Control roomy w biznesie: dlaczego to właśnie one są przyszłością wielkich przedsiębiorstw?

Chciałbyś szybciej analizować ogromne zbiory danych, by podejmować trafniejsze decyzje biznesowe? Control Room to rozwiązanie wyposażone w urządzenia i oprogramowanie, dzięki którym zwiększysz efektywność operacyjną nawet o 50%, skuteczniej opracujesz długoterminową strategię rozwoju, a także zażegnasz kryzysy, zanim wpłyną one negatywnie na przedsiębiorstwo.


Niespełna 10 lat temu największą bronią w walce o klienta była niska cena. Później dołączyły do niej jakość usług oraz wizerunek marki. Czynniki te wciąż pozostają ważne, jednak obecnie firmy, które chcą jeszcze skuteczniej pomnażać zyski, wyprzedzając konkurencję, zaczynają dostrzegać, że ich przewaga kryje się za murem ogromnych zbiorów danych.


Czym jest control room?


Control room to pomieszczenie, w którym wdrożone zostały zintegrowane ze sobą urządzenia oraz specjalne oprogramowanie potrzebne do analizy silosów danych. Dzięki nim możesz wyświetlać, monitorować, a także zarządzać rozbudowanymi wskaźnikami, tabelami czy wykresami.

Elementem control roomu odpowiedzialnym za graficzną prezentację źródeł danych jest ściana wideo składająca się z kilku monitorów bezramkowych o wysokiej rozdzielczości i dużym kontraście. Dzięki nim wszelkie raporty czy tabele są doskonale widoczne dla operatora oraz uczestników spotkania, nie pozostawiając miejsca na domysły.


Informacje pojawiają się na wideowallu dzięki procesorom do ścian wizyjnych. Urządzenia te przechwytują sygnały, a także pozwalają wyświetlać je w odpowiedniej konfiguracji na ścianie monitorów.


Operator musi mieć możliwość zmiany układu treści, tworzenia funkcji alertów czy kontrolowania napływających danych. Dlatego ostatnim elementem rozwiązania jest oprogramowanie przeznaczone na potrzeby centrów danych. To właśnie ono na bieżąco monitoruje informacje z systemów informatycznych czy produkcyjnych, wyświetla powiadomienia oraz pozwala zarządzać wskaźnikami.5 zalet firmowych centrów danych


Trafniejsze decyzje biznesowe


Control room to narzędzie, które pomoże kadrze managerskiej oraz dyrektorom podejmować lepsze decyzje. Wgląd w kompletne informacje na temat sprzedaży, wykorzystania zasobów, procesów logistycznych w połączeniu z doświadczeniem i szeroką perspektywą zaowocują skuteczniejszymi strategiami rozwoju, łatwiejszym określaniem szans oraz ryzyk, a także szybszą monetyzacją nakładów pracy.


Nawet 50% oszczędności dzięki analizie mediów i pracy


Za pomocą rozwiązań wdrożonych w control roomie będziesz kontrolować i modyfikować efektywność maszyn oraz pracowników. Dzięki temu, że monitorowaniem infrastruktury zajmie się oprogramowanie, oddelegujesz personel do innych zadań. Dodatkowo łatwiej wprowadzisz zmiany w konfiguracji maszyn, by wykorzystać ich pełny potencjał bądź zredukować ilość pobieranej przez nie energii.


Łatwiejsza analiza silosów danych


Na ścianie wideo możesz w tym samym czasie wyświetlić różne źródła danych, dowolnie je ze sobą zestawiać i porównywać. Wideowall składa się z dużych (najczęściej przekątna wynosi +/- 55 cali), nowoczesnych ekranów o wysokiej rozdzielczości, więc nie przeoczysz żadnej informacji. Analiza dużych zbiorów wskaźników staje się znacznie prostsza.


Większe bezpieczeństwo


Software wykorzystywany w control roomach nie służy jedynie do graficznej prezentacji danych - jest on wyposażony w specjalne alerty. Oprogramowanie na bieżąco monitoruje i aktualizuje informacje, stan maszyn produkcyjnych czy trasę floty. Jeśli wskaźniki odbiegają od wyznaczonych bezpiecznych założeń, na ścianie wideo natychmiast pojawi się powiadomienie. W ten sposób możesz zażegnać nadchodzący, nieprzewidziany kryzys, zanim wpłynie on negatywnie na firmę.


Pełna kontrola nad stanem firmy


Centrum danych to jedyne rozwiązanie, które pozwala tak skutecznie kontrolować stan przedsiębiorstwa. Wdrażając tego typu systemy, polecamy produkty mające jak największą kompatybilność z aplikacjami biznesowymi. Dzięki nim będziesz mógł przekazać na ścianę wideo kompleksowe dane obrazujące stan poszczególnych działów, a także określonych zakresów ich działalności.


W jakich branżach control roomy mają największe zastosowanie?


Control roomy w pierwszej kolejności możemy określić jako produkt dla biznesu: małych, średnich i dużych firm oraz korporacji zajmujących się ochroną mienia, produkcją, obsługą OZE czy wydobywaniem surowców. Prawda jest jednak taka, że centra danych doskonale sprawdzą się w wielu gałęziach przemysłu, a popyt na nie wciąż rośnie. Dlatego można je znaleźć także w przedsiębiorstwach działających w branży spożywczej, transporcie, a nawet w IT.


Jeśli zainteresował Cię temat control roomów, masz pytania bądź chciałbyś wdrożyć podobne rozwiązanie w swojej firmie, nie wahaj się. Skontaktuj się z nami.


Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę