Czym jest system Smart Office i jak można go wykorzystać w firmie?

W 2020 roku rynek Smart Office globalnie warty był ponad 31 miliardów dolarów. Wielu analityków zwiastuje, że inteligentne biura w najbliższych latach staną się standardem, a wartość samego rynku potroi się przez następną dekadę. Czym jest Smart Office, jakie korzyści niesie przedsiębiorcom i dlaczego warto poświęcić mu uwagę?

Smart Office, czyli nowy wymiar organizacji pracyNa szczeblu top managementu prestiżowych przedsiębiorstw i instytucji coraz częściej mówi się, że nadchodzi epoka Smart Office. Przyspieszenie zmian technologicznych wywołane pandemią oraz wejście na rynek pracy pokolenia Z, które ceni możliwość wykonywania obowiązków służbowych z dowolnego miejsca na świecie, poskutkowało wprowadzeniem na szeroką skalę systemu hybrydowego …


Praca hybrydowa w inteligentnym biurze


Rozwiązanie określane mianem Smart Office pozwala w bardziej efektywny sposób zarządzać przestrzenią biurową, ograniczając jednocześnie koszty tej czynności. Dzięki niemu zarezerwujesz biurko, salę konferencyjną czy miejsce parkingowe. Obejrzysz mapę piętra budynku oraz drogę prowadzącą do określonego pomieszczenia, sprawdzisz status pracownika, a nawet prześlesz notyfikację podwładnym. Wszystko to bez wychodzenia z domu, za pomocą telefonu bądź komputera.


System, który w branży AV określamy mianem inteligentnego biura, to rozbudowana infrastruktura składająca się m.in. z dedykowanej aplikacji, na przykład URVE Smart Office, Sony Teos czy Zonifero, a także dodatkowych urządzeń takich jak panele rezerwacyjne.


Jak działa system Smart Office?


Aplikacja Smart Office może być zainstalowana na smartfonie, laptopie bądź stacji roboczej. Za jej pomocą sprawdzisz m.in. dostępność biurek i sal konferencyjnych, dowiesz się, gdzie znajduje się Twój współpracownik oraz obejrzysz mapę budynku. Na Twoje życzenie zintegrujemy aplikację z oprogramowaniem korporacyjnym m.in. Microsoft Teams, Outlook, Jira czy Slack. Dzięki temu z poziomu jednego pulpitu będziesz korzystać z funkcji takich jak m.in. wysyłanie powiadomień oraz zgłoszeń, a także zarezerwujesz pokój konferencyjny z poziomu firmowego kalendarza.

Jako uzupełnienie systemu w biurze montowane są dotykowe panele służące do rezerwacji sal konferencyjnych (Eveo URVE/NASO czy JOAN). Urządzenia te instalujemy na ścianach, szklanych powierzchniach, przed pokojami spotkań bądź w lobby. Wyświetlacze prezentują dane o dostępności wszystkich pomieszczeń. Za ich pomocą wprowadzisz nową rezerwację oraz zmienisz status wybranej sali. Panele są wyposażone w kolorowe diody LED, które - przybierając kolor czerwony, pomarańczowy bądź zielony - informują o tym, czy sala jest wolna.


Zalety Smart Office w pigułce:


Biuro staje się bardziej przyjazne dla pracowników


W firmie wykorzystującej system Smart Office personel nie traci czasu na błądzenie po piętrze w poszukiwaniu dostępnego biurka czy pokoju. Lokalizacja pomieszczeń, działów, a nawet wybranych pracowników jest pokazana na mapie, która prowadzi użytkownika prosto do celu.


Usprawnienie procesów związanych z organizacją spotkań


Korzystając z systemu Smart Office, unikasz konfliktów wynikających m.in. ze zdublowanych rezerwacji sali konferencyjnej. Nie musisz dzwonić do przełożonego ani kontaktować się ze współpracownikami, by sprawdzić, czy dane pomieszczenie jest dostępne.


Większa elastyczność całej organizacjiSmart Office pozwala w bezbolesny sposób wprowadzić model pracy hybrydowej bądź kulturę hot-deskingu. Dzięki odpowiednim narzędziom pracownicy będą mogli samodzielnie zarządzać dostępnymi zasobami.


Optymalizacja aranżacji biura


Smart Office daje Ci dostęp do najróżniejszych danych: czasu wykorzystania sal konferencyjnych, obecności personelu, popularności biurek. Te informacje mogą stać się impulsem do zmiany aranżacji wnętrza czy wyposażenia, by pracownicy chętniej korzystali z dostępnych zasobów.


Bądź Smart i pracuj w inteligentnym biurze


Jeśli system Smart Office wydaje Ci się interesujący i chcesz dowiedzieć się więcej o dostępnych produktach bądź wdrożyć podobne rozwiązanie w swojej firmie, skontaktuj się z nami.


Systemy Smart Office z sukcesem wdrożyliśmy w biurach uznawanych firm takich jak Fracthon, Gatx Rail Poland czy Assa Abloy.


Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę