Audio – ze względu na rozbudowane możliwości konfiguracji, jakie oferują te urządzenia.

Sercem systemu nagłośnieniowego jest 4-strefowa matryca miksująca ZONE4 rozbudowana o dedykowane do każdej strefy panele sterujące ZONE4R. W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza w strefie Spa & Wellness zastosowane zostały 8-calowe, dwudrożne głośniki CMAR8T-W. Urządzenia te mają klasę szczelności IP65, więc są one odporne na działanie wody morskiej i chlorowanej oraz wpływ wysokiej temperatury. W tym miejscu warto podkreślić, że wiele komponentów głośnikowych nie jest w stanie sprostać warunkom panującym w strefie SPA. Z tego powodu wybór odpowiednich produktów był kluczowy. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom APart Audio udało nam się stworzyć nagłośnienie, które zapewnia czyste brzmienie nawet w trudnych warunkach.

W pozostałych pomieszczeniach zainstalowaliśmy flagowe, bezramkowe głośniki instalacyjne CMX20DT z serii CM Design. Zapewniają one głęboki i czysty dźwięk podczas odtwarzania mowy oraz muzyki. Rozwiązanie Apart-Quick Fit pozwoliło na łatwy, szybki i stabilny montaż końcówek przewodu głośnikowego w zacisku głośnikowym. Wszystkie głośniki zasilane są przez 4-kanałowy wzmacniacz mocy REVAMP4120T zapewniający po 120W mocy na każdy kanał.

Za źródło dźwięku posłużyły trzy uniwersalne odtwarzacze DVDaudio/CD/MP3 – PC1000RMKII wyposażone w port USB i gniazdo na  karty SD. Dzięki temu klient ma możliwość odtworzenia aż 9 999 utworów. Domyślnym nośnikiem muzyki jest w tym przypadku płyta CD, jednak w momencie, gdy napęd CD jest nieaktywny, urządzenie automatycznie wyszukuje zasoby z gniazd SD i USB. Dodatkowo zastosowany został jeden wielkoformatowy odtwarzacz PCR3000R z wbudowanym tunerem DAB/FM oraz łącznością Bluetooth.

Dzięki takiej ilości playerów klient ma możliwość wyboru niezależnego źródła dźwięku w każdej z 4 stref. System nagłośnienia został zamontowany w szafie rack znajdującej się w pomieszczeniu technicznym.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę