Ściany wideo: konstrukcja, zastosowanie i korzyści dla biznesu
Chciałbyś skuteczniej przykuwać uwagę klientów, by wzmocnić autorytet swojej marki i zwiększyć sprzedaż? Wielomonitorowa ściana wizyjna to potężne narzędzie, które pomoże Ci osiągnąć założone cele budżetowe. Kilkumetrowa konstrukcja typu wideowall sprawia, że przechodnie znacznie częściej reagują na komunikaty reklamowe, a także lepiej zapamiętują komunikację wizualną. Poznaj działanie, zastosowanie i wszystkie korzyści z wdrożenia ściany wideo.
Wideowall składa się z kilku bądź kilkunastu monitorów bezszwowych zainstalowanych bezpośrednio obok siebie. Dzięki specjalnym procesorom sygnałowym każdy z ekranów prezentuje wydzieloną część jednego obrazu. Posługując się jednak dedykowanym oprogramowaniem do zarządzania ścianami wizyjnymi, możesz na każdym z monitorów zaprezentować inny komunikat. Zyskujesz praktycznie pełną dowolność w tworzeniu kreatywnych szablonów oraz układów prezentacji komunikacji wizualnej.
Monitory bezszwowe znacząco różnią się od ekranów konsumenckich. Urządzenia te cechują się ultra wąskimi ramkami o szerokości niekiedy mniejszej niż 1 mm. To właśnie dzięki nim można odnieść wrażenie, że cała ściana wizyjna jest spójna i składa się nie z wielu, lecz z jednego wyświetlacza. Ponadto monitory bezramkowe są przeznaczone do pracy ciągłej, mają znacznie większą jasność i wytrzymałość.
Posłużmy się konkretnym przykładem.
Wyświetlacze bezramkowe Samsung VH55T-E oraz VM55T-U są wyposażone w zaawansowane technologicznie komponenty, które sprawiają, że urządzenia te mogą pracować nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę przy bardzo dobrej wydajności prądowej. Dzięki jasności wynoszącej 700 cd/m2 (500cd/m2 w przypadku modelu VM55T-U) prezentowane na nich treści mają niemal bezstratne nasycenie i kontrast nawet przy dużym oświetleniu. System balansu bieli pozwala dopasować odcienie kolorów tak, aby były one identyczne na każdym z ekranów ściany wideo. Sprzęty te są również pokryte specjalną powłoką, która chroni je przed deszczem, wilgocią, pyłem oraz uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak uderzenia.
Przesyłanie obrazu z wielu źródeł na poszczególne monitory bezszwowe odbywa się za pośrednictwem specjalnych procesorów do ścian wideo. Dzięki nim możesz zarządzać sygnałami AV, wykorzystywać je do wyświetlania jednego bądź wielu rodzajów treści.
Nieodłącznym elementem ściany wizyjnej jest oprogramowanie w formie aplikacji desktopowej, a niekiedy również mobilnej. Za jego pomocą utworzysz i zapiszesz szablony contentu, zautomatyzujesz wyświetlanie poszczególnych komunikatów, zdalnie sprawdzisz stan techniczny wyświetlaczy oraz wyłączysz poszczególne urządzenia, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Ogromne obrazy o wysokiej rozdzielczości, nieporównywalnym poziomie nasycenia kolorów i dynamizmie zawsze przykuwają wzrok. Dlatego ściany wizyjne najlepiej sprawdzą się w lokalizacjach często uczęszczanych przez ludzi.
Pasaże komunikacyjne - w centrach handlowych, w metrze czy na dworcach ściany wideo najczęściej służą do wyświetlania reklam popularnych firm oraz produktów, informowania o promocjach czy zmianach asortymentu.
Biura firm i instytucji - w biznesie ściana wizyjna przyda się podczas spotkań zarządu, dyrektorów czy top managementu. Dzięki niej przeprowadzisz dynamiczną prezentację, będziesz łatwiej analizować kluczowe wskaźniki efektywności oraz wyświetlisz obraz z wideokonferencji.
Control roomy - korzystając ze ściany wizyjnej, wyświetlisz duże zbiory danych pochodzące z różnych źródeł, a następnie stworzysz z nich dowolne zestawienia. To znacznie przyspieszy analizę informacji, a także przyczyni się do podejmowania lepszych decyzji biznesowych.
Edukacja - ściany wideo doskonale sprawdzają się w aulach uniwersyteckich i kongresowych, gdzie potrzebne jest wyświetlanie wyraźnych materiałów dydaktycznych o wielkim formacie.
Dlaczego na Times Square znajduje się tak wiele ekranów wielkoformatowych? Z jakiego powodu to właśnie amerykańskie widowisko Super Bowl generuje największe zyski reklamowe? To jest oczywiście złożony temat, nad którym można prowadzić żarliwe dyskusje. Mimo to prawdopodobnie zgodzimy się co do jednego – w obecnych czasach, kiedy wpływają na nas tak liczne dystraktory, konwencjonalne metody prezentacji produktów i usług powoli przestają działać. Sam przekaz już nie wystarcza. Potrzebna jest także odpowiednia forma oraz umiejscowienie komunikatu.
Wielki format skutecznie przykuwa uwagę
Ściana wideo jest widoczna z bardzo dużych odległości, a z bliska potrafi zrobić ogromne wrażenie. Nasycone kolory, wysoka jasność oraz bardzo przyjemne ciepło ekranu sprawia, że wiele osób zwalnia kroku, by móc podziwiać filmy czy grafiki prezentowane na wideowallu.
Skuteczniejsza sprzedaż
Z badania przeprowadzonego przez Kantar TNS i przywołanego w naszym poprzednim artykule wynika, że dynamiczne treści wyświetlane na ekranach wielkoformatowych mogą zwiększyć sprzedaż nawet o 40%. Ściana wideo składa się niekiedy z kilkunastu takich urządzeń. To oznacza większą rozpoznawalność Twojej marki, a także wyższy poziom konwersji.
Wizerunek innowacyjnego przedsiębiorstwa
Wdrażanie tak nowoczesnych rozwiązań, jak ściany wideo, i odpowiednie ich wykorzystanie, pozytywnie wpływa na odbiór marki. Świadczy to o wysokim statusie przedsiębiorstwa oraz otwartości na wdrażanie nowych rozwiązań.