SYSTEMY PROJEKCJI WIDEO

Wdrożenie systemu wideoprojekcyjnego w Związku Banków Polskich

Systemy projekcji wideo to rozwiązania, w których skład wchodzą projektory i ekrany projekcyjne, a także wyspecjalizowane akcesoria montażowe takie jak windy sufitowe. Urządzenia te stają się standardowym wyposażeniem rozwijających się korporacji, małych, średnich firm, a nawet instytucji czy hoteli - czyli wszelkiego rodzaju organizacji stawiających na profesjonalną prezentację materiałów graficznych oraz wideo.

W jakich środowiskach pracy systemy wideoprojekcyjne sprawdzą się najlepiej?


PROAV wykonuje systemy wideoprojekcyjne przeznaczone do sal konferencyjnych, jak również innych, bardziej specjalistycznych zastosowań. Rozwiązania te, składające się ze skonfigurowanych i zintegrowanych ze sobą ekranów projekcyjnych oraz projektorów profesjonalnych, są skierowane w szczególności do biznesu: korporacji, dużych i średnich spółek.


Wykonujemy także zaawansowane technologicznie systemy wideoprojekcyjne przeznaczone do pracy w specyficznych warunkach: w hotelowych salach bankietowych, muzeach, instytucjach administracji publicznej, salach teatralnych czy uczelnianych audytoriach. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat naszych wdrożeń, odwiedź zakładkę z realizacjami systemów AV.


Zalety wdrożenia systemu składającego się z ekranu projekcyjnego i projektora


Dobrze wykonany system składający się z jednego lub wielu projektorów profesjonalnych oraz ekranu projekcyjnego wynosi na wyższy poziom sposób prezentacji materiałów graficznych. Rzutnik w odpowiednich warunkach wyświetla doskonale widoczne treści na tkaninie o szerokości nawet 6 metrów. Tak duży, kinowy obraz doskonale sprawdza się w salach kongresowych i obszernych pomieszczeniach konferencyjnych, w których uczestnicy zajmują miejsca oddalone o kilkanaście/kilkadziesiąt metrów od źródła projekcji.


Integracja systemu projekcji wideo z centralnym sterowaniem oraz wideokonferencją automatyzuje pracę w biurze, oferując Ci znaczną oszczędność czasu. Korzystając z profesjonalnych rozwiązań AV, możesz za pomocą jednego przycisku uruchomić wszystkie potrzebne urządzenia, rozpocząć prezentację czy zdalne udostępnianie treści.

Ekrany projekcyjne sufitowe oraz rzutniki zamontowane na windach elektrycznych w żaden sposób nie zaburzają aranżacji wnętrza. Dodatkowo, kiedy sprzęty są schowane, możesz zagospodarować więcej przestrzeni w biurze.


Warto również wspomnieć o tym, że w chwili, w której projektor instalacyjny i ekran projekcyjny zaczynają dyskretnie wysuwać się z konstrukcji sufitowej, uczestnicy spotkania zawsze z zaciekawieniem przyglądają się temu niezwykłemu spektaklowi. Efekt ten wywiera bardzo pozytywne wrażenie i buduje wizerunek innowacyjnego przedsiębiorstwa.


Niuanse działania ekranu projekcyjnego i rzutnika mogą mieć ogromny wpływ na funkcjonalność całego systemu


Realizacje systemów projekcji wideo wykonujemy wyłącznie w oparciu o urządzenia sprawdzonych dostawców. Wdrożyliśmy wiele projektów AV, korzystając z projektorów biznesowych firm Barco, Epson, NEC, Optoma, Panasonic, SONY, a także personalizowanych ekranów projekcyjnych Adeo Screen czy Kauber.


Każdy prowadzony przez nas projekt jest na swój sposób unikalny. Nasi klienci mają zróżnicowane wymagania: zwiększenie efektywności pracy, ograniczenie czasu potrzebnego na uruchamianie projektorów i ekranów projekcyjnych, usprawnienie systemu przesyłania treści podczas połączenia zdalnego… Z tego powodu każde urządzenie, a także jego parametry muszą być w 100% przemyślane. Rozmiar, typ ekranu projekcyjnego oraz rodzaj tkaniny, nasycenie czy jasność rzutnika – wszystkie te cechy i funkcjonalności mają olbrzymi wpływ na efekt wdrożenia.


System składający się z precyzyjnie wybranych sprzętów i połączony z odpowiednimi akcesoriami: windami, uchwytami montażowymi, kablami sygnałowymi, przełącznikami sygnałów AV czy w końcu systemem sterowania źródłami i wyświetlaczami będzie służyć znakomicie przez wiele lat, wyniesie efektywność pracy na znacznie wyższy poziom, pozwalając na szybsze pomnażanie zysków oraz wzmocnienie wizerunku innowacyjnego przedsiębiorstwa.


Na etapie projektowania systemu projekcji wideo korzystamy ze specjalnych kalkulatorów uwzględniających szereg czynników, które mają wpływ na rezultat wdrożenia. Nasi pracownicy zapoznają się z planami budynku, a także osobiście sprawdzają docelową przestrzeń instalacji, aby ostatecznie zamontowany system był zgodny m.in. z rozmieszczeniem żyrandoli, układem ścian, sufitów czy prowadzonym okablowaniem.

Projekcja wideo. Projektory i ekrany

Zastosowane w realizacjach:

Marki:

Odbiorcy:

Ekrany projekcyjne i projektory biznesowe chowane w suficie

Estetyka projektu ma ogromne znaczenie. Wymagający klienci biznesowi i instytucjonalni coraz częściej decydują się na wdrożenie elektrycznych, rozwijanych ekranów projekcyjnych oraz rzutników montowanych na specjalnych windach ukrywanych w suficie. Taki sposób montażu pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń w biurze, automatyzacja uruchamiania sprzętów zwiększa oszczędność czasu, natomiast urządzenia wbudowane w konstrukcję sufitową nie zaburzają aranżacji pomieszczenia.

Projektujemy i wykonujemy szereg specjalistycznych instalacji, w których stosowane są wielkoformatowe ekrany projekcyjne. Dobrym przykładem będą teatry, domy kultury, muzea czy aule wykładowe. W tego typu przestrzeniach, aby zachować bardzo dobrą jakość obrazu, konieczne jest zastosowanie projektorów instalacyjnych o dużej jasności (nawet do kilkudziesięciu tysięcy ANSI lumenów). Takie rzutniki są również wyposażone w wymienną optykę, która pozwala dostosować odległość projekcji do potrzeb klienta.

Standardowo w projektorach biznesowych zamontowana jest stała optyka. W dużych projektach, w których rzutnik jest oddalony od ekranu o kilkanaście bądź kilkadziesiąt metrów, stosowane są specjalistyczne obiektywy z tele-zoom’em. Natomiast przy odległościach bardzo krótkich zastosowanie znajdują soczewki szerokokątne.

Wykonujemy systemy projekcji wielorzutnikowej z zastosowaniem tzw. egde-blending’u

To zaawansowane narzędzie bazuje na sztuce rozmycia / mieszania krawędzi kilku obrazów i pozwala uzyskać jeden rzut panoramiczny przy wykorzystaniu kilku rzutników. Układając projektory obok siebie i odpowiednio je kalibrując, możemy uzyskać bardzo jasny, duży obraz o wysokiej rozdzielczości. W zależności od zastosowań maszyny mogą być ułożone side-by-side lub od góry do dołu.

Rodzaje profesjonalnych ekranów projekcyjnych

Większość decydentów w firmach i instytucjach wybiera ekrany projekcyjne elektryczne: ścienne oraz sufitowe. Ogromną zaletą tych urządzeń jest możliwość zdalnego sterowania rozwijaniem tkaniny projekcyjnej. Wystarczy kliknąć przełącznik ścienny bądź wcisnąć przycisk na pilocie. Ponadto prezentują się one znacznie bardziej profesjonalnie niż ich ręcznie rozwijane odpowiedniki, które obecnie są wykorzystywane głównie w szkołach.

Wybrane modele elektrycznych ekranów projekcyjnych można wbudować w sufit. Dzięki temu, po zwinięciu tkaniny, nie ograniczają one przestrzeni w sali konferencyjnej, a kiedy rozwijają się, nie sposób odmówić im iście kinowej elegancji. Ekrany projekcyjne do zabudowy sufitowej są najczęściej wybierane przez klientów z większym budżetem, którzy cenią sobie nie tylko funkcjonalność, ale także dbają o wizerunek przedsiębiorstwa.

Planując zakup ekranu projekcyjnego sufitowego, warto zwrócić uwagę na modele z napinaczami. Dodatkowe usztywniacze sprawiają, że podczas projekcji tkanina jest idealnie naciągnięta i nie pojawiają się na niej żadne zagniecenia. Dzięki temu wyświetlane na niej obrazy mają zawsze doskonale oddane proporcje. Ponadto system napinający zmniejsza ryzyko uszkodzenia ekranu.

Ekrany projekcyjne wielkoformatowe mają szerokość co najmniej 6 metrów. Urządzenia te są wykorzystywane w zaawansowanych systemach projekcji wideo w miejscach takich jak teatry, hale koncertowe, centra kongresowe czy aule uniwersyteckie. Za wyświetlanie obrazu na tych ekranach odpowiadają potężne projektory instalacyjne o jasności powyżej 10000 ANSI bądź zestawione ze sobą rzutniki (technologia Edge Blendingu).

Wiele osób popełnia błąd, dobierając ekran wyłącznie w oparciu o parametry projektora multimedialnego. W profesjonalnych systemach biurowych takie podejście nie wystarczy. Należy uwzględnić również szereg innych czynników takich jak rozkład pomieszczenia, metraż, nasłonecznienie, układ instalacji (np. klimatyzacji) czy odległość między źródłem projekcji a tkaniną projekcyjną.

W rozbudowanych realizacjach audiowizualnych wykorzystujemy projektory biznesowe, edukacyjne oraz instalacyjne. Korzyści, których oczekuje nasz zleceniodawca, a także miejsce montażu pozwalają wstępnie określić moc oraz funkcjonalności urządzenia, a także wskazać, czy należy wybrać projektor laserowy, czy lampowy.

Projektor lampowy czy laserowy?

Projektor laserowy to następca modelu lampowego, choć do dziś oba rodzaje tych urządzeń cieszą się dużą popularnością. Jeśli chodzi o parametry wyświetlanego obrazu, to między tymi rzutnikami nie ma dużych różnic. W obu urządzeniach prezentowany obraz ma wyraźnie zarysowane krawędzie, bogate kolory oraz atrakcyjny kontrast.

 

Ogromną różnicą jest jednak żywotność. Półprzewodnikowe źródło światła w projektorze laserowym generuje doskonały obraz przez ponad 20 000 godzin, co w modelach lampowych jest nieosiągalne bez wymiany optyki. Gdyby tego typu urządzenie było stale uruchomione, można by z niego korzystać bez przerwy przez ponad 2 lata. Dłuższy czas pracy przekłada się na niższe koszty serwisowania oraz konserwacji, więc najczęściej projektor laserowy okazuje się lepszą inwestycją.

Przed osiągnięciem maksymalnej mocy modele lampowe muszą się rozgrzać, natomiast projektory laserowe są gotowe do użytku zaraz po uruchomieniu. Dzięki temu są one częściej wykorzystywane w środowiskach biznesowych, gdzie potrzebne jest natychmiastowe działanie sprzętu AV.

Zostaw swoje dane,
przygotujemy dla
ciebie ofertę